Strona 109 z 410 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119159209 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 081 do 1 090 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1081
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    LCD - chodzi Ci o tę bezsensowną niesymetryczność jego umiejscowienia? AF akurat mnie grzeje, bo używam manuala. Za to podoba mi się duży wizjer.

    Wczoraj trochę macałem Z7. Zabawka względem Sony tak trochę...
    LCD - rozdzielczość i to jak obraz spłaszcza. Spójrz na biele. Na podglądzie są wypalone

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  2. #1082
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Może poprawią w nowym FW. Ciekawe, czy pojawi się jakaś łata do R, żeby już tak nie odbiegać od głównego tematu
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #1083
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    Słowa w punkt trafiają w dzisiejsze czasy smartfonowych "pstryków" ...
    Po co mi jego RAW i sprawdzanie czy jest cokolwiek poruszone, skoro 98%
    zdjęć jakie robimy oglądamy w tej pomniejszonej formie i są idealne?
    Jak chcesz zrobić fotę i z niej bilbord 200m2, zrób ją że statywu, wszystko.

    Jak to się mówiło "kupa sprzętu, brak talentu..." dalej na czasie.
    No niestety. Też mi się zdaje że momentami w tym wszystkim coś tracimy.

    @Cichy - ja mam podobnie ale w nieco inną stronę i w sumie Cię rozumiem. Mam alfę 6000 z której nie jestem w stanie wydobyć kolorów jakie chcę. To co w byle g... dslr za grosze mam od ręki tutaj jest trudnoosiągalne. Nie mówię o jpg bo to rozumiem że to może nie być trudne ale z rawa wychodzi też coś co mi nie odpowiada. Ciekawe jest to że nawet B&W wychodzą jakieś takie "twarde". Każdy musi sobie znaleźć odpowiednie narzędzie do pracy. Też myślałem o A7 ale po kontakcie widzę że ergonomicznie to taka sama abstrakcja dla mnie jak mój alfiok, a jak do tego obrazek ma dojść z tymi samymi wadami to wolę nie ryzykować. eRki póki co nie wziąłem, po prostu poczekam. Nie mam ciśnienia na zakupy bo nie muszę w sumie teraz mieć FF.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1084
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    .Jak chcesz zrobić fotę i z niej bilbord 200m2, zrób ją że statywu, wszystko.
    Nie bez powodu pisałem o katedrach. Tam był zakaz uzywania statywu. No i statyw to można targać gdy sie jedzie na zdjęcia. Ale gdy jedziesz na długą wycieczkę (tydzien-dwa) to ogranicza się wagę tego co sie musi nośić. Wolę IS niż statyw. To minimum 2-3 kg róznicy a nie 200-300 g jak różnica między lustrzanką a bezlustrem.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Biję się w pierś, że broniłem jak lew w podobny sposób 6d2. I generalnie do dziś uważam, że to są świetne puszki i w reportażu nic lepszego (5d4) mi nie trzeba. Ale odkąd zacząłem robić plenery równolegle 6d2 i A72 widzę już tą przewagę. W różnych warunkach, często i gęsto przewalając ekspozycję (zdjęcia pod słońce, z lampą itp.) RAWY z Sony dają mi o wiele więcej pola do popisu niż analogiczne z Canona. Tam, gdzie trzeba przyciemnić niebo / rozjaśnić cienie zdjęcia z Canona są wyprane, spłaszczone, zaszumione zwał jak zwał, a te z Sony trzymają kolor i kontrast. Tutaj widzę (R vs A73) jest analogiczna przewaga Sony.
    Polecam następną generację Nikon Z 7, poczekaj. Będziesz miał i duży DR (równy lub większy niż w Sony) i stabilizacje matrycy i dużą dziurę i krótki rejestr. To ci sie może przydac w testach optyki innych producentów.

  5. #1085
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    A kiedyż to będzie następca Z7 ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #1086
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie wiem, czy było, ale chyba nie:

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...42&y=0.5223271

    Dobra, już nie rozkmniniam, biorę A73 tym bardziej, że mam dostęp do dobrej ceny
    No ja już przy A7m2 byłem i jestem cały czas zaskoczony ilością detalu i zakładam, że w A7m3 może być tylko lepiej
    przykładowa fota z ostatniej sesji: https://35photo.pro/photo_2715601/
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #1087
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Może kupmy wszyscy Sony.
    Będziemy się gapić na pomarańczowe gęby na tle cyanowego nieba i zapanuje powszechne szczęście. I będziemy to chwalić. I nie będzie wątków o innych nieudanych podróbach ideału.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #1088
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Może kupmy wszyscy Sony.
    Będziemy się gapić na pomarańczowe gęby na tle cyanowego nieba i zapanuje powszechne szczęście. I będziemy to chwalić. I nie będzie wątków o innych nieudanych podróbach ideału.
    Jakby do EOSa R wpakowali matrycę z A7R3, AF z A9/7m3 oraz IBIS i dwa sloty oczywiście w cenie A7m3 - to nic więcej więcej bym nie potrzebował Na chwilę obecną nowe A7m2 można kupić w cenie 3.500 zł https://www.spidersweb.pl/2018/11/bl...graficzny.html i daje mi wszystko to, czego brakuje mi w canonie. Czekam do przyszłego roku na ruchy canona w tych kwestiach
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-11-2018 o 16:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1089
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie bez powodu pisałem o katedrach. Tam był zakaz uzywania statywu. No i statyw to można targać gdy sie jedzie na zdjęcia. Ale gdy jedziesz na długą wycieczkę (tydzien-dwa) to ogranicza się wagę tego co sie musi nośić. Wolę IS niż statyw. To minimum 2-3 kg róznicy a nie 200-300 g jak różnica między lustrzanką a bezlustrem.
    Moje wyjazdy to właśnie 2-3 tygodnie, sporo z plecakiem w którym jest statyw (1,3 kg z głowica), bardzo chciałbym go nie zabierać.
    Dużo zdjęć "nocnych" w mieście
    Sporo testów możliwości stabilizacji (matryca+ obiektyw) i sporo testów różnych oprogramowań do odszumiania
    Zdjęcie ze statywu, ISO 100 jako referencja i zdjęcia z ręki przy tych samych obiektyw + przesłona.

    Producent podaje skuteczność stabilizacji -5,5 EV, przy moim ręka+matryca+obiektyw -2EV to wszystko co mogę stosować by uznać że przy porównaniu 1:1 mam "taką samą" ostrość co na zdjęciu referencyjnym.
    Najlepsze odszumianie jakie mam (program) to nie więcej niż z ISO 12800 a praktycznie 6400

    Sporo "zostaje" dla statywu nie mówiąc o zamrażaniu ruchu ludzi lub efektach specjalnych gdy chce się robić duże wydruki.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-11-2018 o 16:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1090
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jakby do EOSa R wpakowali matrycę z A7R3, AF z A9/7m3 oraz IBIS i dwa sloty oczywiście w cenie A7m3 - to nic więcej więcej bym nie potrzebował Na chwilę obecną nowe A7m2 można kupić w cenie 3.500 zł https://www.spidersweb.pl/2018/11/bl...graficzny.html i daje mi wszystko to, czego brakuje mi w canonie.
    Mnie też daje wszystko... no może poza obrazkiem, ergonomią i szkłami ....
    .... ale to w sumie drobiazgi, liczy się napis na body ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 109 z 410 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119159209 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •