Strona 81 z 260 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391131181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 2600

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #801
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko od Canona? Tzn Sony jest bezsilne, dali wszystko co mają? A Nikon? 10% rynku w momencie gdy w sprzedaży był tylko Nikon Z7, 2x droższy od Canona R, cenowo na poziomie Sony A9? Jaki % sprzedaży w Sony stanowi A9? Jeśli Sony z większą ilością optyki natywnej, z 8 modelami w sprzedaży, z tanimi jak barszcz A7 mk1 i tanim A7 mk2 ma spadek do 67% to to jest spadek potężny, no i nikt nie ma wątpliwości, że będzie postępował. Canon i Nikon już dali nowszy soft, niewiele odstają od Sony, będą kolejne modele, większa ilość optyki. Jestem ciekawy jak szybko będzie udział poniżej 50%. Jesli to ma miejsce przy znacząco niższej cenie Sony niż ML Canona i Nikona to to jak wróży Sony?
    Patrzysz na to "za wąsko", o co innego walczy Sony a o co innego Canon.

    Canon to potentat sprzedaży foto i musi walczyć by jak najmniej stracił kasy przy zmianie/przejściu technologii na Smartony i ML.
    Teraz i w dalszej perspektywie.
    Sony to były "nikt" w sprzedaży foto i jeśli osiągnie/wyszarpie stabilne 25-35% sprzedaży w tym segmencie to będzie wielkie osiągnięcie.

    Naprawdę nie ma dla mnie żadnego znacznie "co pisze" na puszce, Canon czy Sony. Wolałbym nawet (z sentymentu) by na mojej pisało Canon
    Ale chcę mieć puszkę która zaspokoi moje realne i "wymarzone" potrzeby. I tyle

    Z wielu powodów bardzo bym chciał aby system R szybko był co najmniej klasy A7/9.
    Są przesłanki że tak być może.
    Szkła R "wyglądają" że Canon chce odzyskać pozycję jakościową które w ostatnich latach w EF stracił w stosunku do Sigmy/Zeissa.
    W pierwszej 20 jakości technicznej (zdjęć z) obiektywów EF (DxO) obiektywów Canona jest 6 a pierwszy zajmuje 7 miejsce.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 30-01-2019 o 23:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #802
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ciekawe skąd to założenie. Ja mam wątpliwości, że będzie postępował:

    Załącznik 1689
    Z tego wykresu nie da się wywnioskować żadnego spadku. To jest tylko udział. Jeżeli ja bym sprzedawał na targu co miesiąc 100kg jabłek, a mój znajomy w pewnym momencie czasowym ustawiłby się ze swoim stoiskiem na drugim końcu miasta i zaczął sprzedawać 25kg jabłek, ale ja bym nadal sprzedawał 100kg to mój początkowy 100%-owy udział w rynku spadłby co prawda do 80%, ale nie oznaczałoby to, że mój biznes zaliczył spadek. Czy jest dostępny wykres prezentujący przychody Sony przed i po wprowadzeniu R-ki i Zetki ? Możliwe, że te modele odebrały część klienów Sony, ale równie prawdopodobne jest, że to byli klienci, którzy nigdy by nie kupili Sony, więc premiera konkurencji nie miała wpływu na przychody Sony.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  3. #803
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Sony to były "nikt" w sprzedaży foto i jeśli osiągnie/wyszarpie stabilne 25-35% sprzedaży w tym segmencie to będzie wielkie osiągnięcie.
    Nikt? Sony to spadkobierca Minolty. Mam kolegę, fotografująca rodzina, on, żona, 2 dorosłych juz dzieci, każdy ma tam swoja lustrzankę. Prawie 30 lat w Minolcie/Sony. W umarłym systemie SLT, nie wiedzą co robić. Forum Sony się nazywa KKM. Sony przejęło olbrzymią rzeszę użytkowników Minolty.
    Kurcze, daje się wciągać w OT.
    Konczmy to tutaj, załozyłem inny wątek.

  4. #804
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nikt? Sony to spadkobierca Minolty. Mam kolegę, fotografująca rodzina, on, żona, 2 dorosłych juz dzieci, każdy ma tam swoja lustrzankę. Prawie 30 lat w Minolcie/Sony. W umarłym systemie SLT, nie wiedzą co robić. Forum Sony się nazywa KKM. Sony przejęło olbrzymią rzeszę użytkowników Minolty.
    Kurcze, daje się wciągać w OT.
    Konczmy to tutaj, załozyłem inny wątek.
    To po prostu przenieś #798 swój post "o Sony" i moją odpowiedź na Twój post oraz Twoją odpowiedź na mój post do tego innego wątku

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-01-2019 o 05:35
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #805
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Na canonrumors pojawił się link do wyników finansowych canona za 2018 i celów na przyszłość. Zawiało optymizmem:

    "Strengthen presence in mirrorless camera market
    -Expand lineup of products with the EOS R system at its core,
    -Accelerate developmentof new products,
    -Raise proportion of full-frame models"

  6. #806
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Widać Canon poważnie myśli nad mocnym zaangażowaniem się w system RF, a to zapowiada nowe body i obiektywy. Myślę, że sporo osób wstrzyma się w tym roku z wyborem systemu (lub zmianą). Ja też. 14 lutego mają pojawić się dane nowego body EOS RP. Oby P znaczyło PRO a nie PLASTIC :P

  7. #807
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Widać Canon poważnie myśli nad mocnym zaangażowaniem się w system RF, a to zapowiada nowe body i obiektywy. Myślę, że sporo osób wstrzyma się w tym roku z wyborem systemu (lub zmianą). Ja też. 14 lutego mają pojawić się dane nowego body EOS RP. Oby P znaczyło PRO a nie PLASTIC :P
    Tam jest też coś o tym, że sporo zarabiają na szkłach. Dlatego bardziej obstawiam, że wypuszczą niedrogi, średni model żeby jak najwięcej użytkowników przechodziło na R a potem...kupowało obiektywy. Ludzie będą kupowali drugi raz szkła, które już mają. Wymiana z ef na rf, bo trochę lżejsze, lepsze optycznie, ale przede wszystkim dziwnie się pracuje na dwóch bagnetach.

    Podsumowując będzie tani, gorszy od R model żeby "zarazić" jak najwięcej użytkowników, na których zarobią później. Coś jak tania drukarka i drogie tusze.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #808
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Wydaje mi się, że będą wypuszczać i różne obiektywy, tańsze jak zaprezentowany RF 35 1.8 macro (bez el) jak i droższe. Znając Canona i jego ogromny talent do innowacyjnych szkieł (8-15mm, 11-24mm, tilt-shifty, macro 1-5x, szkła ze światłem 1.2) i to jakie możliwości daje nowy bagnet można się spodziewać szkieł typu światło 1.0 (to, że da się nawet mniej pokazuje nikon), szeroki na FF od 10mm i wszystko co trudno sobie wyobrazić. Pracują podobno na odwrotnym konwerterem, tzn takim który zmniejsza ogniskową i wartości liczbowe przysłony (np. z 1.2 na 1.0 itp.).

    To, że Canon myśli nad zamianą serii 000-0000 staje się chyba faktem (a ktoś tu się wyżej śmiał z tego co pisałem co powinien a czego nie powinien zrobić canon :P):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EOS KISS.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	105,0 KB
ID:	1693

    "The 2018 interchangeable-lens camera market was impacted by restrained purchasing of advanced-amateur models, prior to the launch of new full-frame mirrorless cameras by each manufacturer, and
    the further contraction of the DSLR market, mainly due to lower sales of entry-class models. As a
    result, the overall interchangeable-lens camera market continued to shrink. Even under these
    conditions, sales of mirrorless cameras—with their lightweight, compact body designs—continued to
    grow.
    This reflects improvements in mirrorless camera performance in such areas as autofocus, which
    is now comparable to that of DSLRs.

    Against this backdrop, we are framing this year as one in which we take measure that will stabilize
    this business in the future. Within this, accelerating the expansion of our mirrorless lineup is a priority.

    The key to this is the EOS R, our first full-frame mirrorless model, launched in the second half of last
    year. Although its contribution to last year’s performance was limited, sales have been strong due to
    its significantly improved optical performance, which has been highly rated by users. In order to further
    increase our presence in the mirrorless camera market, this year we will continue to expand our entire
    mirrorless camera lineup, consecutively launching new R-System products, including lenses.

    Additionally, we will also promote change in the distribution of internal resources, from development
    to production as well as sales & marketing.

    Additionally, we will work to improve product mix, raising the proportion attributable to full-frame
    models that have high profitability by enhancing our mirrorless camera lineup and also expanding
    sales of full-frame models, particularly the EOS R.


    We expect the market for camera equipped with full-frame sensors, which offer superlative descriptive
    performance, to continue growing at a stable rate. The customer base of this market are particular about
    image expression and pair their cameras with various lenses depending on the images they intend to
    capture. We will strive to improve total profitability by expanding sales of the full-frame model like
    the EOS R which will lead to expanded sales of lenses that have high profitability.


    For interchangeable-lens cameras, the market in 2018 was down 10% to 10.3 million units. Our sales,
    were down 9% to 5.04 million units, which is a slower rate of decline than the market and reflects sales
    growth of our mirrorless cameras, including the EOS M50
    , a strategic entry class model that was
    launch in the first half. In 2019, we expect the market to continue to decline, shrinking 7% to 9.6
    million units. Despite facing a shrinking DSLR market, we expect our interchangeable-lens camera
    sales overall to be 4.7 million units as we grow unit sales through new mirrorless cameras, including
    the ones that were launched last year.

    Next, compact cameras. In 2018, the market was down 22% to 10.5 million units. And in 2019, we
    expect the market to decline at a continuing rate of around 20%, reaching 8.5 million units. We expect
    our own unit sales to decline in line with the market. From a profitability perspective, however, we
    expect steady improvement thanks to a higher proportion of sales coming from our G series of premium
    models. Going forward, we will continue to expand sales mainly for G series cameras."
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 31-01-2019 o 13:14

  9. #809
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 409

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Chyba maleją nadzieje niektórych na 50/1.4 w nowym wcieleniu:
    https://www.canonrumors.com/canon-rf...g-in-2019-cr1/
    Jak Nikon
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #810
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Chyba maleją nadzieje niektórych na 50/1.4 w nowym wcieleniu:
    https://www.canonrumors.com/canon-rf...g-in-2019-cr1/
    Jak Nikon
    Oby bokeh był bardziej w kierunku (przynajmniej) ef50/1.4 niż 1.8stm i bez tego wysuwającego się tubusu
    Miłego dnia
    moja www

Strona 81 z 260 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391131181 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •