Strona 196 z 262 PierwszyPierwszy ... 96146186194195196197198206246 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 951 do 1 960 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1951
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III]

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    serio myślisz że Canon będzie jeszcze 5 lat produkował 6D2?? Ten aparat ma już 4 lata, jego czas produkcji niebawem dobiegnie końca.
    nie wiem. poki co korona zasiala spustoszenie w branzy kotletowej i potencjalny 5D5, ktory juz byl pod sporym znakiem zapytania, dostal gwozdz do trumny w postaci R5. natomiast czy dla amatora, takiego z gatunku 6D(1/2) + 16-35/4 + 24-105/4 + 70-200/4 kwestia lustrzankowosci jest zamknieta, to nie jestem wcale taki pewny. wydaje mi sie, ze dla czesci tych osob zmiana bagnetu na RF nie jest i nie bedzie opcja przez jeszcze najblizsze 1,5-2 lata (az Canon skonczy pelna trojce f/4 i to bedzie w jakiejs niemordujacej* cenie).

    obstawiam 6D3 bedacy swego rodzaju upgradem linii 6D do 5D. cos w rodzaju maly FF z optymalna matryca, z AF wzietym z 1Dx, z gibanym ekranikiem, z GSPem, z joystickiem, dwiema kartami SD, ale z taka sobie (jak na rok +/- 2023) specyfikacja wideo. cos dla tych osob, ktore amatorsko uzywaja 6D1 albo 5D3 i chca je upgrade'owac. albo dla pro, ktory nadal maja 5D4 i na tyle duzy worek L-ek, zeby sie nie spieszyc do RF... IMHO po wynikach sprzedazy R6 Canon oceni, czy na taki 6D3 jest miejsce.

    mnie osobiscie malo to martwi. moj 6D2 ma 2,5 roku, dziala jak zloto i na chwile obecna nie widze dla siebie lepszego korpusu. moze za rok, dwa ten R6 dojdzie do ceny, przy ktorej bede sie nad nim zastanawial, jako uzupelnienie do 6D2 (bo jezdzic 2-3 tygodnie po Norwegii czy Islandii z bezlustrem i co noc ladowac worek akumulatorow... dziekuje, postoje...)

    * - niemordujacej w znaczeniu tym nowoczesnym nie dawniejszym, kiedy juz bylo taniej RF 16-35/4 za 1500 EUR bynajmniej by mnie nie zszokowal.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 12-04-2021 o 10:27 Powód: zeby nie gwalcic mowy ojczystej
    www albo tez flickr

  2. #1952
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III]

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    natomiast czy dla amatora, takiego z gatunku 6D(1/2) + 16-35/4 + 24-105/4 + 70-200/4 kwestia lustrzankowosci jest zamknieta, to nie jestem wcale taki pewny
    a to z pewnością nie, jeszcze wiele lat te sprzęty będą w użyciu przez amatorów, możliwe że aż do zajechania i sam jestem w tej grupce
    natomiast przy aktualnych cenach zmiana bagnetu to koszt kilkadziesiąt tysi (body, szkła) - to już zostanie dla wybranych. Mi się np. kompletnie nie uśmiecha teraz zmiana systemu, bo też nie mam potrzeby.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #1953
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    opowiadania o tym jak "spoko, spoko, wcale bezlusterkowce tak nie zra"... przecza nieco (ujmijmy to ladnie) moim wlasnym doswiadczeniom. M5 na weekend wzialem z 3 pelnymi aku... na koniec pierwszego dnia mi zabraklo pradu.
    To tylko pokazuje, że każdy ma inne wymagania i inaczej używa sprzętu. Może ja po prostu robię znacznie mniej zdjęć, ale 2 baterie w moim Fuji mi zawsze wystarczały do wszystkiego. Nawet na cały dzień.
    Zresztą czytam sobie czasem forum dpreview i tam też ostatnio jeden opisywał, że zrobił 1500 zdjęć przez 2 godziny. Wychodzi 12 zdjęć na minutę, non-stop. Nie wiem jak to możliwe.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    natomiast w korpusie w podroz (czy chocby na wypad rowerowy) celownik elektroniczny to jest parodia.
    A to dlaczego? Ja z moim Fuji cały czas jeżdżę na rowerze i sprawdza się dużo lepiej niż każda lustrzanka. Bezlustro wypada mniejsze, lżejsze, ma małe obiektywy, jest bardziej płaskie (bo nie ma gripa), naładować nawet z USB można (np. w dłuższej podróży). Nie wyobrażam sobie jeżdżenia na rowerze z lustrzanką i szkłami.

  4. #1954
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III]

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    a
    natomiast przy aktualnych cenach zmiana bagnetu to koszt kilkadziesiąt tysi (body, szkła) - to już zostanie dla wybranych. .
    bylem dziś z kurtuazyjna wizyta w Cyfrowe.pl
    czy mogę pobawić się RF 100-500l?
    nie, schodzą na pniu, jak chce pan kupić to trzeba się zapisać
    obiektyw kosztuje, bagatela 15k


    pobawiłem się RF 600 f11
    w reku się go trzyma jak chińską podróbkę lornetki, lekki jak C 501.8
    ale zdjęcie da się zrobić
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 12-04-2021 o 17:40
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #1955
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III]

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    pobawiłem się RF 600 f11
    I w wyniku tej zabawy pokazałeś ptaszka. W innym wątku To z tego szkła?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #1956
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    kłopot w tym ze tam nic nie ma do zademonstrowania,
    kura, koń, droga na Ostrołękę
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #1957
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III]

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    I w wyniku tej zabawy pokazałeś ptaszka.
    Ale mam nadzieję, że zdjęć z tego nie będzie upubliczniał .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1958
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Canon EOS R3

    https://www.sonyalpharumors.com/cano...eos-r3-camera/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Canon-EOS-R3.png
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	318,0 KB
ID:	6118

    CanonWatch :
    EOS R3 jest bezpośrednim konkurentem Nikona Z 9. Spodziewamy się, że Canon ogłosi rozwój Canon EOS R3 już wkrótce, najprawdopodobniej w kwietniu 2021 roku.
    Uważamy, że Canon EOS R3 może być jednym z profesjonalnych aparatów EOS R na poziomie EOS-1D X, jakiego się spodziewaliśmy. Więc nie ma EOS R1? A może Canon EOS R1 będzie jeszcze bardziej zorientowany na pro? EOS R3 ma ergonomię i pionowy uchwyt typowy dla serii EOS 1D i pokazuje wszystkie zewnętrzne oznaki profesjonalnego aparatu. EOS R3 może być profesjonalną kamerą sportową, więc zostaw trochę miejsca dla EOS R1. Profesjonalna kamera sportowa idealnie pasowałaby do tegorocznych igrzysk olimpijskich. W drodze są również odpowiednie obiektywy. Uważamy, że EOS R3 nie jest oczekiwanym aparatem EOS R. o wysokiej rozdzielczości.


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-04-2021 o 08:27
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1959
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)


  10. #1960
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    A to dlaczego? Ja z moim Fuji cały czas jeżdżę na rowerze i sprawdza się dużo lepiej niż każda lustrzanka.
    a to juz jest subiektywne
    mnie sie najlepiej na rower sprawdza 6D2, bo on mi sie ogolnie najlepiej sprawdza. ale 6D2 (z zalozonym na stale L-bracketem) + 24-70/4 jest jednak ciezsze i sporo wieksze od 70D z 15-85. dlatego zabieram 70D

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    Bezlustro wypada mniejsze, lżejsze, ma małe obiektywy, jest bardziej płaskie (bo nie ma gripa),
    mniejsze i lzejsze to nie jest dla mnie cecha wyizolowana ani tym bardziej absolutnie lepsza. mnie bardzo odpowiada rozmiarowo/wagowo 70D z 15-85 jak przychodzi do robienia zdjec. do transportu mam pod niego plecak odpowiedni (Lowepro FlipSide BP 350) gdzie oprocz tego zestawu czesto woze tez 70-300 USM II, plus portfel, dodatkowe ciuchy, itd. itp.

    male obiektywy to, ponownie, zaleta w kontekscie transportu, i to jesli ograniczamy torbe na transport. przy czym mnie osobiscie 15-85 w 95% pokrywa temat wypadu rowerowego. moze do wielkosci 70-300 II mialbym zastrzezenia, ale wagowo to jest dla mnie swietny kompromis przy jego jakosci optycznej. wiecej mi w tym naprawde nie potrzeba.

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    naładować nawet z USB można (np. w dłuższej podróży). Nie wyobrażam sobie jeżdżenia na rowerze z lustrzanką i szkłami.
    nie wiem czy o takim samym rowerze mowimy. jak smigasz kolarka albo MTB no to to sa jednak inne uwarunkowania. w tym kraju gdzie mieszkam jezdzi sie w ogromnej wiekszosci tzw. rowerami miejskimi i nawet wersja dobra poza miasto (drozsze rowery, ktorych nie zostawiloby sie zapietych do slupa w miescie) nadal jest z gatunku jazdy w pozycji wyprostowanej. tym sie jedzie wolniej (20km/h przy lekkim wietrze w plecy, z reguly blizej 15km/h, bo wiatr czesciej tu przeszkadza), na weekendowe wycieczki 60-80km mozna i z sakwami czy bagaznikiem... no ale tu plasko, na tych 80km trasy to sie moze ze 100m podjazdow uzbiera, jak czasem z polderu nad wode trzeba wjechac
    www albo tez flickr

Strona 196 z 262 PierwszyPierwszy ... 96146186194195196197198206246 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •