Strona 13 z 410 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #121
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 409

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Gdzie było potwierdzenie że to ta sama matryca? Wszędzie o tym czytam ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego info.
    Co gorsza nikt z Canona jawnie nie zachwycił się możliwościami "nowego" sensora. Rudy Winston wspomniał o lepszym wysokim ISO dzięki Digic8. No to pewnie nie w RAWie.
    W sumie w tym R interesuje mnie tylko ten sensor a tu tylko domniemania.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #122
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Gdzie było potwierdzenie że to ta sama matryca? Wszędzie o tym czytam ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego info.
    Potwierdzenia nie było, mam jedynie taką nadzieję :P

  3. #123
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Co gorsza nikt z Canona jawnie nie zachwycił się możliwościami "nowego" sensora. Rudy Winston wspomniał o lepszym wysokim ISO dzięki Digic8. No to pewnie nie w RAWie.
    W sumie w tym R interesuje mnie tylko ten sensor a tu tylko domniemania.
    Procesor też wpływa na rawy. Nie ma czegoś takiego co niektórzy sobie uroili, że raw to czysty obraz z matrycy. Wszystko jest jakoś tam przetwarzane. Podejrzewam że digic8 jest optymalizowany głownie pod AF z dualpixela ale nie wierzę, że w rawach nic nie miesza.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #124
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Opadł kurz i tak serio - ktoś zamierza wchodzić w R ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #125
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Jeśli się uda upolować w dobrej cenie to może. Wymieniłbym 6d a zostawił 6d2. Zależy mi na pewności AF chciałbym ograniczyć ilość klatek które robię dla pewności i potem muszę usuwać. No i kusi matryca z 5d4. W praktyce lepiej mi kupić 5d4 bo szkieł R bym nie używał.

    Mam złamane serce bo liczyłem, że skoro Nikon dał stabilizację to i Canon się złamie. Tak odpadł ważny argument do zmiany body.

  6. #126
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Opadł kurz i tak serio - ktoś zamierza wchodzić w R ?
    Pytanie trudniejsze :
    Jak Ci dzisiaj "padnie" Twój aparat to kupisz lustrzankę czy R czy zmienisz system ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-09-2018 o 09:33
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #127
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Trochę mnie canon wkurza, takie fuji w X-T3 dało 4K/60p. Wiem fuji musi walczyć, ale 4K/30 bez cropa w C mogło by być, R byłby już mój.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  8. #128
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Opadł kurz i tak serio - ktoś zamierza wchodzić w R ?
    ale po co?

    kupilbym R, gdyby 50-tka byla moim podstawowym szklem. bo RF 50/1.2, patrzac na pierwsze sample, wyglada jak mother of all standard primes

    innego powodu zupelnie nie widze. po psi organ korpus, ktory wymaga adaptera do uzywania z obecnymi lensami, jesli w niewiele wyzszej cenie jest 5D mkIV, ktory w az nazbyt wielu kwestiach ten R przewyzsza.

    i tak, wiem, ze R jest lzejszy. to nie jest zaleta juz z podpietym 70-300L, a sa jeszcze bardziej przeciazajace zestaw szkla



    mnie w zasadzie ten ruch ze zmiana bagnetu nie tylko nie podnieca, co wrecz zniecheca. to nie jest tak ze w szklarni EF sa wielkie braki, ale jednak jest pare szkiel, ktore chcialbym zobaczyc. nad EF-S, w ktorym Canon robi kupe siana, a ktorego szklarnia lezy i kwiczy, nawet nie bede sie znecal... niestety, Canon ma znakomite badania rynku i skoro w takie cos sie bawia, to znaczy ze ped lemingow do bezluster jest tak silny, ze juz nie mogli nie miec takiego korpusu...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 07-09-2018 o 09:47
    www albo tez flickr

  9. #129
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Gdybym się upierał na bezlustro to Sony a7m3 wygrywa w cenie za jakość. No i system jest już dość dojrzały. Od biedy EF z adapterem już podobno doborze działa.

  10. #130
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    https://www.fotopolis.pl/testy/apara...ia-przykladowe

    Dużo zdjęć z 50/1.2 gdzie widać jak rozmywa to szkło.

Strona 13 z 410 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •