Strona 138 z 260 PierwszyPierwszy ... 3888128136137138139140148188238 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 371 do 1 380 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1371
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    No tylko to podobno ma być w sensorach które Canon produkuje do samochodów więc yyy, ten..... no...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1372
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No tylko to podobno ma być w sensorach które Canon produkuje do samochodów więc yyy, ten..... no...
    E tam. Przecież to Canon, który nic nie musi. Dostał właśnie nagrodę EISA 2019-2020 https://www.signs.pl/canon-z-pieciom...2,artykul.html za RP oraz za trzy szkła RF do niego i ma teraz wye....e W Canonie jak w PISie, nowy sukces goni i przegania poprzedni sukces. Po co ulepszać coś takiego jak EOS RP, gdy już oficjalnie odtrąbiono sukces rynkowy i otrzymał nagrodę EISA 2019 - 2020

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-08-2019 o 19:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1373
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    widocznie jury EISA nie czyta naszego foruma i stad nie ma pojęcia ze Canon nie potrafi robić aparatów
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #1374
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Pomysł na zwiększenie DR o jakieś 1 EV z wykorzystaniem DP RAW jest stary jak 5DIV. No ale dopiero teraz ktoś chyba poważniej się pochylił nad zagadnieniem.
    Już przy 6DII można było trochę ponaprawiać skoro już wypuszczono taka mizerną matrycę. Przy RP też. No ale mamy czas .
    każde zwiększenie DR w aparatach naszej ulubionej firmy jest dobre nawet o 1 EV ale trik z różnymi wzmocnieniami może podnieść DR o 4EV, a mozliwości wyciągania cieni na niebotyczne poziomy dla sensorów naszej ulubionej firmy +6EV mz dla 1EV nikt by nie toczył takiej walki
    link do opisu dual iso w ML http://acoutts.com/a1ex/dual_iso.pdf - z DP będzie działać podobnie ale lepiej bo nie będzie utraty rozdzielczości.

    w 6DII nie ma co naprawiać canon chciał użyć starej technologii to ją użył jeśli komuś to pasuje to kupuje, a jak nie to nie kupuje, RP to kastrat zdecydowanie za drogi jak na zakres kastracji - dochodzę do wniosku ze ja też mam czas - luzik - to nie mnie będą pytać o słupki sprzedaży.

  5. #1375
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    widocznie jury EISA nie czyta naszego foruma i stad nie ma pojęcia ze Canon nie potrafi robić aparatów
    Ale oni się tym przejęli, do tego stopnia że bodaj rok temu w strategii firmy pojawiły się informacje o przestawieniu priorytetów na produkty dla biznesu ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1376

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Candar, zaczynasz mieć pretensje do garbatego, że ma dzieci proste.

  7. #1377
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    każde zwiększenie DR w aparatach naszej ulubionej firmy jest dobre nawet o 1 EV ale trik z różnymi wzmocnieniami może podnieść DR o 4EV, a mozliwości wyciągania cieni na niebotyczne poziomy dla sensorów naszej ulubionej firmy +6EV
    niz za darmo

    to sie odbywa kosztem wzrostu szumu.
    czyli o skutecznosci zabiegu decyduje skutecznosc odszumiania.

    jesli jest na tyle skuteczna iz mozna znacznie niedoswietlic, to przy prawidlowym naswietleniu szum bylby i tak nizszy.


    nie zawsze wyzsze DR jest korzystne.

    dla motywow o niskiej rozpietosci tonalnej ( kontrascie , np zdjecia w pochmurny dzien przy mocno rozdyfundowanym oswietleniu) korzystniejsze sa matryce o nizszym DR , dla scen o wysokim kontrascie - matryce o wysokim DR.

    nawet nie wiedzac o tym , dlatego uzytkownicy starego d5classic tak go sobie cenia do dzisiaj - a ma dr rzedz kilku EV ( ok 5-6).

    nie zawsze wiecej znaczy lepiej - to zalezy od motywu.

    kiedys dobierano w zaleznosci od kontrastu motywu odpowiedni film , o podobnym kontrascie , na ile to bylo mozliwe.
    Cala teoria A Adamsa bazuje na doborze DR medium do kontrastu motywu - nie inaczej w fotografii cyfrowej.

  8. #1378
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    W kwestii formalnej poza tematem dla rozluźnienia wątku

    Jakiego systemu używał Zdzisław Beksiński ? Nawiasem pisząc 2019 jest oficjalnie Rokiem Zdzisława Beksińskiego.

    Podpowiedż na zdjęciu (dla nie znających analogów Canona podpowiem EOS 50E)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01363n1m.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	579,8 KB
ID:	2634
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1379
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    W kwestii formalnej poza tematem dla rozluźnienia wątku

    Jakiego systemu używał Zdzisław Beksiński ? Nawiasem pisząc 2019 jest oficjalnie Rokiem Zdzisława Beksińskiego.

    Podpowiedż na zdjęciu (dla nie znających analogów Canona podpowiem EOS 50E)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01363n1m.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	579,8 KB
ID:	2634
    Wtedy aparat miał mniejsze znacznie, bo za obrazek odpowiadały fuji, kodak, agfa...zresztą sam wiesz
    Miłego dnia
    moja www

  10. #1380
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Wtedy aparat miał mniejsze znacznie, bo za obrazek odpowiadały fuji, kodak, agfa...zresztą sam wiesz
    I tak i nie Był to czas w którym pojawiały się różne ciekawe funkcje (nie zawsze potrzebne) w aparatach foto. EOS 50E i EOS3 posiadały innowacyjną opcję ustawiania ostrości poprzez spojrzenie na odpowiednią ramkę AFa w celowniku (sterowanie poprzez ruchy galki ocznej) i też tego używałem Obecnie po dekadzie canon w nowych patentach wraca do tego rozwiązania i ile będzie lepiej działać niż poprzednio może być to całkiem ciekawa alternatywa dla dzojstika. Prawie jak sterowanie w śmigłowcu działkiem poprzez ruchy hełmu przez pilota

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-08-2019 o 07:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 138 z 260 PierwszyPierwszy ... 3888128136137138139140148188238 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •