Strona 91 z 260 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141191 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #901
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    pro korpus ponoć koniec roku, jakieś konkretne szkła to raczej małe nie będą, pewnie pojawi się parę wydmuszek typu nie elkowy kit ale mały nie będzie, czy szkło podobne do RF 35 1.8 ale już ktoś narzekał na forum na budowę tego szkła - moim zdanie aparat pelnoklatkowy ma większy sens z przywoitą optyką niż optyką przeciętną, a optyka przyzwoita dla fullfrejma mała nie będzie.

    małe to szkla są do lajki
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 06-02-2019 o 17:24

  2. #902
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    małe to szkla są do lajki
    mala jest M-ka. tylko tam nie ma 1/100 tego seksapilu, ze pelna klatka. tez sie tym da robic znakomite zdjecia. no ale oczywiscie jak nie mozna powiedziec, ze pelna klatka, no to jest zupelnie inny szpan na dzielni...

    ja mam cicha nadzieje, ze wsrod tych nadchodzacych 3 premier nie RF bedzie chociaz jedno ze szkiel M, ktore mnie interesuja: 15/2 i 52/1.4 IS. i mowie to ze swiadomoscia ceny jakiej sie po nich spodziewam :/
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 06-02-2019 o 17:30
    www albo tez flickr

  3. #903
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    No, że tak powiem - wygląda fajnie Taka "kastracja" to nawet ciekawa jest - 6D II opakowany w korpus R
    Na pokładzie Dual Sensing IS i bodaj niczego nie zepsuli (mam nadzieję Poza wiadomą matrycą

    Canon EOS RP Specifications

    26.2 Million Pixels Full Frame Sensor
    Dual Pixel CMOS AF
    DIGIC 8
    Continuous shooting performance: 5 frames / sec
    ISO sensitivity: 100 to 40000 (equivalent to extended ISO: 50, 51200, 102400)
    OLED EVF
    3.0 type touch panel variable angle liquid crystal
    Dual Sensing IS
    DLO in camera, RAW development in camera, C-RAW compatible
    Size: 132.5 x 85.0 x 70.0 mm
    Weight: Approximately 440g (body only), about 485g (including batteries)
    Kit lens: RF 24-105mm f/4L IS USM

    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-02-2019 o 18:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #904
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    mala jest M-ka. tylko tam nie ma 1/100 tego seksapilu, ze pelna klatka. tez sie tym da robic znakomite zdjecia. no ale oczywiscie jak nie mozna powiedziec, ze pelna klatka, no to jest zupelnie inny szpan na dzielni...

    ja mam cicha nadzieje, ze wsrod tych nadchodzacych 3 premier nie RF bedzie chociaz jedno ze szkiel M, ktore mnie interesuja: 15/2 i 52/1.4 IS. i mowie to ze swiadomoscia ceny jakiej sie po nich spodziewam :/
    jak mawiał mój wykładowca z cząstek elementarnych cytując pewnego rzecznika "nie ma powrotu do czasów sprzed 13 grudnia" podczas omawiania łamania symetrii - jak robię zdjęcia które mnie interesują to jestem mało kompromisowy, w pozostałych przypadkach wystarcza telefon lub nikon 1 małżowinki najczęściej telefon - do cropa nie wrócę no czasem o tym myślę ostatnio przeleciał przez głowę mi M100 jako telekonwerter ale koszty i zyski się nie bilansują nie potrzebuję tak często jak myślę że potrzebuję - dwa kadry raz do roku.

  5. #905
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Kupując drogie RF zrobię to z myślą o przyszłych body. Jak Canon w pewnym momencie powie, że się wycofuje z biznesu foto to pojadę do japonii i tego ich prezesa powieszę za te ich małe jaja.

    --- Kolejny post ---

    akustyk serio nie widzisz różnicy w zdjęciach z APS-C a FF?

  6. #906
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    akustyk serio nie widzisz różnicy w zdjęciach z APS-C a FF?
    Widze. Do pocztowkowania mam pelna klatke, to moj podstawowy korpus i w zyciu bym go nie zamienil na cropa, bo matryca jest z gumy jak przychodzi do korekt tonalnych, a zapas w swiatlach jest znacznie wiekszy

    Ale to co APSC robi do ISO 800 przy zdjeciach familijnych czy spacerowych jest dla mnie co najmniej wystarczajace. A dzieki znacznie mniejszym szkielkom EFM niz EF mam zawsze ze soba zestaw pokrywajacy bardzo szerokie spektrum sytuacji. Z wystarczajacym do nich obrazkiem

  7. #907
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Na pokładzie Dual Sensing IS
    Już M50 dostał Dual Sensing IS, więc to jakaś nowość nie jest.
    Szkoda, że do działania wymaga obiektywów z IS, bo jednak niezależna stabilizacja w body przydałaby się do pleśniaków :-)

  8. #908
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    To jeszcze nie wszystkie premiery...
    A co do RP to w sumie jeden obiektyw RF do niego dadzą. Reszta to rzeczywiście drogie i stosunkowo duże słoje nie bardzo do niego.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #909
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    akustyk to mnie urzekło w eosach M. Dlatego liczę, że z lekkim body RF dadzą wkrótce małe, lekkie szkła.

  10. #910
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    akustyk to mnie urzekło w eosach M. Dlatego liczę, że z lekkim body RF dadzą wkrótce małe, lekkie szkła.
    Male, lekkie szkła (i jeszcze tanie) na FF to ciemne i słabe optycznie szkła. Fizyki nie oszukasz.

Strona 91 z 260 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141191 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •