Strona 102 z 410 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1011
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Niestety trochę w tym racji mają. Szczególnie jak ktoś (ja) robi przesiadkę z innej puszki canona: poza spustem, nie trafiam palcami w żaden guzik. Przypuszczam, że za jakiś czas będę trafiał, ale.. na razie nie jest wygodnie.
    Z jakimi obiektywami używasz R-kę?

  2. #1012
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Już jest ocena EOS R dpreview
    https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-r/11

    Zaskoczyło mnie że w zakresie oceny ergonomii(Ergonomics & handling) A7 M3 jest znacznie wyżej oceniona niż EOS R
    Z wszelkich różnych doniesień i ocen wynikało że w tym zakresie R jest dobrze a system A7x M3 to porażka

    jp
    Właścicielem dpreview jest Amazon, a to z pewnością nie wpływa na obiektywizm testów na tym portalu. Zwłaszcza w kontekście uruchomienia przez Canona własnego sklepu internetowego.

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Niestety trochę w tym racji mają. Szczególnie jak ktoś (ja) robi przesiadkę z innej puszki canona: poza spustem, nie trafiam palcami w żaden guzik. Przypuszczam, że za jakiś czas będę trafiał, ale.. na razie nie jest wygodnie.
    Ja mam wręcz przeciwne wrażenia. Wcześniej używałem 1dc i 5d mk IV. 5d mk IV sprzedałem i kupiłem R-kę. 1Dc został bo ma u mnie zapewnioną emeryturę, natomiast przesiadka z piątki przebiegła zupełnie bezboleśnie. Za każdym razem kiedy biorę R-kę do rąk mam banana na twarzy. To body trzeba skonfigurować pod swoje preferencje (a da się skonfigurować prawie wszystko), potem to już same przyjemności :-) Od lat żaden sprzęt foto nie dostarczył mi takiej frajdy z używania jak R-ka.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 20-11-2018 o 13:20

  3. #1013
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Właścicielem dpreview jest Amazon, a to z pewnością nie wpływa na obiektywizm testów na tym portalu. Zwłaszcza w kontekście uruchomienia przez Canona własnego sklepu internetowego.
    do testow nie mam zastrzezen. zadnych. od lat robia gruntowne testy, i malo tego: w ostatnich latach odeszli od golego pitolenia o mozliwosciach matrycy, tylko poswiecaja bardzo duzo uwagi obsludze aparatu i jego przydatnosci do konkretnych rodzajow fotografii. wiec jak sie poczyta ich recenzje, to tam sa bardzo zrownowazone opinie, gdzie biora pod uwage rozne preferencje uzytkownikow. a jesli padaja krytyczne uwagi w kwestiach uzytkowania sprzetu, to naprawde zasluzone. jesli mialbym sie przyczepic do krytycznosci, to w konktekscie bicia piany o DR, 4K, rozdzielczosci czy szumow - bo to jest (dosc regularnie) katowane niewspolmiernie do faktycznej wagi tego zagadnienia. no ale ciezko miec do dziennikarzy pretensje, ze sa dziennikarzami i nie potrafia ulec pokusie pobicia piany nad czyms mierzalnym i nad jakimis tam medialnymi ficzerami.

    co do ocen numerycznych to sie nie wypowiem. nie patrze na nie. w mojej opinii taka podsumowujace bardzo skomplikowane zagadnienie jedna cyferka jest fajna... dla milosnikow cyferek, DXO czy innych Niemcow, ktorzy lubia miec wszystko pomierzone. dla osob zdrowych psychicznie wazniejszy jest IMHO ogolny obraz sytuacji. a ten mozna sobie dzieki dpreview wyrobic dosc dobrze.
    www albo tez flickr

  4. #1014
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić :-) Większość recenzji R-ki podkreśla jego ponadprzeciętną ergonomię. Począwszy od wielkości i budowy (uchwyt), po możliwości customizacji. Właściwie jedynym elementem, który jest krytykowany, jest ten nieszczęsny gładzik (z czym się częściowo zgadzam) i brak joya (z czym się kompletnie nie zgadzam). W przeciwieństwie do wielu innych sprzętów, R-kę możesz obsługiwać bez odrywania oka od wizjera - szybko i wygodnie. Do dyspozycji masz znakomity wizjer i wyświetlacz LCD (czego nie można powiedzieć o Sony A7 III), LCD gibane we wszystkich kierunkach, o co od lat postulowali użytkownicy 5d. Do ergonomii R właściwie mam tylko jedno zastrzeżenie; wolałbym, żeby body było nieco większe.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 20-11-2018 o 13:53

  5. #1015
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Ja mam wręcz przeciwne wrażenia. Wcześniej używałem 1dc i 5d mk IV. 5d mk IV sprzedałem i kupiłem R-kę. 1Dc został bo ma u mnie zapewnioną emeryturę, natomiast przesiadka z piątki przebiegła zupełnie bezboleśnie. Za każdym razem kiedy biorę R-kę do rąk mam banana na twarzy. To body trzeba skonfigurować pod swoje preferencje (a da się skonfigurować prawie wszystko), potem to już same przyjemności :-) Od lat żaden sprzęt foto nie dostarczył mi takiej frajdy z używania jak R-ka.
    Ma to samo odczucie, podchodziłem do tego jak pies do jeża mają teoretyczną wiedzę czytając tu forum czy inne testy. Pojechałem do sklepu, dali do ręki i zwariowałem, wyjąłem swoją 5DmkIV z przebiegiem 1800 klapnięć i zamieniłem na R. Od roku kilka razy wziąłem 5D do rąk, od kilku dni nie rozstaję się z nową puszką, wracają nowe pomysły i chęci do robienia zdjęć. Posiadając szklarnię pod FF ten aparat po ustawieniu jak kolega pisze pod siebie jest świetnym sprzętem i tylko mam nadzieję, że będą wprowadzać poprawki "firmware" i dopieszczać to cacko.
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  6. #1016
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić :-) Większość recenzji R-ki podkreśla jego ponadprzeciętną ergonomię. Począwszy od wielkości i budowy (uchwyt), po możliwości customizacji. Właściwie jedynym elementem, który jest krytykowany, jest ten nieszczęsny gładzik (z czym się częściowo zgadzam) i brak joya (z czym się kompletnie nie zgadzam). W przeciwieństwie do wielu innych sprzętów, R-kę możesz obsługiwać bez odrywania oka od wizjera - szybko i wygodnie. Do dyspozycji masz znakomity wizjer i wyświetlacz LCD (czego nie można powiedzieć o Sony A7 III), LCD gibane we wszystkich kierunkach, o co od lat postulowali użytkownicy 5d.
    no ja czytam w ten desen:
    https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-r/5

    to sie pokrywa z moimi wrazeniami z uzywania M5 - do tego sie mozna przyzwyczaic, owszem, ale to jest dostatecznie inne od DSLR, zeby kogos uzywajacego tych DSLR od 15 z okladem lat zwyczajnie regularnie wk*. ergonomia uchwytu ma drugorzedne znaczenie, jesli marnuje sie notorycznie czas na szukanie ustawien, ktore w pamieci miesniowej sa zupelnie gdzie indziej.

    jako pierwszy model nowej serii R jest jakims tam eksperymentem ergonomicznym i mysle ze sswiadomie chcieli wyprobowac cos nowego. ale to jest tez swiadomie (i zapewne celowo) tak zaprojektowane, zeby uzytkownik DSLR mial duzy dysonans poznawczy. pewnie po to, zeby uzytkownik linii 5D nawet na powazne nie myslal o R, tylko juz czekal i odkladal dutki na uczciwy korpus pod te szkla RF.


    na poparcie tezy podkleje tylko te 3 obrazki:


    roznica 17 lat:



    i roznica miedzy DSLR a R:

    www albo tez flickr

  7. #1017
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    od kilku dni nie rozstaję się z nową puszką, wracają nowe pomysły i chęci do robienia zdjęć..
    Mam dokładnie to samo. Dlatego jak ktoś pisze, że ma problem z ergonomią R-ki, to znaczy, że albo nie potrafi jej skonfigurować, albo nigdy tego body nie miał w ręku.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    to sie pokrywa z moimi wrazeniami z uzywania M5 -
    Nie porównuj R-ki z M5 (mam oba), bo to zupełnie inna bajka jest. To mniej więcej tak, jakbyś porównywał obsługę 200d i 1Dx mk II.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    pewnie po to, zeby uzytkownik linii 5D nawet na powazne nie myslal o R, tylko juz czekal i odkladal dutki na uczciwy korpus pod te szkla RF.
    Jako użytkownik wszystkich 5d mogę Cię zapewnić, że w R-ce niczego mi nie brakuje, przeciwnie; używanie R-ki w porównaniu z dowolną lustrzanką, to czysta przyjemność. Może wypożycz R-kę na kilka dni?
    Ostatnio edytowane przez sv ; 20-11-2018 o 14:06

  8. #1018
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Jako użytkownik wszystkich 5d mogę Cię zapewnić, że w R-ce niczego mi nie brakuje, przeciwnie; używanie R-ki w porównaniu z dowolną lustrzanką, to czysta przyjemność. Może wypożycz R-kę na kilka dni?
    w takim razie nie powinienem wypozyczac. na 2018 juz wystarczy zakupow foto, musze sie 6D2 nafocic poki co
    www albo tez flickr

  9. #1019
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Już jest ocena EOS R dpreview
    https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-r/11

    Zaskoczyło mnie że w zakresie oceny ergonomii(Ergonomics & handling) A7 M3 jest znacznie wyżej oceniona niż EOS R
    Z wszelkich różnych doniesień i ocen wynikało że w tym zakresie R jest dobrze a system A7x M3 to porażka
    Nie chcę Ci zakłócać światopoglądu ale właśnie pewnie tak jest . Nie miałem w ręku Rki więc się nie wypowiadam ale miałem A7II i III i dla mnie to taka sama porażka ergonomiczna jak moja A6000. Zresztą znamienne jest, że do tej ostatniej się na dpreview tak nie czepiali w tym zakresie. Samo to dowodzi że po prosu Canon im nie pasi - bywa .
    Moim zdaniem ocenianie ergonomii w teście jest bardzo kłopotliwe, bo to jest dość indywidualna sprawa i ciężko wyrokować że to jest dobre a to złe.
    Najważniejsze że w rzeczach podstawowych czyli obrazek + szkła jest bardzo dobrze - reszta to pierdoły bez znaczenia .

    BTW: na dpreview to jakoś chyba dawno Canon nie dostał pozytywnej oceny
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 20-11-2018 o 14:54
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1020
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie chcę Ci zakłócać światopoglądu ale właśnie pewnie tak jest . Nie miałem w ręku Rki więc się nie wypowiadam ale miałem A7II i III i dla mnie to taka sama porażka ergonomiczna jak moja A6000. Zresztą znamienne jest, że do tej ostatniej się na dpreview tak nie czepiali w tym zakresie. Samo to dowodzi że po prosu Canon im nie pasi - bywa .
    Moim zdaniem ocenianie ergonomii w teście jest bardzo kłopotliwe, bo to jest dość indywidualna sprawa i ciężko wyrokować że to jest dobre a to złe.
    Najważniejsze że w rzeczach podstawowych czyli obrazek + szkła jest bardzo dobrze - reszta to pierdoły bez znaczenia .

    BTW: na dpreview to jakoś chyba dawno Canon nie dostał pozytywnej oceny
    Rozumiem więc że to (dla Ciebie) oznacza winę/stronniczość dpreview.
    Jak się znajdzie winnego to od razu człowiek czuje się lepiej

    jedyną kategorią w której lepszy jest EOS R od A7 III to jakość obudowy.
    W ergonomii wygrywa z wersjami A7x M2 ale przegrywa z wersjami M3 (co dla mnie jest zaskoczeniem)

    Tak na prawdę to konkurencja pomiędzy Sony a Canon/Nikon przeniosła się już z pola konstrukcji aparatów foto na którym Canon ze swoim długoletnim doświadczeniem i dorobkiem był królem sprzedaży a Nikon na ogół tworzył lepsze, wyżej oceniane konstrukcje na pole zaawansowanej elektroniki użytkowej gdzie "większym" jest Sony.
    Już "za chwilę" aparaty foto będą tylko/w pełni elektroniczne.

    Sony musi zbudować swój prestiż jako twórca systemów foto, dobrą opinię, "stały elektorat" by mieć sensowny stabilny rynek zbytu
    Canon powinien szybko mieć co najmniej porównywalne wyroby ML z Sony/Nikona by na tym rynku nie za wiele stracić na rzecz Nikona i Sony

    Start Canona z EOS R zaliczył nie najlepszy.
    Uważam że to nie może się powtórzyć przy następnym body.

    jp

    PS

    Gdy "chodziłem" z 5D3 to nie miałem żadnych kłopotów z ergonomią, wszystko było intuicyjne i na swoim miejscu
    Początki z A7R2 były trudne.
    Teraz gdy "chodzę" z A7R3 to nie mam żadnych kłopotów z ergonomią, wszystko jest intuicyjne i na swoim miejscu
    Ręce się naumiały.

    I to by było tyle na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-11-2018 o 16:20
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 102 z 410 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •