Strona 62 z 260 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #611
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nadal mysle, ze po pierwszej euforii, czyli rzucie osob bardzo czekajacych na "natywne" bezlustro Canona, dalszym byc albo nie byc systemu R bedzie optyka - czyli to co zmusi (albo raczej zacheci, bo przeciez wszyscy wiemy jak jest ) osoby juz siedzace na EF-ach, do wydania znowu kasy na te same obiektywy (i wybaczam kazdemu broniacemu tezy ze "wcale nie te same" jak jakiejs Czestochowy).

    co do tego, ze bedzie ci ciezko, no to wspolczuje, ale przeciez nie bede cie klepal po plecach jak mi placzesz na ramieniu
    - nie do końca jestem przekonany o szczerości Twojego współczucia, a jest czego współczuć.
    W niedzielę po ciężkiej walce..... że to "wcale mi niepotrzebne" i "może lepiej zaczekać" poniosłem porażkę i wyszedłem ze sklepu z 50/1.8 i 22/2. ....

    Tak skądinąd to ciekawi mnie jak Canon wybrnie z tego że nie mogą wzorem Sony wywalić wszystkich dslr do kosza tylko raczej będą musieli to zrobić powoli. Przed śmiercią dslr nie ma moim zdaniem obrony. Z drugiej strony jest bardzo dużo konserwatywnych użytkowników których nie będzie można byle czym przekonać do nowego sprzętu.
    Nie wiem kiedyś był patent na jakąś hybrydę lustra z evf ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #612
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Can

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    - nie do końca jestem przekonany o szczerości Twojego współczucia, a jest czego współczuć.
    W niedzielę po ciężkiej walce..... że to "wcale mi niepotrzebne" i "może lepiej zaczekać" poniosłem porażkę i wyszedłem ze sklepu z 50/1.8 i 22/2. ....
    ja poleglem w sobote, zanabylem 32/1.4. wspolczuc nie trzeba, bylem na to przygotowany mentalnie.

    nie napisze ci jak dziala, bo bede musial potem jeszcze wiecej nieszczerego wspolczucia wylewac
    www albo tez flickr

  3. #613
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowośc

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja poleglem w sobote, zanabylem 32/1.4. wspolczuc nie trzeba, bylem na to przygotowany mentalnie.

    nie napisze ci jak dziala, bo bede musial potem jeszcze wiecej nieszczerego wspolczucia wylewac
    Nie, nie pisz proszę.... Canon to ch... z grzybnią, szkła mydlane, puszki z bandingiem i tego się trzymajmy dla zdrowia naszego i naszych kont bankowych .....
    Ale dość o tem....

    Z plotek to słyszałem, że strategia Canona jeśli chodzi o eR ma być taka że obecne eR to taki eksperyment który wypuścili żeby wybadać rynek. W zależności od tego ile będą musieli przeceniać będą dalsze kroki. Co do zasady to póki co ma być to system z mocnym kopem w zakresie szklarni (tu podobno mają być jeszcze jakieś nowości technologiczne). Czyli należy to czytać moim zdaniem tak że będzie od drogo do bardzo drogo ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #614
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat no

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie, nie pisz proszę.... Canon to ch... z grzybnią, szkła mydlane, puszki z bandingiem i tego się trzymajmy dla zdrowia naszego i naszych kont bankowych .....
    zgadzam sie. 32/1.4 jest bardzo mocna * z grzybnia przy f/1.4 a przy f/1.6 to juz jest kompletna i dokumentna * z grzybnia. gdzie "bardzo mocna" przy f/1.4 to jest cos jak odsadzany dokumentie od * i grzybni 50/1.8 osiaga okolo f/2.8...
    www albo tez flickr

  5. #615
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na tem

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    dobrze, ale ja wracam do punktu wyjscia: dlaczego wybralbys R zamiast innego korpusu?
    jesli nie masz zadnych szkiel,
    ..
    a jesli optyka EF to pytanie jest takie same jak do obecnego uzytkownika szkiel EF - czemu wybralbys R zamiast normalnej lustrzanki Canona

    zgoda, ale caly czas o czyms innym mowimy. po co ci ludzie maja sie bawic w korpus R, ktory w cenie prawie 5D mkIV daje praktycznie ficzery 6D mkII? nie dla optyki EF, bo ta dziala tak samo dobrze w DSLR. musi byc cos wiecej. i ta marchewka jest tylko czesciowo ergonomia Canona i bezlusterkowosc/mniejsza waga aparatu. bez (obietnicy) optyki RF to nie wystarczy...
    Dlaczego R zamiast lustzranki (albo obok lustrzanki, jako drugie body)?
    Powód dokładnie taki, dla jakiego Canon chce miękkiej przesiadki z lustrzanek na bezlustra. By mając szkła EF kupić R dla choćby JEDNEGO obiektywu R. Bo do lustrzanki R nie podepniesz a na odwrót się da. No i R ma parametry lepsze niż 6D, może być fajnym body zapasowym do któregoś z 5D. Nawet R będąc droższym znajdzie nabywców, którzy widząc przyszłość w bezlustrach nie będą chcieli kupować następnego body lustrzanki albo nastepnego szkła EF. Albo będą chcieli nabyć fajny gadżet. Marketing ich przekonał. Albo ludzie z Sony, że bezlustra to jest to. Muszą się sami przekonać. Powodów może być sporo. Ludzie sa różni.

  6. #616
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na tem

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dlaczego R zamiast lustzranki (albo obok lustrzanki, jako drugie body)?
    Powód dokładnie taki, dla jakiego Canon chce miękkiej przesiadki z lustrzanek na bezlustra. By mając szkła EF kupić R dla choćby JEDNEGO obiektywu R. Bo do lustrzanki R nie podepniesz a na odwrót się da. No i R ma parametry lepsze niż 6D, może być fajnym body zapasowym do któregoś z 5D. Nawet R będąc droższym znajdzie nabywców, którzy widząc przyszłość w bezlustrach nie będą chcieli kupować następnego body lustrzanki albo nastepnego szkła EF. Albo będą chcieli nabyć fajny gadżet. Marketing ich przekonał. Albo ludzie z Sony, że bezlustra to jest to. Muszą się sami przekonać. Powodów może być sporo. Ludzie sa różni.
    Cisną bardzo mocno nowymi szkłami RF i to mi się podoba. Raczej jako obserwatorowi, bo szkła EF z dnia na dzień nie stracą nagle swoich wartości optycznych. Generalnie gdzie spojrzeć (wystarczy wyjść na spacer w weekend) cały czas pokutuje kult lustrzanki oraz dziwne przekonanie, że EVF to zupełnie nieprzydatna rzecz, podobnie jak wyświetlacz Head-Up Display. Krótko pisząc potencjalni klienci podchodzą do tematu, jak do jeża nie bardzo wiedząc jak oswoić to zwierzę, aby było posłuszne i aportowało na zawołanie. Ale , że bezlustro ma już Romek i A'Tomek to idąc śladem reklam sprzedaż rośnie
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-11-2018 o 23:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #617
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na tem

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Cisną bardzo mocno nowymi szkłami RF i to mi się podoba. Raczej jako obserwatorowi, bo szkła EF z dnia na dzień nie stracą nagle swoich wartości optycznych. Generalnie gdzie spojrzeć (wystarczy wyjść na spacer w weekend) cały czas pokutuje kult lustrzanki oraz dziwne przekonanie, że EVF to zupełnie nieprzydatna rzecz, podobnie jak wyświetlacz Head-Up Display. Krótko pisząc potencjalni klienci podchodzą do tematu, jak do jeża nie bardzo wiedząc jak oswoić to zwierzę, aby było posłuszne i aportowało na zawołanie. Ale , że bezlustro ma już Romek i A'Tomek to idąc śladem reklam sprzedaż rośnie
    Co ciekawe jak się popatrzy nawet na zwykłe słupki sprzedaży w sklepach internetowych to tam większość pierwszych miejsc zajmują najtańsze dslr. To samo na wszelakich grupach, jak jest mowa o kupnie "prawdziwego" aparatu to to musi być lustro. Ja myślę że tu sami producenci są winni przez pewną zabawkowość ML. Za bardzo się zafiksowali że to musi być małe. W efekcie sprowadzili cały temat do gadżetu, raczej nieprofesjonalnego. Jedynie może Fuji nie poddało się temu trendowi - zresztą znamienne - trafiłem na kilka artykułów gdzie pisali o lustrzankach Fuji .
    Moim zdaniem to przykład kiedy technologia wyprzedza mentalnie i to może być większy hamulec niż jakieś ograniczenia techniczne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #618
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ja się przewracam, jak czytam takie opisy, a pełno jest tego w sieci -> https://www.morele.net/wiadomosc/jak...ustrzanka/451/

    "Przyjmuje się, że pierwsza lustrzanka powinna mieć około 20 Mpx", "Lustrzanka różni się znacznie od kompaktowego aparatu i ta różnica polega też w głównej mierze na znacznie wyższej wadze" "Trzymanie na pewnej wysokości jakiegokolwiek obciążenia jest po prostu męczące, dlatego też kupując lustrzankę, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby była w miarę lekka"
    " Nie decydujmy się również na modele mało znanych firm, które nie dadzą nam więcej, niż zwykłe aparaty kompaktowe" i "Między firmami trwa zacięta walka o to, która z nich dostarczy nowocześniejszych i lepszych rozwiązań i która zgarnie większą część rynku. Od kilku lat prym w sprzedaży lustrzanek wiodą Nikon, Canon i Pentax, tak więc wybierając z oferty tych trzech producentów, z pewnością się nie zawiedziemy."

    https://www.morele.net/wiadomosc/jak...terkowce/9922/
    "bezlusterkowiec jest swojego rodzaju hybrydą. To sprzęt ulokowany pomiędzy lustrzankami cyfrowymi a aparatami kompaktowymi"
    "Jeśli zależy nam na aparacie o mniejszych wymiarach, który sprawdzi się w terenie, w wielogodzinnej pracy i w użytku hobbystycznym, wybierzmy bezlusterkowca.
    Jeśli dźwiganie większej lustrzanki nie jest dla nas problemem i fotografujemy zawodowo, lustrzanka może być lepszą decyzją."

    Reasumując: z ww. bezużytecznej paplaniny wynika: lustrzanka różni się tym od kompaktu, że ma większą wagę, ale należy wybrać w miarę lekką A bezlusterkowca ulokowanego pomiędzy lustrzankami cyfrowymi a aparatami kompaktowymi można wybrać do wielogodzinnego hobbystycznego użytku bo ma mniejsze wymiary

    Pytanie co ludzie kupią po przeczytaniu czegoś takiego ?


    BTW - The best mirrorless cameras in 2018
    https://www.digitalcameraworld.com/b...v2bjCVKGWmunvI
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-11-2018 o 00:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #619
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ..Generalnie gdzie spojrzeć (wystarczy wyjść na spacer w weekend) cały czas pokutuje kult lustrzanki oraz dziwne przekonanie, że EVF to zupełnie nieprzydatna rzecz,..
    Lustrzanki sprzedawano kilkadziesiąt lat, sa ich miliony. No to jak ma ich byc więcej na spacerach? No ale nie to jest najważniejsze.
    W ogóle ocenianie sprzętu po tym co jest widziane u ludzi jest błędne. Pojedziesz w miejsce turystyczne to zobaczysz sprzęt do tego preferowany. Popatrzysz na fotoreporterów za bramką na meczu piłki kopanej - zobaczysz inny zestaw. W studiu foto mało kto bywa, a by zobaczył przewagę jeszcze innego sprzętu. To co widac na ulicy nie świadczy o niczym. Tylko o foto turystycznej.


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ja się przewracam, jak czytam takie opisy, a pełno jest tego w sieci

    "Przyjmuje się, że pierwsza lustrzanka powinna mieć około 20 Mpx",

    Pytanie co ludzie kupią po przeczytaniu czegoś takiego ?
    To takie wpisy dla amatorów, pisane często przez pismaków piszacych raz o najlepszych telefonach, potem aparatach, potem konsolach do gier i drukarkach. Nie traktuj tego serio.
    Dam niestey jeden przykład, który temu przeczy. Portal niby fotograficzny, a o Nikonie napisano tak: Najsłynniejszymi modelami aparatów Nikon są: Nikon D750, Nikon D3300, Nikon D500 i Nikon COOLPIX P900. https://fotoblogia.pl/t/33,nikon Moje gratulacje dla autora tego wpisu. O Canonie napisano niewiele ciekawiej, z tym, że ktos przynajmniej użył słowa: Najpopularniejszymi (modelami lustrzanek z linii Canon EOS są: Canon EOS 80D, Canon EOS 700D, Canon EOS 1300 D i CANON EOS 5D.)

  10. #620
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    https://nikonrumors.com/2018/11/28/t...rly-2019.aspx/
    No to jak jeszcze tam zaczną używać EF to ceny szkieł pòjdą w górę ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 62 z 260 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •