Strona 50 z 260 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #491
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ogromny rynek wtórny jest faktem w przypadku Canona. Przede wszystkim jeśli chodzi o obiektywy.

    Jeśli np. potrzebuję 135/2, to kupię go od ręki używanego w każdym większym mieście za śmieszne pieniądze. A obiektyw jest na tyle dobry, że nie ma mowy, żebym kupił nową wersję od Canona obojętnie czy wstawi tam IS czy f/1.2 czy ekspres do kawy... A u Sony? Nie kupię nawet nowego, bo nie ma.

    Za to u Sony mogę kupić nowy 400/2.8 za grubo ponad 50 tysięcy złotych, podczas gdy u Canona mogę przebierać w używanych szkłach 400/2.8 za połowę tej ceny albo jeszcze mniej. Dzięki czemu nowego Canona 400/2.8 mark III też raczej nie kupię i to jest właśnie to "hamowanie". W przypadku droższych szkieł Canon próbuje sobie radzić z tym problemem skracając okresy serwisowania poprzednich modeli.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 31-10-2018 o 15:09

  2. #492
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Dzięki czemu nowego Canona 400/2.8 mark III też raczej nie kupię i to jest właśnie to "hamowanie". W przypadku droższych szkieł Canon próbuje sobie radzić z tym problemem skracając okresy serwisowania poprzednich modeli.
    ale to tez jest czesc zabawy. jak taki Kowalski widzi topowego reportera z 1Ds mkIII i zapietym 400/2.8 mkI - to to jest wlasnie taki mis, ktory mowi: kupisz Canona = nie zajedziesz go, mozesz smialo kupic 10-letni korpus i 20-letnie szklo i to cholerstwo i tak bedzie dzialac do oporu... i wtedy ten Kowalski z usmiechem na japie kupi sobie Rebela z kitem, nawet jak on ma mniej seksi specyfikacje niz wszelkie Playstation

    EDIT: i bez obaw, sprzedaz tych Rebeli z kitem wynagrodzi Canonowi z nawiazka caly R&D wlozony w misia 400/2.8 mkIII, ktorego ty nie kupiles
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 31-10-2018 o 15:18
    www albo tez flickr

  3. #493
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Za to u Sony mogę kupić nowy 400/2.8 za grubo ponad 50 tysięcy złotych, podczas gdy u Canona mogę przebierać w używanych szkłach 400/2.8 za połowę tej ceny albo jeszcze mniej. Dzięki czemu nowego Canona 400/2.8 mark III też raczej nie kupię i to jest właśnie to "hamowanie". W przypadku droższych szkieł Canon próbuje sobie radzić z tym problemem skracając okresy serwisowania poprzednich modeli.
    Ale to wiesz czy przypuszczasz? Szkła na rynku wtórnym nie pojawiają się znikąd, zwłaszcza takie. Sporo z nich to jest po prostu wymiana na nowe. Nie wiem czy tutaj rzeczywiście występuje jakieś realne hamowanie. Jak zrobią te nowe DO to dopiero będzie wysyp używek ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #494
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    No to pojechali:
    https://www.canonrumors.com/patent-c...-4l-yes-f-1-4/
    Może to tylko manifestacja siły ale pracują nad tym.
    Żeby tak sensory im wychodziły
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 01-11-2018 o 18:19
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #495
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No to pojechali:
    https://www.canonrumors.com/patent-c...-4l-yes-f-1-4/
    Może to tylko manifestacja siły ale pracują nad tym.
    Żeby tak sensory im wychodziły
    To to konkurencja musi zwiększyć średnicę bagnetu - ponownie

  6. #496
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No to pojechali:
    https://www.canonrumors.com/patent-c...-4l-yes-f-1-4/
    Może to tylko manifestacja siły ale pracują nad tym.
    Żeby tak sensory im wychodziły
    coś sie musi uśrednić znaczy przeciętna matryca i dobre szkło

    ale ogólnie to będzie kiszka - na liscie DXO na pewno nie bedzie wśrod 20 najostrzejszych szkieł, na 50 Mpix matrycy będzie uzyskiwał tylko 26 umownych DXO mpix

    i wygląda jakby się dawało to tego monstrum dokręcić filtry (oczywiście całkowicie zbędne w erze cyfrowej fotografii )
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 01-11-2018 o 20:24

  7. #497
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    To porachujmy . 28-70/2 kosztuje 15 tyś. Biorąc pod uwagę że to szeroki kąt to już mamy ze 20% na +, no i światło to tak x2. Dajmy trochę upustu i wychodzi 30 jak nic .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #498
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To porachujmy . 28-70/2 kosztuje 15 tyś. Biorąc pod uwagę że to szeroki kąt to już mamy ze 20% na +, no i światło to tak x2. Dajmy trochę upustu i wychodzi 30 jak nic .
    Ale kto bogatemu zabroni?

  9. #499
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To porachujmy . 28-70/2 kosztuje 15 tyś. Biorąc pod uwagę że to szeroki kąt to już mamy ze 20% na +, no i światło to tak x2. Dajmy trochę upustu i wychodzi 30 jak nic .
    grubo będzie jak nic - ogólna tendencja jest taka że czasy taniego szkła się kończą - totalny plastik fantastik w stylu potrójny kit jeszcze utrzymuje jakąś cenę ale manewry bagnetowe (rozdzielenie bagnetu w bezlustrach) skierują go na właściwe tory - pozostałe rozwiązania stają sie po prostu drogie wszystkie szkła mają wysoką cenę jasne, ciemne, szerokie, długie i normalne , rynek wtórny (canona bo inni mają znacznie gorzej - pozostaje im opcja płać i płacz) hamuje lekko tą tendencję. ale skoro ludzie kupują odświeżone pleśniaki (w nowym opakowaniu i czasem pomalowane złotą farbką) z trzema soczewkami w środku za grubą kasę to producent poważnych rozwiązań też chce zarobić
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 02-11-2018 o 11:08

  10. #500
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    grubo będzie jak nic - ogólna tendencja jest taka że czasy taniego szkła się kończą - totalny plastik fantastik w stylu potrójny kit jeszcze utrzymuje jakąś cenę ale manewry bagnetowe (rozdielenie bagnetu w bezlustrach) skierują go na właściwe tory
    ale czemu dokladnie?

    drogie sa szkla dla spragnionych nowosci i drogich zabawek. tak jak drogi jest nowy ajfon, bo sa chetni, zeby tyle zaplacic za telefon i kto takiemu bogatemu zabroni wydac kase. Canon R jako "system" (ciezko mi uzywac tego slowa dla jednego korpusu i jakichs tam 3 obiektywow) jest w tej chwili w duzym stopniu takim gadzetem dla napalonych i dla tych napalonych beda te szkla-misie, z rozmiarem grubo przekraczajacym rozsadek (w polaczeniu z korpusem R) a cena, to juz nawet nie mowie...


    natomiast normalny EOS EF to nie jakies Fuji czy Sony, i tu jest cala masa bardzo fajnych cenowo szkiel. wszystkie te EF 85/1.8, EF 50/1.4, EF 24-105, EF 70-200/4 (jesli nie musisz miec mkIII), EF 70-300 IS - czyli szkla dla mas (przynajmniej mas entuzjastow) sa bardzo tanie na tle konkurencji. nawet EF 24/28/35 IS sa wbrew pozorom niedrogie (podobne cenowo, choc oczywiscie nie gabarytowo, do cropowych odpowiednikow takiego Fuji!)


    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    - pozostałe rozwiązania stają sie po prostu drogie wszystkie szkła mają wysoką cenę jasne, ciemne, szerokie, długie i normalne , rynek wtórny (canona bo inni mają znacznie gorzej - pozostaje im opcja płać i płacz) hamuje lekko tą tendencję. ale skoro ludzie kupuja odświeżone pleśniaki (w nowym opakowaniu) z trzema soczewkami w środku za grubą kase to producent poważnych rozwiązań też chce zarobić
    dzisiaj kupuje sobie M-ke. boli mnie cena 32/1.4, ale nie uwazam jej za druzgoczaca na tle konkurencji (Fuji XF 35/1.4 kosztuje tyle samo, a Canon ma AF, ktory robi temu Fuji z d* jesien sredniowiecza), natomiast cala reszta (22/2, 15-45, 11-22) jest tutaj smiesznie tania. i to jest natywnie w 100% kompatybilne z EF.

    opowiedz mi dalej, jak to sa grube pieniadze w systemie Canona...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 02-11-2018 o 11:17
    www albo tez flickr

Strona 50 z 260 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100150 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •