Strona 199 z 260 PierwszyPierwszy ... 99149189197198199200201209249 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 981 do 1 990 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1981
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Przypominam sobie, że miałem problemy z kartami różnych producentów w 7d, po wyjęciu z czytnika i włożeniu i do aparatu wyskakiwał wspomniany komunikat i też uznałem, że karta jest walnięta i tak wywaliłem 3 karty, aż przy następnym komunikacie wcisnąłem w aparacie przycisk przeglądania zdjęć i się zdjęcia wyświetliły, podlączyłem aparat do komputera, komputer widzi zdjęcia, dało się je zgrać, tym razem wywaliłem czytnik, kupiłem Transcenda pod USB 3 i od tej pory nie miałem problemu z kartami ani w 7d, ani R. Podejrzewam, ze sprytny czytnik dopisywał coś na kartach, co się 7d nie podobało, ale co się podobało producentowi czytników.
    Też bym zaczął od czytnika.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1982
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Przypominam sobie, że miałem problemy z kartami różnych producentów w 7d, po wyjęciu z czytnika i włożeniu i do aparatu wyskakiwał wspomniany komunikat i też uznałem, że karta jest walnięta i tak wywaliłem 3 karty, aż przy następnym komunikacie wcisnąłem w aparacie przycisk przeglądania zdjęć i się zdjęcia wyświetliły, podlączyłem aparat do komputera, komputer widzi zdjęcia, dało się je zgrać, tym razem wywaliłem czytnik, kupiłem Transcenda pod USB 3 i od tej pory nie miałem problemu z kartami ani w 7d, ani R. Podejrzewam, ze sprytny czytnik dopisywał coś na kartach, co się 7d nie podobało, ale co się podobało producentowi czytników.
    Bardzo możliwe. Ale. Karta siedziała w 5dIII podczas jednej sesji, a później w eRce w body beckupowym przez wiele miesięcy. Być może fakt, że były na niej zdjęcia z 5d, stąd komunikat o sformatowaniu w R. Nie korzystam z czytników kart. Zgrywam kablem bezpośrednio na kompa.

    Co do stabilizacji, bo wyżej padło, że warto. Ja pracuję w zakresie 35-85 głownie ludzi. Więc i tak trzymam te czasy na poziomie 1/160 i krócej. Czy tu się stabilizacja sprawdzi?

  3. #1983
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Co do stabilizacji, bo wyżej padło, że warto. Ja pracuję w zakresie 35-85 głownie ludzi. Więc i tak trzymam te czasy na poziomie 1/160 i krócej. Czy tu się stabilizacja sprawdzi?
    Przy 35 mm to nawet bez stabilizacji używasz zbyt krótkiego czasu. Czym szerszy kąt tym czas może być dłuższy.
    Oczywiście ze stabilizacją można by było używać jeszcze zdecydowanie dłuższych czasów, ale pod warunkiem, że model(ka) pozuje statycznie. Jak wiadomo stabilizacja szkła nie ma wpływu na ruch modela więc niestety używanie 1/15 jest obarczone ryzykiem. I odpada absolutnie gdy modelka pozuje dynamicznie. Choć .. rozwiane włosy na długim czasie też wyglądają ciekawie. Co kto lubi.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #1984
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przy 35 mm to nawet bez stabilizacji używasz zbyt krótkiego czasu. Czym szerszy kąt tym czas może być dłuższy.
    robertskc7

    To jest prawda (1/f) ale historyczna

    Teraz przy matrycach o dużej liczbie pikseli oraz "ostrych" obiektywach (i dużych powiększeniach prezentacji) na ogół "1/f" to za długie czasy "z ręki"

    Najlepiej :
    - zrobić zdjęcia przy tych samych czasach i ogniskowych wykonanych "z ręki" z ON i z OFF stabilizacji albo gdy jej nie ma to "z ręki" i ze statywu
    - i porównać przy powiększeniu 100% na monitorze kompa.
    Będziesz wiedział (mógł dobrać) najdłuższy czas "z ręki" przy którym nie widać rozmycia zdjęć przy Twoim sprzęcie, sposobie pracy i sposobie prezentacji zdjęć.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-04-2021 o 06:19
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #1985
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Panowie dzięki za rady.
    Fotografuję 100% tematykę ślubów. Wiem co robię, jeśli chodzi o czasy naświetlania zdjęć. Jeśli nie, to mnie poprawcie Portfolio w stopce.

  6. #1986
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Panowie dzięki za rady.
    Fotografuję 100% tematykę ślubów. Wiem co robię, jeśli chodzi o czasy naświetlania zdjęć. Jeśli nie, to mnie poprawcie Portfolio w stopce.
    To że na zdjęciu jest ostro (...tak jak się przyzwyczailiśmy, ...tak jak widzimy do tej pory) nie oznacza że nie może być lepiej
    By prawidłowo ocenić czy dane zdjęcie "z ręki" jest ostre trzeba mieć porównanie ze wzorcem, zdjęciem ze statywu wykonanego w tych samych warunkach i ocenianego przy powiększeniu 100% na monitorze kompa

    To naprawdę łatwe i szybkie
    Kilka zdjęć statycznego obiektu (..kwiatek. ...) "z ręki" przy coraz dłuższych czasach oraz to samo przy zdjęciach ze statywu, z czasami i przesłonami które używasz zawodowo
    Ten sam sposób wywołania i porównanie.
    I będziesz wiedział "na czym stoisz" ze swoją "ręką" i swoim sprzętem.

    A gdy będziesz miał "lepszy dzień" i lepszy sprzęt to zdjęcia będą "ostrzejsze"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-04-2021 o 18:30
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #1987
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Oczywiście bez urazy. Po prostu nie można do tego wszystkiego podchodzić zbyt laboratoryjnie. Fotografia to nie dxo.
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 18-04-2021 o 19:37
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1988
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Oczywiście bez urazy. Po prostu nie można do tego wszystkiego podchodzić zbyt laboratoryjnie. Fotografia to nie dxo.
    Zgoda.

    Ale nie piszemy o fotografii tylko o "narzędziu" to tworzenia fotografii.
    A lepsze "narzędzie" daje większe możliwości w tworzeniu fotografii tym którzy chcą/potrzebują i umieją je wykorzystać

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-04-2021 o 21:28
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1989
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Forum nie znosi próżni. Gdy zamilkł candar budzą się kolejne demony.

  10. #1990
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 656

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Jeszcze odnośnie kart, to ja mam taki nawyk, że zawsze po zgraniu zdjęć lub przed ważnym foceniem (np. pokazy lotnicze) wszystkie karty formatuję w body tak by mieć je na czysto.
    Kiedyś gdzieś wyczytałem (być może nawet tu na forum), że warto tak robić.

Strona 199 z 260 PierwszyPierwszy ... 99149189197198199200201209249 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •