Strona 161 z 260 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163171211 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 601 do 1 610 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1601
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Ale dlaczego ponurych? Przecież to logiczne, że prędzej czy później wypuszczą body z dużą ilości mpixów. Analogicznie do serii 5d mk3: 5d, 5ds, 5dsr, tyle że w R na ten moment zamiast Rsr dostaliśmy Ra. To czego wy oczekujecie to modelu z segmentu wyżej będącego czymś na kształt 1ds lub czymś między serią 5d a 1ds. To, że teraz wypuszczą Rs nie determinuje tego, że nie będzie czegoś typu Rpro lub jakkolwiek miałoby się to nazywać.
    Koledze pewnie bardziej chodzi o cenę tego wynalazku. Zgaduję że początkowo może to być kosmos.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no przeciez potrzebna im jest puszka, ktora ustawi w szeregu stare L-ki EF i pokaze zawodowcom po co sa te wiadereczka f/1.2 do mocowania RF taki EF 50/1.2 nie jest ogolnie mistrzem testow rozdzielczosci, a na 75Mpix podejrzewam ze nowy RF 50/1.2 zrobi mu z d* Bitwe pod Grunwaldem
    No tyle, że tak jak piszesz, stare ef 50L 1.2 pod względem rozdzielczości jest bardzo słabe już na mniej upakowanych matrycach. Wszystkie te nowe elki i lepsze arty od sigmy podejrzewam, że poradzą sobie równie dobrze (niewiele gorzej) jak szkła rf. Z moim szkłami nie widzę żadnego sensu zmiany wszystkiego na te pod rf. Zresztą dla przykładu ef 85L 1.4 do RF 85L1.2@1.4 można sobie porównać tutaj:
    https://www.the-digital-picture.com/...mp=0&APIComp=1
    Biorać pod uwagę, że porównujemy sample z 50mpix matrycy 5dsr do 30mpix z R to mam wrażenie, że wersja EF wypada lepiej.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Koledze pewnie bardziej chodzi o cenę tego wynalazku. Zgaduję że początkowo może to być kosmos.
    No jak ze wszystkim u Canona ostatnio. Wystarczy poczekać z rok i ceny normalnieją. I jak życie ostatnimi czasy pokazuje w kwestii Canona chyba warto czekać na blackweek
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  3. #1603
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Zresztą dla przykładu ef 85L 1.4 do RF 85L1.2@1.4 można sobie porównać tutaj:
    https://www.the-digital-picture.com/...mp=0&APIComp=1
    Biorać pod uwagę, że porównujemy sample z 50mpix matrycy 5dsr do 30mpix z R to mam wrażenie, że wersja EF wypada lepiej.
    Ciekawsze to jest to porównanie. Wygląda na to że na RF85 otwarcie przysłony o te pół działki nie robi prawie żadnej istotnej różnicy .
    https://www.the-digital-picture.com/...mp=0&APIComp=0

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    No jak ze wszystkim u Canona ostatnio. Wystarczy poczekać z rok i ceny normalnieją. I jak życie ostatnimi czasy pokazuje w kwestii Canona chyba warto czekać na blackweek
    Biorąc pod uwagę wielkość przecen to teraz za nowość płaci się szczególnie duży podatek .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1604
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Czy Rką zcdobrym teleobiektywem i funkcją macro do się zrobić podobny filmik?
    https://youtu.be/8Are9dDbW24

    Jaki zakres ogniskowych potrzeba?
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 05-12-2019 o 09:57
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  5. #1605
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Kolejne patenty na szkła - w tym dwie "perełki" ....
    https://www.canonrumors.com/patent-r...8-280mm-f-2-8/

    RF 28-280mm f/2.8 - toż to dopiero będzie słój nad słoje ...
    i EF-S 17-170mm f/3.5 - też ciekawy ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1606
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Plotka z rumorsów:
    "Źródło twierdzi, że Canon EOS R Mark II ma zostać ogłoszony przed Photokiną w maju i będzie naśladować ergonomię Canon EOS Rs, który ma być kolejnym organem EOS R ogłoszonym w pierwszym kwartale 2020 roku."

    https://www.canonrumors.com/canon-eo...n-testing-cr2/

    Takie tempo canona to niewątpliwie zasługa konkurencji.
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 10-12-2019 o 09:13
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  7. #1607
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    warto zauwazyc , ze to tempo to w plotce.

  8. #1608
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że następny aparat z mocowaniem RF to raczej nie będzie ten Złoty Graal, na który wszyscy czekają.
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

  9. #1609
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Stanislaw Zobacz posta
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że następny aparat z mocowaniem RF to raczej nie będzie ten Złoty Graal, na który wszyscy czekają.
    a to jest problem tego nastepnego aparatu, czy tych "wszystkich" ?

    tak subiektywnie, to dla mnie 6D2 jest juz swietym gralem. 6D1 z jego niedociagnieniami (zeby delikatnie okreslic jego AF) tluklem 5 lat, a 6D2 szacuje na moze nawet dwie wymiany migawki (to u mnie z 10 lat). chyba, zeby w ciagu tych 10 lat szklarnia RF doszla do zestawu funkcjonalnego/wagowego (i poziomu cenowego), ktory by mnie usatysfakcjonowal. no i celowniki elektroniczne do poziomu uzytecznosci, bo to co teraz jest, to nawet 20 minut przed wschodem slonca mozna sobie w d* wlozyc. a godzine przed wschodem jest czarna rozpacz :/
    www albo tez flickr

  10. #1610
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Stanislaw Zobacz posta
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że następny aparat z mocowaniem RF to raczej nie będzie ten Złoty Graal, na który wszyscy czekają.
    Zapewniam cie, że ludzie mają bardzo różne oczekiwania. Jedni oczekują modelu full-wypas, a drudzy taniego. Tak w skrócie.

Strona 161 z 260 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163171211 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •