Strona 228 z 260 PierwszyPierwszy ... 128178218226227228229230238 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 271 do 2 280 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #2271
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 060

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    mnie też na dzień dobry również odrzucił wizjer (a dokładniej kolorystyka świata jaki pokazywał) ale w końcu coś tam poustwiałem i widać w nim prawie tak samo jak bez wizjera (znaczy gołym okiem) - natomiast do jakości obrazu w wizierze R5 nie mam pytań jest lepiej niż dobrze
    w którym modelu odrzucił Cie wizjer? w R?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #2272
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A jakie to ma znaczenie dla kogoś dla kogo ten wizjer jednak jest ważny?
    No fakt. Trudno odmówić słuszności osobie kupującej samochód dla zachwycających felg z "amelinium".

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    w którym modelu odrzucił Cie wizjer? w R?
    R-kę testowałem i miała świetny wizjer. Pisałem o swoich wizjerach OVF w Sony A7, A7 II i A7 III, którego używam obecnie - pikseloza, kociokwik barwny krótko pisząc. Ale z drugiej strony wiem, że później oglądając foty na kompie będą ochy i achy* W przypadku najnowszych krystalicznie źródlanych EVF zroszonych łzą jednorożca na taśmie montażowej i wywołujących u oglądacza tzw. smartfonowy efekt WOW występuje tylko raz przy spojrzeniu w OVF na wykonaną fotę. Później po zgraniu na kompa słychać zgrzytanie zębów, widać "wyprane" kolory i ostrość nie tam gdzie trzeba.

    *_nie dotyczy zdjęć z A7R3 wykonanych przez JP
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-03-2023 o 21:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #2273
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Żaden wizjer bezlustra mi się nie podobał. Canon, Nikon, Sony - wszystkie obrazy w wizjerze są sztuczne. Obraz jest jak w nowoczesnych TV czy smartfonach. Nie taki kontrast, nie taka kolorystyka. Zresztą tylne LCD też ie są realistyczne, ale przynajmniej nie patrzy się w nie jak sie fotografuje. By nie było - wolę wizjery optyczne, tak. I wiem, że one też nie pokazują tego co potem na zdjęciu. Nigdy tak nie było, gdy się pracowało na filmach tez nie. Fotografia cyfrowa to inny kontrast, inna rozpiętość tonalna filmu i matrycy, inny kolor itd.
    To dlaczego wolę wizjer optyczny? Bo widzę w nim świat tak, jak widzę bez aparatu. Wszystko ma swoje kolory, naturalny kontrast. Po prostu wszystko jest normalne. Wizjer cyfrowy to sztuczność.
    Ja nie potrzebuje trybu symulacji ekspozycji, WB w wizjerze taki jak wybierze AWB itd. Mózg sam robi "nakładkę", tak samo jak gdy fotografowałem na filmach, wiedziałem że zdjęcie będzie wyglądało inaczej i w którą stronę to pójdzie.
    Aha - oddam jedno. Gdy ktoś siedzi w fotografii BW, to faktycznie wizjer elektroniczny ma przewagę nad optycznym.

    Mała uwaga co do wizjerów - ci co focą samoloty, ptaki itp nie są zadowoleni z lagów w wizjerze. Są one większe lub mniejsze, ale wkurzają wszystkich bardziej lub mniej. Mnie to nie robi, nie podejmuje takich tematów.

    Co do pracy na dwóch slotach. Candar, trzeba pracować na pewniejszym sprzęcie, np Nikona nigdy nie używam dwóch slotów. Zapewniam, że też robiłem drogie zlecenia.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-03-2023 o 21:51
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #2274
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Żaden wizjer bezlustra mi się nie podobał. Canon, Nikon, Sony - wszystkie obrazy w wizjerze są sztuczne. Obraz jest jak w nowoczesnych TV czy smartfonach. Nie taki kontrast, nie taka kolorystyka. Zresztą tylne LCD też ie są realistyczne, ale przynajmniej nie patrzy się w nie jak sie fotografuje. By nie było - wolę wizjery optyczne, tak. I wiem, że one też nie pokazują tego co potem na zdjęciu. Nigdy tak nie było, gdy się pracowało na filmach tez nie. Fotografia cyfrowa to inny kontrast, inna rozpiętość tonalna filmu i matrycy, inny kolor itd.
    To dlaczego wolę wizjer optyczny? Bo widzę w nim świat tak, jak widzę bez aparatu. Wszystko ma swoje kolory, naturalny kontrast. Po prostu wszystko jest normalne. Wizjer cyfrowy to sztuczność.
    Ja nie potrzebuje trybu symulacji ekspozycji, WB w wizjerze taki jak wybierze AWB itd. Mózg sam robi "nakładkę", tak samo jak gdy fotografowałem na filmach, wiedziałem że zdjęcie będzie wyglądało inaczej i w którą stronę to pójdzie.
    Aha - oddam jedno. Gdy ktoś siedzi w fotografii BW, to faktycznie wizjer elektroniczny ma przewagę nad optycznym.

    Co do pracy na dwóch slotach. Candar, trzeba pracować na pewniejszym sprzęcie, np Nikona nigdy nie używam dwóch slotów. Zapewniam, że też robiłem drogie zlecenia.
    Jak najbardziej się zgadzam ze wszystkim co wyżej napisano i cały czas potwierdzam to, że nie trafiają do mnie zachwyty nad cudownymi wizjerami EVF w nowych bezlustrach. Być może to zaszłość i nostalgia za analogowymi wizjerami OVF? Pytanie było retoryczne... Generalnie w każdym aparacie z EVF zawsze zdejmuję zawsze kontrast (podobnie też w Nikonie Z6 zdejmuję też kontrast na plikach jpg - pisałem o tym).

    Co do kart pamięci zdecydowałem się na Nikona Z6 właśnie dzięki kartom XQD. To inny wymiar jakości niż karty SD, które lubią się uceglać z byle powodu (byłby już niezły stosik tych martwych kart SD, gdybym ich nie wywalał
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-03-2023 o 22:08
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #2275
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 060

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Żaden wizjer bezlustra mi się nie podobał. Canon, Nikon, Sony - wszystkie obrazy w wizjerze są sztuczne.
    Miałem takie samo wrażenie gdy pierwszy raz przyłożyłem oko do R6.
    Następnego dnia kompletnie mi to już nie przeszkadzało
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #2276
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    689

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    "nieprawdziwość" obrazu w wizjerze czy na LCD mi nie przeszkadza, bo się przyzwyczaiłem do tego i często mam tak, że zdjęcie z danej sesji wydaje mi się, że będzie petarda, a tu kiszka na komputerze. Za to zdjęcie, o którym nawet nie wiedziałem, że zrobiłem wygląda super. W EVF jednak ten lag to największa wada wg mnie, szczególnie fotografując coś szybkiego (sport, zwierzęta). Niestety w wizjerze widzimy przeszłość.

  7. #2277
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    w którym modelu odrzucił Cie wizjer? w R?
    R5 a dokładniej kolorki (balans bieli) bo sam wizjer jest ok, najwyraźniej wolę optyczne ale przyzwyczaiłem się
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 23-03-2023 o 23:19
    EOS 3, 5D, R5

  8. #2278
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Dla mnie istotne jest żebym miał poczucie że to co widzę w wizjerze choć częściowo odzwierciedla co będzie na zdjęciu. Dlatego wizjer elektroniczny albo ekran wolę niż optyczny.
    Szczerze mówiąc to paradoksalnie rolę tę dla mnie najlepiej spełniał wizjer lunetkowy - wiem że to może być dla niektórych dziwne ale tak mam .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #2279
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 327

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co do pracy na dwóch slotach. Candar, trzeba pracować na pewniejszym sprzęcie, np Nikona nigdy nie używam dwóch slotów. Zapewniam, że też robiłem drogie zlecenia.
    Wiesz, to jest jak z kopią zapasową: ludzie dzielą się na takich, co robią i co będą robili.
    Też nie korzystałem z dwóch kart, aż coś skopałem przy zgrywaniu na komputer i skasowało mi zawartość karty. Od tej pory, w aparacie z dwoma slotami (bo niektóre ciągle mam z jednym), zanim zacznę zgrywać na komputer, robię kopię na drugiej karcie. Oczywiście robię to przy jakichś unikalnych okazjach - na przykład wyjazd czy wycieczka na drugi koniec świata, albo trochę bliżej.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #2280
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Wiesz, to jest jak z kopią zapasową: ludzie dzielą się na takich, co robią i co będą robili.
    Też nie korzystałem z dwóch kart, aż coś skopałem przy zgrywaniu na komputer i skasowało mi zawartość karty. Od tej pory, w aparacie z dwoma slotami (bo niektóre ciągle mam z jednym), zanim zacznę zgrywać na komputer, robię kopię na drugiej karcie. Oczywiście robię to przy jakichś unikalnych okazjach - na przykład wyjazd czy wycieczka na drugi koniec świata, albo trochę bliżej.
    Dokładnie tak. To jest jak z tym niewielkim % kierowców, którzy nie wożą ze sobą koła zapasowego bo mają assistance

    Istnieje takie stare przysłowie, że ludzie dzielą się na tych, którzy regularnie wykonują backup i na tych, którzy jeszcze nie stracili swoich danych (dwa razy padł mi dysk twardy, straciłem wszystko na dysku ale miałem kopie zapasowe na innych dyskach)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-03-2023 o 15:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 228 z 260 PierwszyPierwszy ... 128178218226227228229230238 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •