Strona 90 z 262 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140190 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #891
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Welcome to dyndający palec style !
    Ehhh wie jak canon podnieść na duchu sfrustrowanych użytkowników R. Ciekawe jaki EVF, jak poniżej 3MPIX to już... gwóźdź w kolano i żyletka w ścięgno.

  2. #892
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    akustyk jaki Ty masz ten bezlusterkowiec M jeśli mogę zapytać?
    M5

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Jeśli RP dadzą cenę na starcie 8 tys to nie wezmę go, dołożę i kupię jednak Rkę.
    jak to bedzie na bateryjki LP-E17 czy co tam, to ja nie widze ceny 2000 EUR. nawet z podatkiem od nowosci. poki co szklarnia RF jest o wiele za droga, zeby mogli sobie pozwolic na drogie korpusy. RP raczej ma byc ta tania marchewka.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Ale jeśli ceną będzie ok 6 tys, to inna rzecz.
    educated guess: pojdziesz do sklepu, wezmiesz do reki z adapterem i szklami, ktore chcialbys uzywac (EF-ami, zakladam)... i wyjdziesz z 6D mkII. w tej samej cenie ale niepokastrowanym uzytkowo

    no chyba ze docelowo planujesz wiekszy zestaw lepszych RF-ow... ale wtedy nawet bym sie nie zastanawial nad RP, bo R to i tak minimum
    www albo tez flickr

  3. #893
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Tak, postanowiłem już przejść z EF na RF. Fociłem najdłużej ostatnio 6D - bardzo fajny aparat, ale do bezluster przekonał mnie... M50. Ja czekam tylko aż canon zrobi małe, lekkie szkła (nie muszą być wcale jasne) do RF. Używałem LP-E17 w M6 i nie jest tak źle. Zawsze mogliby dać LP-E12 Te baterie są bardzo lekkie, jeśli RF wyciągnie 350 zdjęć na jednej to nie będzie tak źle. Dobrze, że nie ma tego głupiego wizjera górnego który cały czas pobiera energię.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 06-02-2019 o 15:39

  4. #894
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Tak, postanowiłem już przejść z EF na RF. Fociłem najdłużej ostatnio 6D - bardzo fajny aparat, ale do bezluster przekonał mnie... M50. Ja czekam tylko aż canon zrobi małe, lekkie szkła (nie muszą być wcale jasne) do RF.
    i z powodu szkiel, ktore pojawia sie moze za 5 lat, juz teraz chcesz kupic korpus?

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Używałem LP-E17 w M6 i nie jest tak źle. Zawsze mogliby dać LP-E12
    nie kracz

    ale ogolnie LP-E17 do LP-E6N maja sie mizernie. w 6D(2) nawet z zracym baterie GPS-em jeden LP-E6N wystarcza na bardzo dlugi dzien focenia (taki od switu 4:00 do cmawki o 23:00). do RP do tego samego bedzie potrzeba minimum 3 akumulatorow. i podwojnej ladowarki, zeby w nocy za czesto nie wstawac

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Te baterie są bardzo lekkie, jeśli RF wyciągnie 350 zdjęć na jednej to nie będzie tak źle.
    z wylaczonym podgladem elektronicznym moze wyciagnie

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Dobrze, że nie ma tego głupiego wizjera górnego który cały czas pobiera energię.
    czego?

    tak jak celownik/ekranik zra baterie, tak nic innego nie potrafi ekranik LCD na gornym panelu aparatu nie zuzywa praktycznie nic, w porownaniu z wyswietlaczami
    www albo tez flickr

  5. #895
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    czyli taki wykastrowany 6D mkII.

    nawet w podobnej cenie no chyba ze sie dolozy adapter, zeby miec co do niego zapiac (bo bo z obecnych i nadchodzacych RF-ow to co najwyzej 24-105 i 24-240 beda w budzecie odbiorcy RP). i dokupi do niego bateryjek (wychodzi mi ze z 5 sztuk), tak zeby dzien w plenerze wytrzymal


    nie no... nowe jest. lepsze. rewolucja. bezlusterkowa. male i lekkie. a ja tak tylko gadam, bo borowym dziadkiem jestem i takie zludzenie optyczne mam, ze wciskaja mi cos gorszego za ta sama cene


    EDIT: ja wiem po co jest ten RP po to, zeby 6D mkII sie lepiej sprzedawal. i oryginalna R-ka tym gadzeciarzom, ktorzy rzucaja sie na podatek od nowosci a ktorzy mysleli, ze da sie taniej kupic nakretke do tych wypasnych RF-ow. otoz nie, nie da sie

    EDIT2: ale poniekad... jesli faktycznie wypuszcza to w cenie w okolicach 1500 EUR (cena 6D mkII) i dadza znosne cenowo kity z RF 24-105 (circa 2300 EUR), to to bedzie po raz kolejny mistrzostwo swiata. aparat tak znakomicie pokastrowany, ze kazdy jego uzytkownik po dwoch latach w zebach zaniesie kolejne 2000 EUR za cos, co da sie w rece trzymac i przestanie wk* sztucznie pocietymi mozliwosciami. a wczesniej uswiadomi, ze tego nijak nie da sie uzywac z EF-ami i trzeba kupowac RF-y... mistrzostwo swiata, stada jeleni beda pedzic do sklepow
    e tam nie chcesz na autostradę?

    żeby murował cenę R od dołu który w obecności RIPa nie będzie sprawiał już takiego entry level jakie sprawia

    czemu twierdzisz że tego się nie da używać z efami? np. EF50 1.8 - czy jest coś o czym jeszcze nie wiem, a chciałbym wiedzieć - ponoć R działa dobrze z EFami ? ponoć tak samo dobrze jak z natywnymi ? (akurat 50 1.8 nie mam, ale mam 85 1.8) - tyko proszę bez teorii że "cajs coś gdzieś kiedyś i rejestr wymaga zaprojektownia"

    pytam z ciekawości bo to korpus raczej nie dla mnie - jak robię coś na długich czasach to potrafię baterię 6D na jeden wieczorek rozładować, więc mam spore wątpliwości nawet co do baterii R

  6. #896
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    akustyk canon idzie szybko ze szkłami, ma do tego potencjał - zobacz ile szkieł wydali w ciągu 4 lat początków systemu EF. Na razie wystarczy mi przejściówka i to co mam, a co się pojawi to będę zamieniać powoli. Rzeczywiście LP-E6N to są zacne akumulatory ale zajmują więcej powierzchni aparatu i ważą prawie dwa razy więcej. Zawsze coś za coś.

    Używacie 6D Mark II z ciągle włączonym wzijerem live view? Pewnie nie... no właśnie - to zjada baterię tu i tu, tego na razie się obejść nie da. W Rce jest LP-E6N a robi też niewiele zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 06-02-2019 o 16:09

  7. #897
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    czemu twierdzisz że tego się nie da używać z efami? np. EF50 1.8 - czy jest coś o czym jeszcze nie wiem, a chciałbym wiedzieć - ponoć R działa dobrze z EFami ?
    dobrze, ale kupisz RP po to, zeby korzystac tylko z 50-tki?

    dla mnie osobiscie korpus R(P) ma sens albo jak sie chce zmienic szklarnie na RF, gdzie poki co pitolenie jest po proznicy, tej szklarni jest tyle co kot naplakal. a ta co jest i/lub ma sie pojawic, ma tak kosmiczne ceny, ze oszczedzac na R i kupowac RP wydaje sie srednio optymalnym pomyslem.

    a jesli do EF-ow... to ja widze duzo wad z polaczenia takiego pudelka od fajek z normalnej wielkosci L-ka. taki 16-35/4 to bedzie kolos w polaczeniu z RP. lub tez: very autostrada, bardzo Sony... niektorym to odpowiada, ja najwyrazniej nie jestem millenialsem wole czuc co trzymam w rece

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ponoć tak samo dobrze jak z natywnymi ? (akurat 50 1.8 nie mam, ale mam 85 1.8) - tyko proszę bez teorii że "cajs coś gdzieś kiedyś i rejestr wymaga zaprojektownia"
    jest to jakies rozwiazanie. ale dotknalbym tej kombinacji w sklepie i ocenil czy lezy w lapie. dla mnie w M5 juz 50/1.4 przez adapter praktycznie traci racje bytu - a to jest male szkielko. sek w tym, ze korpusik jest jeszcze mniejszy

    IMHO ten RP bedzie atrakcyjny jak dadza RF 28/2 IS (wielkosci starego EF 28/1.8), RF 50/1.8 IS (rozmiar jak EF 50/1.4, optyka jak EFM 32/1.4), RF 85/1.8 IS (wielkosci 60/2.8 macro). nad cenami chwilowo zamilcze (zaplacilem za EF-M 32/1.4, wiec potrafie je sobie wyobrazic) ale to by bylo cos, dla czego IMHO mialby sens takie RP. do szkiel EF... ? nawet do stalek wole 6D mkII.
    www albo tez flickr

  8. #898
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    dobrze, ale kupisz RP po to, zeby korzystac tylko z 50-tki?

    dla mnie osobiscie korpus R(P) ma sens albo jak sie chce zmienic szklarnie na RF, gdzie poki co pitolenie jest po proznicy, tej szklarni jest tyle co kot naplakal. a ta co jest i/lub ma sie pojawic, ma tak kosmiczne ceny, ze oszczedzac na R i kupowac RP wydaje sie srednio optymalnym pomyslem.

    a jesli do EF-ow... to ja widze duzo wad z polaczenia takiego pudelka od fajek z normalnej wielkosci L-ka. taki 16-35/4 to bedzie kolos w polaczeniu z RP. lub tez: very autostrada, bardzo Sony... niektorym to odpowiada, ja najwyrazniej nie jestem millenialsem wole czuc co trzymam w rece


    jest to jakies rozwiazanie. ale dotknalbym tej kombinacji w sklepie i ocenil czy lezy w lapie. dla mnie w M5 juz 50/1.4 przez adapter praktycznie traci racje bytu - a to jest male szkielko. sek w tym, ze korpusik jest jeszcze mniejszy

    IMHO ten RP bedzie atrakcyjny jak dadza RF 28/2 IS (wielkosci starego EF 28/1.8), RF 50/1.8 IS (rozmiar jak EF 50/1.4, optyka jak EFM 32/1.4), RF 85/1.8 IS (wielkosci 60/2.8 macro). nad cenami chwilowo zamilcze (zaplacilem za EF-M 32/1.4, wiec potrafie je sobie wyobrazic) ale to by bylo cos, dla czego IMHO mialby sens takie RP. do szkiel EF... ? nawet do stalek wole 6D mkII.
    na pewno nie chciałbym zmieniać 16-35/4LIS bo będę go potrzebował do korpusów EF, co do 24-105 to już taki przywiązany nie jestem, w przypadku tele to raczej zakręka jest a nie korpus, mam kilka stałek, S50A podpieta przez adapter też fajnie by wyglądała - tak jak pisze to raczej korpus nie dla mnie z wielu względów.

    ale ogólnie to sie z tobą zgadzam to będzie hit i kamień milowy i co tam jeszcze można wymyślić - chociaż marketing korpusu za 1500ojro z obiektywem kitowym za 2300ojro co dla mnie jest zrozumiałe i naturalne będzie karkołomy muszą szybko dać coś pokroju słynnego 17-85 wycenić na 2600PLN i liczyć kasę - podwójną bo po jakimś czasie przyjdą po następny tym razem dobry a ten sprzedadzą za 600zł
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 06-02-2019 o 16:26

  9. #899
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    akustyk miałem Rkę, ale oddałem - trochę za dużo jak za taki aparat. Z kolei za ten RP w cenie 6 mogę dać, resztę odłożyć na PRO body które pewnie nie wyjdzie zbyt szybko. Potrzebuję dwóch body, wtedy pozbyłbym się M50 i szkieł do niego, ale tylko pod warunkiem, że canon wypuści małe i lekkie szkła do systemu RF. Korzystania na dłużej ze szkieł EF na RF nie przewiduję, to bez sensu - miałem z erką ten konwerter i to sporo wydłuża obiektyw, body jest źle wyważone - konwerter jest dość lekki, body tak samo a szkło ciąży ku przodowi.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 06-02-2019 o 17:11

  10. #900
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    akustyk miałem Rkę, ale oddałem - trochę za dużo jak za taki aparat. Z kolei za ten RP w cenie 6 mogę dać, resztę odłożyć na PRO body które pewnie nie wyjdzie zbyt szybko. Potrzebuję dwóch body, wtedy pozbyłbym się M50 i szkieł do niego, ale tylko pod warunkiem, że canon wypuści małe i lekkie szkła do systemu RF. Korzystania na dłużej ze szkieł EF na RF nie przewiduję, to bez sensu - miałem z erką ten konwerter i to sporo wydłuża obiektyw, body jest źle wyważone - konwerter jest dość lekki, body tak samo a szkło ciąży ku przodowi.
    no wlasnie to mialem na mysli piszac, ze RP to majstersztyk w przekonaniu ludzi, ze uzywanie tego z EF-ami to poroniony pomysl taka tanio upchnieta marchewka, za ktora owieczki dadza sie strzyc z grubych tysiecy zlotowek za szkla RF...
    www albo tez flickr

Strona 90 z 262 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140190 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •