Strona 157 z 260 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167207257 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 561 do 1 570 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1561
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Miejmy nadzieję, że to nowe szkła pod ML a nie dotychczasowe z przyspawanym adapterem jak do Sony.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1562
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Miejmy nadzieję, że to nowe szkła pod ML a nie dotychczasowe z przyspawanym adapterem jak do Sony.
    Ciężko wyczuć. To póki co plota. Zapewne na początku roku będzie coś więcej wiadomo.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1563
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To było dla mnie bardzo logiczne, rozsądne i ekonomicznie uzasadnione. Wiadomo, że Sigma wejdzie w R a chwilę później w Nikon Z.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Miejmy nadzieję, że to nowe szkła pod ML a nie dotychczasowe z przyspawanym adapterem jak do Sony.
    Początkowo będą to stare szkła (ładnie mi stare - ARTy sa nadal the best) plus te co zrobili na ML Sony.
    Zastanawiam się tylko czy będą chceli walczyć z topowymi szkłami Canona 1,2 konstruując obiektywy specjalnie na dziury większe niż ma Sony (Canon R, Nikon Z). To mnie ciekawi.

  4. #1564
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Mi nie chodzi o polepszenie już bardzo dobrej optyki tylko o wymiary i pewną poręczność tych szkieł. Jednak z adapterem obiektywy są niepotrzebnie wydłużone a ciężar przeniesiony do przodu.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #1565
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Mi nie chodzi o polepszenie już bardzo dobrej optyki tylko o wymiary i pewną poręczność tych szkieł. Jednak z adapterem obiektywy są niepotrzebnie wydłużone a ciężar przeniesiony do przodu.
    No niestety tu póki co jest lipa, a przydałoby się choćby kilka naleśników do RP.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1566
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No niestety tu póki co jest lipa, a przydałoby się choćby kilka naleśników do RP.
    Sukcesem Sigmy MZ byłyby tanie zoomy pod mocowanie RF typu 28-75 mm f/2.8 (taki, jak Tamron zrobił dla pod bagnet FE) a nawet f/4 aby zmniejszyć rozmiary i wagę zestawu z aparatem. Amator kuszący się na RP będzie raczej szukał czegoś w rodzaju 24-120 mm f/4,0 IS, albo 35-150 mm F/2.8-4 IS (https://www.tamron.eu/lenses/35-150mm-f28-4-di-vc-osd/), co w większości przypadków całkowicie wystarczy na amatorskie użytkowanie podróżniczo-wakacyjne. Naleśniki są piękne i super, ale to znowu szkła dla konkretnego odbiorcy zafiksowanego na miniaturyzacji zestawu a nie na jego uniwersalności. Jeśli pójdą w MISIE na wzór szkieł systemowych RF to znowu amatorzy "taniej pełnej klatki" na tym nie skorzystają a ja mówiąc szczerze nie widzę sensu powielania tego, co Canon ma już w ofercie zapodając pancerne 2 kilowe Arty Sigmy z przyspawanym adapterem - to będzie porażka.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-11-2019 o 23:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #1567
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Pojawia się szansa na bardziej budżetowe szkła RF.
    https://www.canonrumors.com/patent-l...f-16-35mm-f-4/
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1568
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    20/2 byłby bardzo sympatyczny. Może Tokina jeszcze zaskoczy i wejdzie w RF ze swoim Firinem Do lustra kusiłaby dwudziestka Art, do eRki jednak jak wyżej, chciałoby się coś mniejszego, z masą skupioną bliżej body.
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

  9. #1569
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ciekawe. Korpus hybrydowy - interesujące jak chcą to rozwiązać?
    CR2 - więc może rzeczywiście coś dłubią...
    https://www.canonrumors.com/an-ef-rf...the-works-cr2/
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1570
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ciekawe. Korpus hybrydowy - interesujące jak chcą to rozwiązać?
    CR2 - więc może rzeczywiście coś dłubią...
    https://www.canonrumors.com/an-ef-rf...the-works-cr2/
    Tia...
    Zrobią miechowy bagnet z wymiennym mocowaniem RF/EF z uwagi na Flange focal distance

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	shopping.png
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	3,8 KB
ID:	3371
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-12-2019 o 16:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 157 z 260 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167207257 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •