Strona 101 z 410 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1001
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    rynek bardzo szybko zweryfikowal cenę 6DII, a R nie jest pozycjonowana na poziomie serii 5 (tylko sensor piątkopodobny sie zaplątał przez przeeoczenie) - więc na jakim jest - serii 6? to znaczy że cena będzie podobna do serii 6
    Nie przywiązywałbym się do tego pozycjonowania rodem z lustrzanek. Rka to entry level w bezlustrach FF, ale gdzie jest napisane, że cena musi być odpowiednikiem 6d? Zaprojektowanie nowego systemu kosztowało swoje i pewnie Canon liczy na to, że uda im się utrzymać przyzwoity poziom cenowy przez określony czas. Jak będzie, to się okaże po wynikach sprzedaży, ale na cenę 6-7 tyś w przyszłym roku bym nie liczył. Wbrew temu co piszą ludzie na forach, to body ma sporo atutów.

    Na wyprzedażowe ceny szklarni EF bym nie liczył, bo szkła EF z przejściówką działają znakomicie i nie ma ciśnienia na zamianę szklarni na R. Przeciwnie, są argumenty żeby dalej używać szkieł EF, np w postaci przejściówki z filtrem szarym, co jest genialnym rozwiązaniem dla osób filmujących. Ceny szkieł używanych już spadły, bo sporo osób przesiadło się na Sony i część z nich wymieniła szklarnię na natywną. Czas pokaże ile z tych osób wróci do Canona. Wielu z nich pewnie dojdzie do wniosku, że trawa u sąsiada jednak nie jest tak zielona jak sądzili i wróci.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    R w ogóle takie nie wiadomo co. Niby amatorsko niby pro, z jednej strony jeden slot z drugiej podstawowa ogniskowa 50mm za 11K, niby 4K ale z jakim cropem. Naprawdę uważam, że ten aparat został zrobiony jako zapchaj dziurę dla mark II, bo konkrecja dla sony to to nie jest.
    Mirror wydaje mi się, że to będzie skok jak z 5dII i 5dIII i oby nie cenowy jak 5dIII na 5dIV
    Jeżeli chodzi o zdjęcia, to co mu konkretnie brakuje do A7III? Dla mnie i dla moich potrzeb to lepsze body właściwie w każdym fotograficznym aspekcie. Oczywiście możesz mieć inne zdanie.
    Jeżeli chodzi o filmowanie, zgoda; to nie jest body, które spełnia moje oczekiwania i osobiście wolałbym w R-ce sensor z 1Dx mk II z jego zaletami video. Sony A7III to nie jest dla mnie żaden złoty gral w video. 4k 8bit z beznadziejnym bitrate i próbkowaniem 420, ze słabym fullHD i kolorem, który mi nie pasuje. Są lepsze body do filmowania na rynku, a jednym z nich jest właśnie 1Dx mk II, ale też Panasonic i BM Pocket 4k.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 17-11-2018 o 15:24

  2. #1002
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    czas szybko zweryfikuje cenę - nowe będą 6-7k bo tak wygląda na tle innych rozwiązań luster czy nawet bezluster, używki będą po tyle ile będą - to nowy syetem więc nie będzie ich wiele co skutecznie zablokuje drastyczny spadek cen używek.
    To bardziej kwestia tego jaka będzie następna puszka i jak szybko ją wpuszczą. Te "inne rozwiązania" nie mają tu aż takiego znaczenia, bo wcale nie oferują jakichś cudów.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Większa konkurencja i zmiany technologiczne wymuszają skrócenie cyklu pojawiania się nowych body, ale nie liczyłbym na to, że EOS R mk II pojawi się za dwa lata. Przed świętami cena nie wiele się zmieni, ale po świętach cena poniżej 10 k jest jak najbardziej realna. Na większe spadki bym nie liczył, bo wbrew temu co wielu tutaj wypisuje, to naprawdę znakomite body (również na tle konkurencji - A7III i Z6). Co do używek, to raczej martwiłbym się o ceny lustrzanek w przyszłości; w tym wypadku poprzednich modeli 5d i 6d.
    Też bym się martwił, szczególnie w kontekście tego jak ktoś sobie przez nieuwagę weźmie do ręki taką eRkę i zobaczy jak AF tej puszki intuicyjnie "klei" się do obiektu - to jest po prostu inny świat. Szczerze mówiąc zaczyna mnie prześladować myśl że śmierć dslr może być znacznie bliższa niż się wydaje i to właśnie na rynku który wydawało się że będzie przez lata nie do ruszenia. Może być tak że następna generacja AF w tych puszkach zacznie być killerem w repo.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1003
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Szczerze mówiąc zaczyna mnie prześladować myśl że śmierć dslr może być znacznie bliższa niż się wydaje i to właśnie na rynku który wydawało się że będzie przez lata nie do ruszenia. Może być tak że następna generacja AF w tych puszkach zacznie być killerem w repo.
    To jest to o czym pisałem; lustrzanki mogą szybciej spadać z ceną niż R. Co do AF to prawda, AF w R jest niesamowity.

  4. #1004

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Myślę, że ten aparat po pojawieniu się wersji mark II bardzo szybko zasili allegro w śmiesznie tanich cenach. Dlatego się boję go kupić. Bo się okaże że używki będą po 6-7k a mkII ( IBIS nowy evf dwa sloty ) będzie kosztował na start 14K
    Acha po jakim czasie a7 osiągnęła śmiesznie niskie ceny?

  5. #1005
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To bardziej kwestia tego jaka będzie następna puszka i jak szybko ją wpuszczą. Te "inne rozwiązania" nie mają tu aż takiego znaczenia, bo wcale nie oferują jakichś cudów.


    Też bym się martwił, szczególnie w kontekście tego jak ktoś sobie przez nieuwagę weźmie do ręki taką eRkę i zobaczy jak AF tej puszki intuicyjnie "klei" się do obiektu - to jest po prostu inny świat. Szczerze mówiąc zaczyna mnie prześladować myśl że śmierć dslr może być znacznie bliższa niż się wydaje i to właśnie na rynku który wydawało się że będzie przez lata nie do ruszenia. Może być tak że następna generacja AF w tych puszkach zacznie być killerem w repo.
    Wątpię by pracowano intensywnie nad rozwojem technologii typowych/tylko dla lustrzanek.
    Owszem może się pojawić jeszcze jedna lustrzanka (np. jest w końcowym etapie rozwoju, przygotowaniu produkcji) z nowszą technologią, lepszym AF
    Cały potencjał rozwojowy jest zaangażowany w rozwój technologii ML, różnice pomiędzy tym co oferuję ML a dslr będą się szybko zwiększać.

    Witaj na "autostradzie"

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #1006
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Jak już się kończą luszczanki ^^ to ja poproszę miętowego 1DX'a dwa albo 5D cztery za 20% ceny...

  7. #1007
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Myślę, że ten aparat po pojawieniu się wersji mark II bardzo szybko zasili allegro w śmiesznie tanich cenach. Dlatego się boję go kupić. Bo się okaże że używki będą po 6-7k a mkII ( IBIS nowy evf dwa sloty ) będzie kosztował na start 14K
    ja bym na to nie liczył. Kolejna puszka R będzie w klasie między 5d4 a 1dx2. Cena pewnie też trafi pomiędzy nimi. W ten sposób Canon nie zabije żadnego ze swoich produktów, a przynajmniej nie gwałtownie.

  8. #1008
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Jak już się kończą luszczanki ^^ to ja poproszę miętowego 1DX'a dwa albo 5D cztery za 20% ceny...
    One się z dnia na dzień nie skończą. Ciekawe czy to szybciej pójdzie w segmencie entry level czy pro....
    ERki póki co będą pewnie wypełniaczem oferty w FF. Podejrzewam że tęgie mózgi tam teraz rozkminiają co lepiej wcześniej wypuścić czy coś w okolicach 6D czy może coś bliżej DXa.....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1009
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Już jest ocena EOS R dpreview
    https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-r/11

    Zaskoczyło mnie że w zakresie oceny ergonomii(Ergonomics & handling) A7 M3 jest znacznie wyżej oceniona niż EOS R
    Z wszelkich różnych doniesień i ocen wynikało że w tym zakresie R jest dobrze a system A7x M3 to porażka

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-11-2018 o 10:59
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1010
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Już jest ocena EOS R dpreview
    https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-r/11

    Zaskoczyło mnie że w zakresie oceny ergonomii(Ergonomics & handling) A7 M3 jest znacznie wyżej oceniona niż EOS R
    Z wszelkich różnych doniesień i ocen wynikało że w tym zakresie R jest dobrze a system A7x M3 to porażka

    jp
    Niestety trochę w tym racji mają. Szczególnie jak ktoś (ja) robi przesiadkę z innej puszki canona: poza spustem, nie trafiam palcami w żaden guzik. Przypuszczam, że za jakiś czas będę trafiał, ale.. na razie nie jest wygodnie.

Strona 101 z 410 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •