Strona 227 z 260 PierwszyPierwszy ... 127177217225226227228229237 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 261 do 2 270 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #2261
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 061

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luck1985 Zobacz posta
    Co chcesz odświeżyć w R?
    Leciwy- czym odstaje dzisiaj?
    Podaj lepszy- odświeżony, nie leciwy aparat w FF w tej cenie.
    Pakowanie się w szklarnie? Co? Kupujesz RF i podmieniasz body. Masz EF, używasz adaptera.
    Kula w płot Twój pot.
    Terry dzieli włos na 4, a Ty się chcesz doczepić ale w sumie nie ma do czego.
    - brak IBIS
    - brak joya
    - brak 4k/60
    - brak szybkostrzelności

    wszystko to dostajemy dopiero w R6 MkII za... ponad 2x tyle
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #2262
    Bywalec Awatar Marek Kowal
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    58
    Posty
    165

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    i: jeden slot na kartę, dość wolno się zbiera, efekt blackout migawki

  3. #2263
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 061

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Póki co nie byłem zmuszony używać drugiej karty, to jest chyba bardziej dla prosów żeby mieli backup, ale R nie jest w takim razie sprzętem dla nich.

    Jedyne co próbowałem zrobić z 2 kartami w R6 i co działa niestety tylko przy pierwszym użyciu, to ustawienie żeby na 1 karcie zapisywały się foty, a na 2 video. Niestety za drugim użyciem wszystko znów zapisuje się na 1 karcie. Nie wiem co jest nie tak..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #2264
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    - brak IBIS
    - brak joya
    - brak 4k/60
    - brak szybkostrzelności

    wszystko to dostajemy dopiero w R6 MkII za... ponad 2x tyle
    - crop na 4K
    EOS 3, 5D, R5

  5. #2265
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    niby tak niby nie
    problem z Rką jest taki, że - podobnie jak RP - co najmniej od początku 2022 domaga się odświeżenia, a ciągle go nie ma
    pakowanie się teraz w taki leciwy aparat i do niego szklarnię może budzić słuszne wątpliwości
    Rany co za bzdury ? Przecież jak kupisz ten sprzęt i do niego obiektywy RF lub EF przez przejściówkę to tak samo będą działały na nowych korpusach.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 23-03-2023 o 02:19
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #2266
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Rany co za bzdury ? Przecież jak kupisz ten sprzęt i do niego obiektywy RF lub EF przez przejściówkę to tak samo będą działały na nowych korpusach.
    Tak było kiedyś. Ale według aktualnego stanu fotografii na 2023 już nie jest. Jeden Japończyk tak powiedział, a im trzeba ufać, bo to zupełnie inna kultura.

  7. #2267
    Początki nałogu Awatar luck1985
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Wlkp
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Tez nie kumam tego wątku- pakowanie się w szklarnie.
    Szklarnie można budować pod RF, body można wymienić na dowolne i w dowolnym momencie. Baza pod RF już będzie.
    Kolega tez nie wymienił nic lepszego w tym budżecie.
    Ja np jestem zachwycony wizjerem, który jest bdb, a to nie jest takie oczywiste dzisiaj.

  8. #2268
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luck1985 Zobacz posta
    Ja np jestem zachwycony wizjerem, który jest bdb, a to nie jest takie oczywiste dzisiaj.
    Ja natomiast wręcz przeciwnie. W używanym przeze mnie ML (w stopce info) odrzuca mnie wizjer i LCD, menu oraz design puszki lekko zalatuje lego. Jednak znakomita jakość zdjęć, DR rekompensuje mi z nawiązką właśnie te wspomniane wyżej nieoczywistości Bodaj już 10 lat temu wyrosłem z tego, aby "zachwycać się wizjerem" oraz LCD i ekranikami dookoła puszki Aparat ma służyć do robienia zdjęć, telefon ma dzwonić a czajnik gotować wodę

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Póki co nie byłem zmuszony używać drugiej karty, to jest chyba bardziej dla prosów żeby mieli backup, ale R nie jest w takim razie sprzętem dla nich.

    Co najmniej 5 razy miałem problem z kartą (w którymś momencie wywalało komunikat o błędzie zapisu i konieczności formatowania karty!). Krótko pisząc dla niedzielnego pstrykacza u cioci na imieninach zapis na jedną kartę i utrata całego materiału niczym nie skutkuje.

    Ale, ale !!!! W przypadku gdy utrata materiału może grozić zawałem fotografa i koniecznością poinformowania o tym zleceniodawcy/odbiorcy N I E W Y O B R A Ż A M sobie, aby nie nagrywać równolegle materiału na dwie karty, aby mieć 100% pewność poprawnego zapisu każdej wykonanej klatki.

    Po wtóre niezbędny jest drugi aparat bo jak wiadomo rzeczy martwe lubią się uceglać w najmniej spodziewanych momentach i nie się na to żadnego wpływu.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Jedyne co próbowałem zrobić z 2 kartami w R6 i co działa niestety tylko przy pierwszym użyciu, to ustawienie żeby na 1 karcie zapisywały się foty, a na 2 video. Niestety za drugim użyciem wszystko znów zapisuje się na 1 karcie. Nie wiem co jest nie tak..
    @cauchy No to zdecydowanie coś źle robisz (bo ja nagrywam zdjęcia i filmy symultanicznie na obu kartach) i do tego robisz to niezgodnie z instrukcją od Canona R6: Wybieranie kart do zapisu/odtwarzania NA OBU KARTACH MUSI SIĘ NAGRYWAĆ DOKŁADNIE TEN SAM MATERIAŁ. U siebie w aparacie mam ustawienie "nagrywanie jednoczesne" a u Ciebie to pewnie będzie "Zapis wielokrotny" (Każde wykonane zdjęcie jest nagrywane na kartę Karta 1 lub Karta 2 z taką samą jakością obrazu, Dla każdego nagrania, na karcie Karta 1 i Karta 2 nagrywany jest ten sam film.)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-03-2023 o 20:06
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #2269
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    mnie też na dzień dobry również odrzucił wizjer (a dokładniej kolorystyka świata jaki pokazywał) ale w końcu coś tam poustwiałem i widać w nim prawie tak samo jak bez wizjera (znaczy gołym okiem) - natomiast do jakości obrazu w wizierze R5 nie mam pytań jest lepiej niż dobrze

    co do dwóch kart to po krótkim czasie używania uważam że implementacja tego w R5 jest błędna albo gorzej - dwie karty różnych typów to pomyłka w projekcie - powinny być dwa sloty cfexpress, ale ja jestem amatorem i nie potrzebuję zapisywać tego samego na dwóch kartach jeśli już to potrzebuję oddzielić video od zdjęć, niby mogę to zrobić ale zdecydowanie wolałbym dwa cfexpressy (mimo że mam sporo kart sd)
    EOS 3, 5D, R5

  10. #2270
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ja natomiast wręcz przeciwnie. W używanym przeze mnie ML (w stopce info) odrzuca mnie wizjer i LCD, menu oraz design puszki lekko zalatuje lego. Jednak znakomita jakość zdjęć, DR rekompensuje mi z nawiązką właśnie te wspomniane wyżej nieoczywistości Bodaj już 10 lat temu wyrosłem z tego, aby "zachwycać się wizjerem" oraz LCD i ekranikami dookoła puszki
    A jakie to ma znaczenie dla kogoś dla kogo ten wizjer jednak jest ważny?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 227 z 260 PierwszyPierwszy ... 127177217225226227228229237 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •