Strona 79 z 262 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #781
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    szandor

    Jeśli jest tak, że rynek tanich lustrzanek i kompaktów jest pożerany przez komórki to Canon chcąc zachować sprzedaż musi zareagować. To tylko moje spostrzeżenia, być może bardzo naiwne i zabawne, ale jako użytkownikowi komórek, małych bezluster, lustrzanek APS-C, lustrzanek pełnoklatkowych i ostatnio EOSR mogę coś od siebie powiedzieć. Przy spadającej sprzedaży małych lustrzanek Canon zamiast robić je coraz mniejsze (200D) lepiej by zrobił odchodząc od tych aparatów, które i tak są dużo większe od bezluster EOSM. Nadzieją na sprzedaż małych bezluster jest właśnie ich mały rozmiar, waga oraz możliwości komunikacji między aparatem a komórką. Najlepiej by było gdyby zrobili EOSM ze slotem na karte SIM i wbudowanymi komunikatorami typu Whatsapp czy Messenger Przewagą komórek poza ich rozmiarem jest też to, że zdjęcie można wysłać bezpośrednio. Przerzucałem zdjęcia z EOSM na komórke i wysyłałem je ale trwa to dużo dłużej, co dla większości użytkowników nie będzie warte zachodu. Druga sprawa to, że przy zmniejszającym się rynku dla amatorów Canon powinien skupić się na zastosowaniach PRO, a tu przyszłość należy do pełnoklatkowych bezluster z małymi i lekkimi obiektywami (tzn mniejszymi i lżejszymi od EF, Canon jak na razie robi coś wprost przeciwnego, w odrożnieniu do Sony). Jeśli w lutym Canon RP okaże się odświeżoną matrycą z 6D Mark II nazwa RP równie dobrze mogłaby się nazywać RiP...
    ale dlaczego muszą i to dodatkowo gadżeciarskim sprzętem?
    C to kolos w segmencie profesjonalnym,a wobec zmian idących w kierunku rozmycia podziałów sprzętu amatorskiego,i tracenia ryku na rzecz komórek to oni stawiają się na pro odbiorców

    i póki co , robią to dobrze
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #782
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    szandor dzięki za zrozumienie, miast tekstów "to idź do sony i po kłopocie"...

    Tak jak pisałem, Canon albo technologicznie nie potrafi wypuścić puszki z matrycą i rozwiązaniami dorównującymi tym z sony albo (co gorsza?) ma takie technologie ale świadomie ich nie wypuszcza bo wie, że i tak się to sprzeda, a poza tym nie chce (co zrozumiałe) zabić sprzedaży swoich luster. Ale takie kunktatorstwo niesie ze sobą pewne ryzyko - jak widać sony się nie waha i wypuszcza raz za razem to co ma najlepsze, każda kolejna puszka bezlustra przynosi coś na miarę małej rewolucji. To powoduje, że obecni użytkownicy Canona którzy chcą przejść na profesjonalną pełną klatkę mocno zastanawiają się nad zmianą systemu... I wg. mnie Canon będzie na tym tylko tracił. Obudzi się z ręką w nocniku widząc, że większość pro przeszła na system sony, a on traci sprzedaż i musi iść do obrazowania medycznego i innych tego typu "wymówek".

    Canon za to ma ogromną, kosmiczną przewagę w obiektywach. Robi takie których nie ma nikt, jest w tym bardzo innowacyjny, ale musi szybko wypuścić szkła do RF bo straci sporo klientów.

    Jeśli ten od Canona myślał, że bezlustra zrobią nową odnogę rynku i będą istnieć na równi z lustrami przez wiele lat to chyba zgłupiał. Bezlustra po prostu zastąpią lustra, nie będzie wzrostów sprzedaży, sam to widzi i powinien "ratować" co się da, walcząc o nowy rynek bezluster. Canon na tym polu traci, Sony zyskuje. A Canon zachowuje się, jakby chciał powiedzieć: "nie chcecie kupować więcej aparatów, to my bierzemy swoje klocki i idziemy gdzie indziej". Z drugiej strony mówią, że system RF zostaje na kolejne 30 lat. Widać, że Canon sam nie wie co robić. Dlatego tak dużo osób zastanawia się nad zmianą systemu. Po Sony nie widać, by miał się wycofać, a puszki takie jak A7RIII są technologicznie wydajne na lata. O EOSR tego samego powiedzieć nie można.

    Jeśli jest tak, że rynek tanich lustrzanek i kompaktów jest pożerany przez komórki to Canon chcąc zachować sprzedaż musi zareagować. To tylko moje spostrzeżenia, być może bardzo naiwne i zabawne, ale jako użytkownikowi komórek, małych bezluster, lustrzanek APS-C, lustrzanek pełnoklatkowych i ostatnio EOSR mogę coś od siebie powiedzieć. Przy spadającej sprzedaży małych lustrzanek Canon zamiast robić je coraz mniejsze (200D) lepiej by zrobił odchodząc od tych aparatów, które i tak są dużo większe od bezluster EOSM. Nadzieją na sprzedaż małych bezluster jest właśnie ich mały rozmiar, waga oraz możliwości komunikacji między aparatem a komórką. Najlepiej by było gdyby zrobili EOSM ze slotem na karte SIM i wbudowanymi komunikatorami typu Whatsapp czy Messenger Przewagą komórek poza ich rozmiarem jest też to, że zdjęcie można wysłać bezpośrednio. Przerzucałem zdjęcia z EOSM na komórke i wysyłałem je ale trwa to dużo dłużej, co dla większości użytkowników nie będzie warte zachodu. Druga sprawa to, że przy zmniejszającym się rynku dla amatorów Canon powinien skupić się na zastosowaniach PRO, a tu przyszłość należy do pełnoklatkowych bezluster z małymi i lekkimi obiektywami (tzn mniejszymi i lżejszymi od EF, Canon jak na razie robi coś wprost przeciwnego, w odrożnieniu do Sony). Jeśli w lutym Canon RP okaże się odświeżoną matrycą z 6D Mark II nazwa RP równie dobrze mogłaby się nazywać RiP...
    Albo jesteś naiwny albo zwyczajnie narajałeś się na sony a Ci nie stać na zmianę systemu. P.s oprócz sony jest jeszcze Nkon, który już dawno miał wszystko lepsze od Canona, a Ty nadal w Canonie.... Po drodze był i jest też Fuji. a Ty nadal w canonie. teraz "żyjesz" Sony ale po kalkulacjach Ci wyszło, że się nie opłaca i szukasz "kozła ofiarnego" opracowując strategię marketingową Canonowi.
    p.s Piszesz, że przyszłość dla Canona to segment PRO z małymi i lekkimi obiektywami. Miałeś kiedyś Sony A7/a9 ze szkłami PRO w rękach? Taki 85 1.4 G albo 24-70 2.8 ? Może im to zasugeruj.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    kmeg nigdy nie miałem sony, mam sporo obiektywów canona, sprzedam je, sporo stracę, okaże się że sony kupa heh. Chodzi mi o to, że chciałbym by canon wypuścił coś na miarę A7RIII i parę szkieł do RF, tyle i aż tyle na taką potężną firmę jak Canon?

    Wiem, że lekkość i dobra optyka oraz niska cena nie idą w parze. Już nie chodzi o tą cenę. Sony wypuściło ostry obiektyw FE 12-24 o wadze 565 gramów. 100-400, tu waga już pewnie nie może zejść niżej niż te 1395 gram.

    Co do statywu to dobry jest befree carbon, waga 1,1 kg, cena wysoka, ale tu jak wyżej, mniejsza waga i zachowane możliwości muszą iść w parze z wyższą ceną.
    Człowieku system eos R miał premierę kilka miesięcy temu a Ty oczekujesz nowej puszki na poziomie a7rIII( 16k w momencie premiery) i parę szkieł do systemu. Zapomniałeś, że to trzeba opracować i wyprodukować na cały świat, a to trochę potrwa co ?

  3. #783

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ... w kierunku rozmycia podziałów sprzętu amatorskiego,i tracenia ryku na rzecz komórek to oni stawiają się na pro odbiorców
    Tyle, że czytając wypowiedź tego gościa, można zrozumieć (co wcale nie dziwi), z tego rynku Pro nie da się żyć - za mały (biorąc pod uwagę oczekiwania rynku vs koszty R&D itp).
    Dopóki ten rynek Pro jest wpierany sprzedażą modeli z niższych półek to się kręci. Teraz się przestaje kręcić i oczywiście to nie dotyczy tylko Canona. Jeżeli ten rynek rzeczywiście tak się będzie kurczyć - to tort jest już podzielony. Teraz będzie już tylko walka o to kto swój topniejący kawałek utrzyma najdłużej - dopóki będzie się to opłacać oczywiście.
    Nie spodziewał bym się już takiego pędu innowacji. Pewnie dlatego Canon wyraźnie daje do zrozumienia, że biznes "imaging" będzie przestawiał na inne tory - bo tam rynek rośnie. Zastanawiam się jakie losy spotkają Fuji, Oly czy Panasa z właśnie ogłoszonym FF. Bo takie Sony to zawsze przeżyje na PS6 jak się okaże, że biznes foto trzeba zaorać.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  4. #784
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    a jak sprzedaż ma Leica czy Hasselblad?
    nikt nie gwarantuje ze do końca świata bezie taka a nie inna sprzedaż
    tort będzie na pewno mniejszy ale ważne by być wisienka
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #785
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    RP pewnie będzie miał matrycę 6DII, dlaczego nie, skoro ludzie to łykną jak pelikan rybę, znacznie słabsze rozwiązania były łykane przez rynek bez problemu.
    Matryca w nowej R'ce nie będzie głównym powodem kupna, znając życie AF zostanie poprawiony i dodany w 4K, a to już wystarczy (choć niewielu będzie tego używać).
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 30-01-2019 o 11:16 Powód: Quote

  6. #786
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    becekpl no właśnie nie stawiają na PRO, bo EOSR, ich pierwsza bezlusterkowa pełna klatka mocno odstaje w możliwościach do tego co pokazuje SONY. Sony robi pełne klatki już od lat, co w tym czasie robił Canon?

  7. #787
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    i co z tego ze S robi jak w rynku PRO rządzi C
    S rozpycha się wśród amatorów,ktoś kto ma szklarnie w systemie i "czuje" sprzęt tak łatwo nie zostawi tego wszystkiego z dnia na dzień by wejść od początku w drugi system
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 30-01-2019 o 12:18
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #788
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    becekpl no właśnie nie stawiają na PRO, bo EOSR, ich pierwsza bezlusterkowa pełna klatka mocno odstaje w możliwościach do tego co pokazuje SONY. Sony robi pełne klatki już od lat, co w tym czasie robił Canon?

    Wg. danych spadki w rynku foto dotyczą lustrzanek. Nie ma spadków w rynku bezluster, ostatnio był nawet lekki wzrost. Rynek pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych dotychczas należał w 100% do Sony. Po zaprezentowaniu Nikona Z i EOSR udziały Sony spadły do 67%, Canon zyskał 22% a Nikon 10%. To czy te wyniki znacząco się zmienią zależy od Canona.

    robertskc7 sprzedam obiektywy to przejdę, ale wiem, że to krok w jedną stronę. Nie jest to takie proste przy obiektywach wartych parenaście tysięcy złotych bo strata też idzie w tysiące (przy drodze powrotnej koszt dodatkowo się dubluje).

    --- Kolejny post ---

    "S rozpycha się wśród amatorów"

    Ty widziałeś w ogóle sony A9 i sony A7RIII?
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 30-01-2019 o 12:26

  9. #789
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    a muszę?
    a ci PRO widzieli?
    https://www.dpreview.com/news/096665...-in-mirrorless

    nie rozumiem, skoro jesteście tak rozczarowani strategia C i jego produktami, to dlaczego tu jeszcze jesteście?
    mamy wolność wyboru

    ja mimo ze wszedłem w F dalej posiadam C, bo w pewnych kwestiach jest bezkonkurencyjny
    ale jeśli kiedyś uznam ze jakiś system jest na tyle lepszy ze warty zamiany to po prostu to zrobię
    bez pisania laboratów na forumach
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 30-01-2019 o 12:49
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #790
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Nie spodziewał bym się już takiego pędu innowacji. Pewnie dlatego Canon wyraźnie daje do zrozumienia, że biznes "imaging" będzie przestawiał na inne tory - bo tam rynek rośnie. Zastanawiam się jakie losy spotkają Fuji, Oly czy Panasa z właśnie ogłoszonym FF. Bo takie Sony to zawsze przeżyje na PS6 jak się okaże, że biznes foto trzeba zaorać.

    p,paw
    Myślę że po prostu część firm sobie niestety odpuści co zmniejszy konkurencję z wiadomym skutkiem.
    Sprzęt PRO jeśli zostanie to jeszcze zdrożeje. Czy masówa typu 4000D zniknie - nie sądzę że szybko. Zawsze będzie grupa niezamożnych amatorów którzy będą chcieli kupić "poważny" aparat.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Sony robi pełne klatki już od lat, co w tym czasie robił Canon?
    Z tego co pamiętam to aparaty, obiektywy, kamery etc.
    Jęczysz tu od iluś postów co to Canon powinien zrobić. Z biznesowego punktu widzenia gdyby to wprowadzili to by szybko zbankrutowali. Taka pisanina to strata czasu stąd była moja sugestia żeby zmienić system zamiast reformować firmę . Po prostu zrób co jest możliwe do zrobienia zamiast próbować zbawiać świat.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 79 z 262 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129179 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •