Strona 169 z 260 PierwszyPierwszy ... 69119159167168169170171179219 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 681 do 1 690 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1681
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Powtorzyli ta sama specyfikacja. Z tego co zrozumialem tylko czesc z nich ma sie zgadzac. Niech zgadne, nie bedzie to ani 8K ani 4K120fps?
    Ponoć to, co jest pogrubione jest najbardziej wiarygodne, więc 8K raw i 4K 120 fps ma być. Przy czym w innym poście pisał, że to 8K to może być time lapse.

  2. #1682
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    A 4K 120fps na cropie x16 ? No nic, czekamy..

  3. #1683
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Z obliczeń wychodzi mi, że crop byłby koło 2x (przy odczycie pikseli 1:1).
    Chociaż taka rozdzielczość wydaje się sensowna (łączenie pikseli 2x2), więc może 4K 60 fps byłoby w sensownej jakości z pełnej matrycy.

  4. #1684
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Domowy to może być kot, a nie aparat, a pisanie, że "Canon ma aktualnie opoznienie ok 5 lat" to po prostu bzdura. Jeżeli nie macie czym robić zdjęć, a Canon Wam nie odpowiada, to kupcie w końcu Sony, czy innego Nikona i będzie po sprawie. Po co bić pianę przez 168 stron? Jakiś masochizm?
    bardzo fajnie , rzeczowo i logicznie argumentujesz. podoba mi sie . zawstydziles mnie moja wlasna bezmyslnoscia.

    poniewaz kot moze byc domowy , wiec aparat juz nie - fakt niezaprzeczalny i jest to bezprzecznie logiczne .

    ale , ale - a Taki lew ?

    jest przeciez kotem ale nie moze byc domowy . A wiec wynika z tego , ze aparat jednak moze byc domowy.

    podoba mi sie logicznosc Twojej argumentacji - mozna sobie dowolnie wedle potrzeb naginac , jak akurat potrzeba.



    gdyby dokladnie podliczyc canona, to ma on opoznienie wieksze niz piec lat.

    wspolczesne modele C Maja nizsza rozdzielczosc i nizszy DR niz konkurenci , zaledwie 40% optyki(obrazu) ma stabilizowanej , gdy Taki S 100%.

    C wciaz stosuje filtr AA , co nawet gdyby zastosowac matryce o takiej samej formalnej rozdzielczosci ( a aktualnie ma o nizszej ) prowadzi to do nizszej rzeczywistej rozdzielczosci obrazowania.

    Gdyby sprowadzic obraz z S o wyzszej rozdzielczsoi do takiej samej formalnej jak ma C , wowczas rzeczywista rozdzielczsoc obrazowania S bedzie wyzsza , co pozwala na stosowanie mocniejszego odszumiania , a wiec w konsekwencji i nizszego poziomu szumow przy takiej samej rozdzielczosci obrazowania.

    aby dorobic sie optyki o wspolczesnym bagnecie RF w takim zakresie jak ma np S , Canon tez bedzie potrzebowal pewnie z 5 lat a byc moze wiecej.

    C jest aktualnie slabszy pod wzgledem dostepnosci optyki natywnej , DR, szumow , rozdzielczosci - filmowanie pomijam ale tutaj jest jeszcze gorzej.

    nikt nie pisze , ze jest aparatem slabym , jedynie pisze o opoznieniu.

    dx stanie sie moze i aparatem do uzytku domowego , jesli pojawi sie na rynku wtornym za mniej niz 30-50% ceny nowego , czyli za co najmniej 5 lat.

    sorry , nie mam czasu na dluzszy post , musze nakarmic kota.

    --- Kolejny post ---

    chyba 60% o ile pamietam

  5. #1685
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta

    .. filmowanie pomijam ale tutaj jest jeszcze gorzej.
    Nie chce mi się odpowiadać na te wszystkie bzdury i uproszczenia, które prezentujesz powyżej, ale to filmowanie mnie rozbawiło :-)
    Twój ulubiony producent na S jest w tej chwili najgorszym sprzętem do filmowania dostępnym na rynku, oferując swoim klientom kodek 420/100 mb. Ponieważ produkowanie przez S aparaty mają problem z odprowadzeniem ciepła, S nie jest w stanie zaimplementować 4k/60p.
    A 1dx mk III oferuje:

    • 5.5K RAW video
    • 4K DCI — uncropped — YCbCr 4:2:2 @ 10-bit using the data-efficient MPEG-4 /
    H.265 HEVC codec
    • 4K DCI — uncropped — YCbCr 4:2:0 @ 8-bit using the well-established MPEG-4 /
    H.264 AVC codec
    • 4K DCI — cropped — YCbCr 4:2:2 @ 10-bit using the data efficient MPEG-4 /
    H.265 HEVC codec
    • 4K DCI — cropped — YCbCr 4:2:0 @ 8-bit using the well-established MPEG-4 /
    H.264 AVC codec
    • 4K UHD — uncropped — YCbCr 4:2:2 @ 10-bit using the data efficient MPEG-4 /
    H.265 HEVC codec
    • 4K UHD — uncropped — YCbCr 4:2:0 @ 8-bit using the well-established MPEG-4/
    H.264 AVC codec
    • Full HD YCbCr 4:2:2 @ 10-bit using the MPEG-4 / H.265 HEVC codec
    • Full HD YCbCr 4:2:0 @ 8-bit using the MPEG-4 / H.264 AVC codec

    Takiej specyfikacji video Twoja ulubiona firma na S faktycznie nie dogoni przez następne 5 lat.
    Z mojej strony EOT.

  6. #1686
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    A 1dx mk III oferuje:
    A Ty dalej swoje.

  7. #1687
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Canon EOS R5
    https://www.canonrumors.co/breaking-...-canon-eos-r5/
    Stabilizacja matrycy 7-8 EV
    I prosty 20MPix Canon EOS R6
    https://www.canonrumors.co/canon-eos-r6-basic-specs/

  8. #1688
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    A Ty dalej swoje.
    Bo to wszystko pojawi się również w tańszych body, więc pisanie o 5 letnim opóźnieniu technologicznym Canona to bzdura.

  9. #1689
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie chce mi się odpowiadać na te wszystkie bzdury i uproszczenia, które prezentujesz powyżej, ale to filmowanie mnie rozbawiło :-)
    Twój ulubiony producent na S jest w tej chwili najgorszym sprzętem do filmowania dostępnym na rynku, oferując swoim klientom kodek 420/100 mb. Ponieważ produkowanie przez S aparaty mają problem z odprowadzeniem ciepła, S nie jest w stanie zaimplementować 4k/60p.
    A 1dx mk III oferuje:
    • Full HD YCbCr 4:2:0 @ 8-bit using the MPEG-4 / H.264 AVC codec

    Takiej specyfikacji video Twoja ulubiona firma na S faktycznie nie dogoni przez następne 5 lat.
    Z mojej strony EOT.
    mam ulubione psy , nie mam ulubionej firmy.

    przeciez wyraznie napisalem , zeby unikac takich dennych dyskusji , iz "aparaty domowe"

    c5mk3 byl slabszy d800/810
    c5mk4 jest slabszy od d850
    R jest slabszy od S i Z

    7 lat juz goni i nie moze dogonic.

    Kiedy sony podal jakiego rzedu kwoty wydawac bedzie w przyszlosci na rozwoj matryc , to stalo sie oczywiste , ze przez co najmniej 10 lat ( 5 lat juz uplynelly) , a dzisiaj powiedzialbym 15-20 - cia lat C pod wzgledem jakosci obrazowania nie dogoni sony.
    Sony przede wszystki potrafi wyprodukowac matryce i puszki znacznie taniej.

  10. #1690
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Bo to wszystko pojawi się również w tańszych body,
    Kiedyś tak. Pytanie kiedy.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    więc pisanie o 5 letnim opóźnieniu technologicznym Canona to bzdura.
    Chyba nie chodzi o opóźnienie technologiczne, tylko o to co jest faktycznie oferowane w aparatach dla amatorów. Canon może mieć najnowsze technologie, ale dopóki one są dostępne tylko w najdroższych aparatach takich jak 1 dx III to dla mnie osobiście jest to mało istotne. Żeby nie było to nie upieram się przy konkretnej liczbie w opóżnieniu, ani przy tym, że amatorskie canony są we wszystkim słabsze od konkurencji.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Sony przede wszystki potrafi wyprodukowac matryce i puszki znacznie taniej.
    Ja bym raczej powiedział, że musi je oferować znacznie taniej.

Strona 169 z 260 PierwszyPierwszy ... 69119159167168169170171179219 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •