Strona 85 z 262 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135185 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #841
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    W przyszłym tygodniu pono:

    Canon RF 15-35mm f/2.8L IS USM
    Canon RF 24-70mm f/2.8L IS USM
    Canon RF 24-240mm f/4-6.3 IS USM
    Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM
    Canon RF 85mm f/1.2L USM

    Tak wygląda (dość kompaktowo?) pierwszy białas dla Eos R:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon_1.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	1720

    Moim zdaniem przeniesienie pierścienia kontrolnego w okolice bagnetu jest dość niefortunnym posunięciem, ale rozumiem konieczność kompromisu...


    I jeszcze taki design:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	1721

    Pozostałe szkła wyglądają dość "standardowo"
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 04-02-2019 o 15:36

  2. #842
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Moim zdaniem przeniesienie pierścienia kontrolnego w okolice bagnetu jest dość niefortunnym posunięciem, ale rozumiem konieczność kompromisu...
    tak jak 70-300 L. na poczatku dysonans uzytkowy, po 2 tygodniach uzytkowania naturalna ergonomia
    www albo tez flickr

  3. #843
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Za Canonrumors:

    Camera weight is 400g, the lightest full-frame mirrorless camera ever
    A side-articulated monitor and a comfortable grip
    A new 24MP CMOS sensor. Expect the performance similar to EOS R
    No Touch Bar and top monitor but an extra dial
    5FPS
    Standard ISO 100-40000
    Eye AF now supports Servo AF and Video AF
    Dual Pixel AF speed is 0.05 sec.
    USB-C and headphone jack are available. Battery charging while shooting is
    supported
    Canon Log, HDMI clean output, and 1.56x 4K crop
    Price is about $1300USD for body (We’re really hoping it’s priced this aggressively)

    Robi się ciekawie.

  4. #844
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Najciekawsza (choć wątpliwa nieco) w tej specyfikacji jest cena. Do widzenia APS-C?

  5. #845
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Biorę w ciemno to nowe body - 400 gram? Wow. Poproszę jeszcze 24-240 i 15-35mm :P Dobrze, że się wstrzymałem z kupnem Rki.

    jotes25 aps-c przeżyje w serii eos-m. Mogliby dać pomniejszoną wersję serii 80D w korpusie eos-m i parę nowych obiektywów (mini 100-400 ).

    Canon, o to mi chodziło, w końcu działasz. 15-35 z możliwością montowania filtrów? Jestem na ogromne tak, tylko proszę o cenę...no wiecie jaką... Ech, ja się łudzę. Pewnie będzie kosztował 12-15 tys. 24-240 nie jest jasną elką więc pewnie ceną będzie dużo niższa. 85 1.2 na pewno będzie wgniatać w ziemię, także cenowo. Jeśli 70-200 2.8 będzie dużo lżejsze niż 1,5 kg to będzie duży sukces.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 04-02-2019 o 16:09

  6. #846
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Każdy ma inny styl focenia ale dla mnie mniejsza waga, rozmiar bezlustra + obiektywów (tego na razie nie widać na EOS R, ale na EOS M jak najbardziej) daje ogromny fun, gdy z paskiem na nadgarstek mogę robić zdjęcia z poziomu gleby z jednej ręki, przystawiać aparat do krzaków/gałęzi drzew itp. to dla mnie przynajmniej daje dużo większą kreatywność.
    Tak to działa i u mnie - wraz z wiosna i sezonem rowerowym lustrzanka staje się nagle ciężka i niewygodna, a bezluterkowce M śmigają 24/7 aż do listopada
    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Fotografuję krajobrazy od 2006 roku, zaczynałem od 350D (...) Co do tego to nie wiem jak robicie zdjęcia, że nie widzicie na podglądzie tego co focicie
    Na C350D tez nie miałeś przecież podglądu?
    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Nie mam zamiaru Was przekonywać(...)Przekona Was technologia - jeśli nie teraz to kiedyś.
    No to już powiało misjonarstwem. Lekko
    6D/M100/MeizuM8

  7. #847
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    este nie miałem bo nie mogłem mieć - nie było takiej technologii.

    Taka prawda, nie chcę nawracać, ale wiem jak to wyglądało u mnie. To tak jak walka kliszy z cyfrą - do czasu gdy cyfra nie oferowała odpowiedniej technologii to miało sens - teraz? Nikt już nie walczy.

  8. #848
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 719

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ale te szkła jeśli to prawda to odlot. Ceny pewnie też .
    Co do pogrzebu apsc to ja bym się wstrzymał do premiery sklepowej. Kupić body za 5 kzł ze szkłami po tyleż samo, a za 2 to dla niektórych ogromna różnica (m100 można teraz wyrwać nawet za 1300 zł).
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #849
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Za Canonrumors:

    Camera weight is 400g, the lightest full-frame mirrorless camera ever
    A side-articulated monitor and a comfortable grip
    A new 24MP CMOS sensor. Expect the performance similar to EOS R
    No Touch Bar and top monitor but an extra dial
    5FPS
    Standard ISO 100-40000
    Eye AF now supports Servo AF and Video AF
    Dual Pixel AF speed is 0.05 sec.
    USB-C and headphone jack are available. Battery charging while shooting is
    supported
    Canon Log, HDMI clean output, and 1.56x 4K crop
    Price is about $1300USD for body (We’re really hoping it’s priced this aggressively)

    Robi się ciekawie.
    Całkiem ciekawie to wygląda W skrócie mały, ale wariat
    Trochę zaskakuje informacja o braku "monitora" ;( Ale, że brak górnego - to mi akurat rybka, zyska na mniejszych wymiarach a dodatkowe pokrętło w tym miejscu bardzo mile widziane. No chyba, że wykroją EVF, ale wówczas mało kto go kupi...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-02-2019 o 17:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #850
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale te szkła jeśli to prawda to odlot. Ceny pewnie też .
    Co do pogrzebu apsc to ja bym się wstrzymał do premiery sklepowej. Kupić body za 5 kzł ze szkłami po tyleż samo, a za 2 to dla niektórych ogromna różnica (m100 można teraz wyrwać nawet za 1300 zł).
    szkła napsują sporo krwi konkurencji
    ceny m100 widziałem nawet się przez moment łamałem czy nie kupić jako telekonwerter do 100-400, cena za adapter EF-M EF trochę duża ale może kiedyś.

    co do RP to
    1.56 spory crop na 4K jak zwykle ja na szczęście nie filmuję jak tego używać kupować EF-Sy do filmowania czy co
    wyjdzie to zobaczymy co wyszło - "A new 24MP CMOS sensor. Expect the performance similar to EOS R" - czyli co jak bedzie o 1EV słabszy na DR to będzie jeszcze similar czy już będzie to przepaść - bo te informacje to zawsze takie "prawie" i "podobnie"
    5fps ciekawe czy z AF czy bez AF - pewnie bez AF, z AF 2fps - ja na szczęście robię zwykle jedną klatkę na kilka minut
    ale ogólnie bardzo ciekawie
    PS. właśnie do mnie dotarło że to może nie mieć EVF ale to chyba niemożliwe - ja raczej się przestawię na kadrowanie "na zombie" i ekran dotykowy wieloletnie przyzwyczajenia, a na ekraniku używanym na zombie zwykle gu...zik widać

    ale obiektywy wyglądają dobrze - słuszną linię ma nasza partia
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 04-02-2019 o 19:41

Strona 85 z 262 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135185 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •