Strona 150 z 260 PierwszyPierwszy ... 50100140148149150151152160200250 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 491 do 1 500 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1491
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Stara filozofia mówi, że bardzo ciężko określić co dla kogo jest przyjemnością więc byłbym daleki od takich podsumowań ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1492
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    moim zdaniem targanie dwóch aparatów przez amatora do zrobienia zdjęcia bedącego czymś pomiędzy fotografią podrózniczą, a pstrykiem "tu bylem" jest sporym przerostem formy nad treścią, rozumiem reportera pracującego za kasę, fotografia sportowa za kasę, ale amator - tego nie rozumiem - amator kupuje bezlusterkowce żeby obniżyć wagę sprzętu, amator nie musi zrobić zdjęcia (dodatkowo na takich zdjęciach o których piszę nic nie ucieka) i ma czas (a jak jeździ na wycieczki zorganizowane i foci w pędzie w środku dnia poganiany przez grupę i przewodnika to posiadany sprzęt i tak nie ma większego znaczenia i jest najmniejszym problemem).
    moim zdaniem targanie obiektywu 70-200/2.8 do zastosowań opisanych powyżej przez amatora ma znikomy sens (jeszcze jak używa telekonwertera biegając po pagórkach toskanii czy moraw to mógłbym zrozumieć bo miałem kiedyś znajomego który tak robił z dobrym efektem) dla amatora do zastosowań opisanych powyżej 70-200/4 lub dobra 70-300 (np elka naszej ulubionej firmy) jest bardziej niż wystarczająca - 70-200/2.8 to znowu ogromny przerost formy nad treścią.
    i na koniec dodam że że słowo "amator" użyte powyżej nie ma negatywnych konotacji sam jestem amatorem i robę zdjęcia dla przyjemności i targam górę sprzętu.
    nie zgodzę się
    nie ma sensu starać się wszystko zrozumieć
    a amator to bardzo szerokie pojecie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #1493
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    a ja, jak naprawdę nie mam możliwości wziąć ze sobą 2 albo 3 aparatów, to zabieram w małą torebkę 6D i EF 24-85. Uwielbiam tę parę. Taki lekki komplet wysokiej jakości.
    A wrzucilbys mi na jakiegos Google Drive'a albo innego Dropboksa kilka RAWow z tego zestawu?
    www albo tez flickr

  4. #1494
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    moim zdaniem targanie dwóch aparatów przez amatora do zrobienia zdjęcia bedącego czymś pomiędzy fotografią podrózniczą, a pstrykiem "tu bylem" jest sporym przerostem formy nad treścią, rozumiem reportera pracującego za kasę, fotografia sportowa za kasę, ale amator - tego nie rozumiem - amator kupuje bezlusterkowce żeby obniżyć wagę sprzętu, amator nie musi zrobić zdjęcia (dodatkowo na takich zdjęciach o których piszę nic nie ucieka) i ma czas (a jak jeździ na wycieczki zorganizowane i foci w pędzie w środku dnia poganiany przez grupę i przewodnika to posiadany sprzęt i tak nie ma większego znaczenia i jest najmniejszym problemem).
    moim zdaniem targanie obiektywu 70-200/2.8 do zastosowań opisanych powyżej przez amatora ma znikomy sens (jeszcze jak używa telekonwertera biegając po pagórkach toskanii czy moraw to mógłbym zrozumieć bo miałem kiedyś znajomego który tak robił z dobrym efektem) dla amatora do zastosowań opisanych powyżej 70-200/4 lub dobra 70-300 (np elka naszej ulubionej firmy) jest bardziej niż wystarczająca - 70-200/2.8 to znowu ogromny przerost formy nad treścią.
    i na koniec dodam że że słowo "amator" użyte powyżej nie ma negatywnych konotacji sam jestem amatorem i robę zdjęcia dla przyjemności i targam górę sprzętu.
    Wszystko zależy od tego dlaczego ludzie robią zdjęcia, takie zdjęcia (jak robią)
    Dlaczego są tacy co na plecach targają po świecie sprzęt, wydają dużo kasy, wstają o świcie, tułają się po nocy, .... tracą wzrok przy kompie itd by zrobić/mieć zdjęcie takie jak chcą. Potrafią kilka razy wracać do tego miejsca by powtórzyć.
    Po prostu daje/sprawia im to radochę.

    A innym sprawia co innego, co innego "zajmuje" ich marzenia, pasję, plany, czas i kasę,
    I oni wszyscy mają znacznie lepiej niż Ci co nie mają "tego czegoś" i tylko "siedzą w kącie i mają za złe"

    70-200/2.8
    Moją "wadą" jest że jestem fanem ostrości i drukuję z wybranych zdjęć duże powiększenia.
    Stąd matryca R i "właściwe" obiektywy.
    Było by pewno łatwiej, lżej i taniej gdyby zamiast ostrości był np kolor

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-09-2019 o 16:17
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #1495
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    moim zdaniem targanie dwóch aparatów przez amatora do zrobienia zdjęcia bedącego czymś pomiędzy fotografią podrózniczą, a pstrykiem "tu bylem" jest sporym przerostem formy nad treścią, rozumiem reportera pracującego za kasę, fotografia sportowa za kasę, ale amator - tego nie rozumiem - amator kupuje bezlusterkowce żeby obniżyć wagę sprzętu, amator nie musi zrobić zdjęcia (dodatkowo na takich zdjęciach o których piszę nic nie ucieka) i ma czas (a jak jeździ na wycieczki zorganizowane i foci w pędzie w środku dnia poganiany przez grupę i przewodnika to posiadany sprzęt i tak nie ma większego znaczenia i jest najmniejszym problemem).
    moim zdaniem targanie obiektywu 70-200/2.8 do zastosowań opisanych powyżej przez amatora ma znikomy sens (jeszcze jak używa telekonwertera biegając po pagórkach toskanii czy moraw to mógłbym zrozumieć bo miałem kiedyś znajomego który tak robił z dobrym efektem) dla amatora do zastosowań opisanych powyżej 70-200/4 lub dobra 70-300 (np elka naszej ulubionej firmy) jest bardziej niż wystarczająca - 70-200/2.8 to znowu ogromny przerost formy nad treścią.
    Nie jest tak końca, jak się wydaje. Osobiście wolę zawsze mieć ze sobą "na wszelaki słuczaj" drugi aparat. A znam też sytuacje z życia, gdzie fotografowi na foto-wyprawie na koniec świata za dużą kasę jedyny aparat odmówił posłuszeństwa, albo spadł na skały przy zmianie obiektywu (były takie przypadki). O tym, że zdarzają wypadki losowe typu: upadek aparatu na skały, albo do jeziora lub rzeki (spływy, lub wyprawy) nawet nie wspominam. Lepiej mieć np. dwa małe bezlusterkowce niż jeden duży aparat typu lustrzanka. Szanse na to, że któryś z nich przetrwa do końca wyprawy, lub wakacji są 2x większe

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    i na koniec dodam że że słowo "amator" użyte powyżej nie ma negatywnych konotacji sam jestem amatorem i robę zdjęcia dla przyjemności i targam górę sprzętu.
    Mam tak samo Też jestem amatorem i robię zdjęcia dla przyjemności Z jednym wyjątkiem, że od wielu lat nie targam już ze sobą tony sprzętu

    BTW - od czasów analoga każda moja puszka ma pasek i jeśli używam aparatu to pasek jest na mojej szyi, albo owinięty na ręce, którą trzymam aparat. Piszę to, bo przewracam się często widząc z jaką nonszalancją niektórzy fotografowie traktują swoje puszki.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-09-2019 o 16:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1496
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Dla mnie główną przyczyną przejścia na dwa aparaty było nie zrobienie kilku zdjęć wymagających tele które to zresztą miałem w plecaku. Żałuję.
    Było to duże zapylenie/piasek albo duże zmęczenie czy po prostu brak czasu.

    Stąd obiektyw 70-200 wpięty "na stałe" do aparatu (z dodatkowym uchwytem) i aparat konfigurowany pod ten obiektyw.
    Z założoną osłoną mieści się w plecaku.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-09-2019 o 17:19
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #1497
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Wszystko zależy od tego dlaczego ludzie robią zdjęcia, takie zdjęcia (jak robią)
    Dlaczego są tacy co na plecach targają po świecie sprzęt, wydają dużo kasy, wstają o świcie, tułają się po nocy, .... tracą wzrok przy kompie itd by zrobić/mieć zdjęcie takie jak chcą. Potrafią kilka razy wracać do tego miejsca by powtórzyć.
    Po prostu daje/sprawia im to radochę.
    mam podobnie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie jest tak końca, jak się wydaje. Osobiście wolę zawsze mieć ze sobą "na wszelaki słuczaj" drugi aparat.

    BTW - od czasów analoga każda moja puszka ma pasek i jeśli używam aparatu to pasek jest na mojej szyi, albo owinięty na ręce, którą trzymam aparat. Piszę to, bo przewracam się często widząc z jaką nonszalancją niektórzy fotografowie traktują swoje puszki.
    jeśli jesteś na drugim końcu świata to posiadanie zapasowego korpusu jest uzasadnione ale nie musisz go nosić może na ciebie czekać w samochodzie

    jeśli drugi aparat robi "inne zdjęcia" np. infraredy to również rozumiem posiadanie takiego korpusu

    żadna z moich puszek nie ma paska - fotografuję najczesciej ze statywu i nie lubię jak pasek hula na wietrze i ogólnie nie potrzebuję paska - czasem zakładam pasek nadgarstkowy jak wiem że bedę focił ludzia z ręki, używam natomiast l-bracketów - każdy ma deko inne rozumienie wygody i ergonomii

    ja też używam kilku korpusów ale najcześciej nie jednocześnie i wszystkie są "takie same" w sensie to pełnoklatkowe canony i do wszystkich pasuje mi ta sama systemowa optyka od ryby przez sigmę arta do 100-400L

  8. #1498
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta

    żadna z moich puszek nie ma paska - fotografuję najczesciej ze statywu i nie lubię jak pasek hula na wietrze i ogólnie nie potrzebuję paska - czasem zakładam pasek nadgarstkowy jak wiem że bedę focił ludzia z ręki, używam natomiast l-bracketów - każdy ma deko inne rozumienie wygody i ergonomii
    Dochodzimy do sedna rzeczy Zależy do czego używa się aparatu bo jakoś obecnie nie wyobrażam sobie biegania na sesji z aparatem ze statywem Generalnie wolę IBIS w aparacie bo często używam szkieł manualnych i jakoś to mi bardziej pasuje
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1499
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    A wrzucilbys mi na jakiegos Google Drive'a albo innego Dropboksa kilka RAWow z tego zestawu?
    jasne,
    https://1drv.ms/u/s!Ai0J_eWZt4TEhlVX...kUn_7?e=wekY0a
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  10. #1500
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ukłon Canona w stronę testerów i porównywaczy systemów:
    https://www.canonrumors.com/patent-h...ons-ibis-unit/
    Do tego drugi slot karty i jest sposób na zmianę bezużytecznego szajsu w prawdziwy sprzęt foto .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 150 z 260 PierwszyPierwszy ... 50100140148149150151152160200250 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •