Strona 11 z 410 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #101
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Nie wyobrażam sobie pracy aparatem bez dżojstika i absurdalnego sposoby wyboru punktów autofokusa. To nie dość, że spowalnia prace, to znacznie denerwuje."
    to akurat sa wrazenia, ktore moga sie mocno rozbijac o osobiste przyzwyczajenia.

    po przesiadce na 6D (po 10 latach uzywania korpusow z joystickiem) tez mialem problem ergonomiczny. potem sie przyzwyczailem nawet do tego g* rozwiazania, ktore jest w 6D, ktore jest srednio szybkie ale jak dla mnie duzo pewniejsze niz joystick np. w 5D mkII, gdzie notorycznie musialem poprawiac, bo wybierak poszedl nie w ta strone, w ktora chcialem. i w sumie, dla mnie (statyczne tematy) to sie koniec koncow wcale nie okazala zmiana na gorsze.

    natomiast ogolnie to znajac 750D i 6D mkII mysle, ze R duzo lepiej sie sprawdzi albo przy wybieraniu punktu przez ekranik (kiedy ekran glowny daje podglad sceny a nie menu wyboru punktu) czyli tak jak w DSLR w trybie LV. albo gdy zaufa sie jego automatyce. czyli raczej nie jest to system do sportu badz drobiu, no ale to chyba bylo wiadomo


    dla mnie to jest troche jak narzekanie na Fiata 500, ze maly bagaznik. no kurde, jak sie kupuje auto do miasta (albo dla ozdoby), no to ono nie bedzie konkurencji dla Volvo V70...
    www albo tez flickr

  2. #102
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    W RF 24-105/4 na 24mm jest poprawiony tylko sam róg klatki -i to nieznaczne.
    a to szkoda.

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Odsyłam do Canon EOS R system white paper pdf https://downloads.canon.com/nw/camer...hite_paper.pdf gdzie jest porównanie mtf z istniejącymi obiektywami.
    MTF sa teoretyczne, w praktyce moze to roznie wygladac, tak ze poczekajmy na realne, obiektywne testy. prawda jest taka, ze w EF 24-105/4 mkI najszerszy kat byl mizerny i jego rogi prezentowaly paskudny upadek optyczny. mkII cos tu poprawil, jesli tu jest lepiej, to to bedzie akceptowalny kit-zoom
    www albo tez flickr

  3. #103
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Porównywałem z mtfami z mk II.

    D... nie urywa.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 06-09-2018 o 12:13

  4. #104
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Porównywałem z mtfami z mk II.

    D... nie urywa.
    no bo to pewnie dlatego, ze mial byc tani, maly i lekki

    a tak bardziej serio... to jest premiera, to jest cena wywalona z czapy na starcie. ale obawiam sie, ze ta cena RF 24-105 sie przez jakis czas utrzyma. dlatego, ze to moze byc doraznie jedyny spacerzoom do R a rezygnujac z przejciowki dostanie sie za nieco juz tylko wieksza cene (niz EF 24-105/4 mkII + adapter EF->RF) obiektyw mniejszy i lzejszy.

    taniej mozna EF 24-70/4 + adapter. mniejsze, lepsze optycznie
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 06-09-2018 o 13:15
    www albo tez flickr

  5. #105
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ciekawe jak Nikonowi wyszedł NIKKOR Z 24-70mm f/4 S.
    W zestawie wychodzi za 600$.

    https://imaging.nikon.com/lineup/len...mmf4s/spec.htm

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    W Sony GPS przez BT działa dobrze o ile używasz telefonu z Androidem.
    Dla mnie z przyczyn bezpieczeństwa to jest rozwiązanie nieakceptowalne. Używalność tego rozwiązania z telefonem na iOS jest prawie zerowa.
    Wszystkie telefony od kilku lat mają już GPS'a pracującego na GPS/GLONASS a za chwilę dołączy do nich Galileo o ile EU nie wyda całej kasy przeznaczonej na satelity na przywracanie demokracji w Polsce ;-)

    p,paw
    Rzeczywiście, właściciele smartfonów na iOS narzekają na zrywanie łączności i konieczność powtórnej inicjalizacji.
    Z Androidem "chodzi" idealnie

    Nowy chip BCM 47755 zapewnia łączność z każdym systemem GPS. Jego plus/zalety wynikają z tego prowadzi odczyt na 2 różnych częstotliwościach (a nie na jednaj jak do tej pory montowane w smartfonach).
    Dane geotagowania są wpisywane (do "zdjęcia") w momencie zapisywania na karcie

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no bo to pewnie dlatego, ze mial byc tani, maly i lekki

    a tak bardziej serio... to jest premiera, to jest cena wywalona z czapy na starcie. ale obawiam sie, ze ta cena RF 24-105 sie przez jakis czas utrzyma. dlatego, ze to moze byc doraznie jedyny spacerzoom do R a rezygnujac z przejciowki dostanie sie za nieco juz tylko wieksza cene (niz EF 24-105/4 mkII + adapter EF->RF) obiektyw mniejszy i lzejszy.

    taniej mozna EF 24-70/4 + adapter. mniejsze, lepsze optycznie

    Ani mniejszy, ani lżejszy nie jest - dokładnie między jedynką i dwójką. Przynajmniej według tego zestawienia https://www.optyczne.pl/porownaj.php...=1380&add2=436
    Rozmiary obiektywów wynikają przede wszystkim z formatu matrycy. Odległość rejestrowa ma wpływ kosmetyczny, poza jakimiś ekstremalnymi parametrami typu bardzo szeroki kąt. Nie rozumiem dlaczego wciąż jest to pragnienie małości. Jak dla kogoś najważniejsze jest małe, to powinien wybrać APS-C lub mikro4/3.

  8. #108
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rzeczywiście, właściciele smartfonów na iOS narzekają na zrywanie łączności i konieczność powtórnej inicjalizacji.
    Z Androidem "chodzi"

    jp
    Przecież już pisałem że z EOS M50 , nie ma problemów na iOS

  9. #109
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ja mam problemy z 6d2 i androidem

  10. #110

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez RomanS Zobacz posta
    Przecież już pisałem że z EOS M50 , nie ma problemów na iOS
    Ale tu chodziło o implementację Sony.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

Strona 11 z 410 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •