Strona 75 z 262 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #741
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    czyli zostaną prosumer i professional reszta zostanie zjedzona przez iphona
    Dokładnie tak wynika z tego trendu. Sensowny sprzęt zostanie - pytanie jak się zachowają ceny.
    Wygląda to marnie. Udawanie pro i pakowanie z tego tytułu kupy kasy w jaki taki sprzęt to jakiś dramat.
    Focenie smartfonem to jakaś równoległa dziedzina nie powiązana z fotografią.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #742
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Przytoczę dyskusję w sprawie przyszłości ILC ( i nie tylko) jaka wywiązała się na sąsiednim forum: https://forum.olympusclub.pl/threads...aty?highlight=
    Zapraszam do lektury. Komentarze też mile widziane. Autor wątku udziela się na CB jak i na OF.
    podobają mi się zdjęcia otwierające dyskusję

  3. #743
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    .....
    Focenie smartfonem to jakaś równoległa dziedzina nie powiązana z fotografią.
    :-) Mocne!

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    podobają mi się zdjęcia otwierające dyskusję
    Epicure dobry wstęp zrobił :-)

    Zmiany są i będą... Zegary ciemniowe też kiedyś były nieodzowne, a kto o nich jeszcze wie dzisiaj?

  4. #744
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta

    Zmiany są i będą... Zegary ciemniowe też kiedyś były nieodzowne, a kto o nich jeszcze wie dzisiaj?
    mam jeden pod biurkiem

  5. #745
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    a kto o nich jeszcze wie dzisiaj?
    Ja. Mam .... taką aplikację w telefonie Dev it się nazywa Jest super, bo raz uruchamiam i odlicza kolejno czas wszystkich kąpieli.

    Na olku ja tam pisałem. Amatorska półka wymrze najszybciej. Smartfony oferują coraz lepszą jakość. To wystarcza 90% ludzkości, tzn tej części populacji, jaka fotografuje. Nastolatki robiące słitfocie też tu sie liczą, więc pewnie niedoszacowałem.

    Czekam na smartfon, który będzie potrafił radiowo wyzwolić lampy studyjne. Niech się jakaś firma dogada z np Quadralite i będzie się robiło packshoty na Xiaomi Skoro telefony mają WI-fi a lampy wbudowane odbiorniki radiowe to w sumie nie widze przeszkód
    Chyba to opatentuję Ciekawe jaki producent pierwszy wypuści lampę z Wi-fi i może nawet z androidem na pokładzie
    Ale to znaczy, że nawet zawodowcy wymrą.
    Sorry za moje studyjne zboczenie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-01-2019 o 12:25

  6. #746
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Czekam na wysyp białych eLek za grosze, masowo sprzedawanych przez fotografów migrujących w stronę telefonów. Taki profi, na stadionie, z komórką w ręku, nie będzie się niczym różnił od fotografujących z trybun. Poza oczojebną kamizelką.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #747
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    To co canon odwala smuci. Jak ma im iść sprzedaż w górę, kiedy przy takiej możliwości pewnego odbicia jaką jest technologia bezlusterkowa oni odwalają taką kichę? Sony od ponad 5 lat wyczuł pismo nosem i wydaje bardzo dobre aparaty bezlusterkowe, które przebijają możliwościami lustra, ma już pokaźną bazę szkieł dla bezlusterkowych pełnych klatek, a canon? Wypuścił pełną klatkę bezlusterkowca dopiero teraz, z lekko odświeżoną matrycą z 5D Mark IV (nie żebym coś do niej miał, ale porównajcie możliwości iso sony a7R III i ostrość przy dual pixel shift na iso 100), bez stabilizacji matrycy (norma u sony od dawna), z 30 mpx (sony i nikon ponad 40 mpx - nie jestem pixelowym onanistą ale daje to np. możliwość funkcji crop która zwiększa długą ogniskową - w canonie to jest ale daje obrazek 11 mpx... troszku za mało), 4K w 30 klatkach, FULL HD bez 120 klatek (norma w innych firmach), no i na starcie wypuszcza jakieś dziwne szkła - odświeżona 50'ka? Super, ale za taką cenę, z taką wagą? 28-70 ze światłem 2? Ekstra, fajnie, że zrobiliście w końcu obiektyw o którym marzyliście od dawna, ale na co to komu za 15 tys z wagą 1,5 kg? HELLO!!! Bezlusterkowce będą królować, bo poza możliwościami technologicznymi jakie daje ta technika (widzisz jakie zdjęcie wyjdzie od razu, szybkość etc.) to ich mniejsza waga i wielkość skłania do przesiadki oraz zachęca amatorów przerażonych wielkością i wagą lustrzanek (oraz ich szkieł) do przesiadki... Jedynie 24-105 RF jest sensownym obiektywem na start z nowym systemem. 35 RF macro? Fajnie, że w końcu jakiś lekki, mały obiektyw, 1.8 mile widziane, ale jak na makro 17 cm odległości ostrzenia to za dużo.

    Na miejscu canona uśmierciłbym wszystkie amatorskie lustrzanki z liczbami 000-0000 i zamiast nich skupił się na rozwijaniu serii EOS M, dodał do niej więcej obiektywów.

    A jeśli serio myślą o RF to muszą się zdecydować a nie stać w rozkroku. Widać, że Sony już to ma za sobą i postawiło na rozwijanie technologii bezlusterkowej. Canon MUSI szybko wypuścić szkła typu 12-24 (lub szersze) ze światłem 4 w cenie poniżej 8 tys. (i z wagą mniejszą niż 700 gram), obiektyw 100-400 z wagą mniejszą niż 1,2 kg oraz ceną poniżej 10 tys., rybie oko do RF, serię 16-35/24-70/70-200 2.8 ale mniejszą i lżejszą. Jaki jest sens przejścia na bezlustro skoro obiektywy są cięższe od EF???? Body lżejsze o 200 gram a obiektyw cięższy o 0,5 kg, ha! To nawet się źle trzyma.

    Skoro canon (co wyraźnie widać) nie potrafi technologicznie podołać konstrukcji nowej matrycy do RF to niech kupią ją od sony i tyle. Zawsze będzie miał przewagę ciekawych i dobrych szkieł...których na razie na RF nie ma,ech.

    Jestem przy canonie od początku, ale teraz, gdy przesiadka na nowy bagnet RF jest wskazana szczerze zastanawiam się nad przejściem na system SONY. I jak oni mają nie tracić sprzedaży?

  8. #748
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Koniecznie złóż u nich Swoje CV
    Miłego dnia
    moja www

  9. #749
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    gdyby świat był taki prosty

  10. #750
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    jinks wiem, że to raczej moja lista życzeń, czy raczej rozgoryczenie, ale przyznaj, że taktyka canona jest conajmniej dziwna...

Strona 75 z 262 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •