Strona 49 z 262 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #481
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    A, dzięki, jak widać Ameryki nie odkryłem ...

  2. #482
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Znając Canona to taki wynalazek będzie równowarty dobrej limuzynie ...
    Dlatego szczerze powiedziawszy na tego typu premiery czekam z równą ekscytacją jak na przyszłoroczne zbiory rzepaku ...
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 28-10-2018 o 17:58
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #483

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cos w stylu sci-fi istnieje ale nikt go nie widzial 300f1.8 https://polfoto.wordpress.com/2017/0...f1-8-istnieje/
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 28-10-2018 o 19:52

  4. #484
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Cos w stylu sci-fi istnieje ale nikt go nie widzial 300f1.8 https://polfoto.wordpress.com/2017/0...f1-8-istnieje/
    Gustowny ten haczyk, niestety nie mam w studio suwnicy

    Niemniej obstaję przy swoim pomyśle, 300/2 na pewno da się zrobić poniżej 3 kg. Jedynie balans takiego szkła mógłby być dość problematyczny, bo obiektyw krótki, ale z przodu musi być ta wielka 15cm soczewka, może nawet cięższa niż wszystkie pozostałe razem...

    Może macie inne ciekawe pomysły na orginalne obiektywy RF? Ja zastanawiałem się tylko nad zakresem tele i 300/2 to praktycznie jedyna "dziura", której nie da się zatkać kombinacjami z extenderami. Bo oczywiście ktoś może powiedzieć np.: 500/5.6. Taki obiektyw można sobie "zrobić" biorąc 400/4 + 1.4x albo przejść do Nikona
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 28-10-2018 o 21:09

  5. #485
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ja mam bardzo skromny pomysł. Stałki na wzór RF35/1.8macro z typowego zakresu 24-135mm. Wszystkie 1.8 z ładnym bokehem, kompaktowe i do 3k zł
    Miłego dnia
    moja www

  6. #486
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja mam bardzo skromny pomysł. Stałki na wzór RF35/1.8macro z typowego zakresu 24-135mm. Wszystkie 1.8 z ładnym bokehem, kompaktowe i do 3k zł
    Tę 35/1.8 dali na doczepkę, żeby uspokoić klientelę, że obiektywy poniżej 10K też będą

    Ciekawe jaki fajny naleśnik RF da się skonstruować? Posiadacze lustrzanek Canona (i nie tylko) ciągle zazdroszczą EF-M 22/2...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 28-10-2018 o 21:28

  7. #487
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Wywiad odnośnie koncepcji RF:
    https://www.canonrumors.com/another-...-c-eos-r-body/
    Nic nie zrozumiałem z tego komentarza do oczywistej wypowiedzi Japończyka.
    Siedzi w ludziach potrzeba przymocowania wielkiego bagnetu RF do małego sensora. Już jedni zrobili odwrotnie i wyszło co wyszło.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #488
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Siedzi w ludziach potrzeba przymocowania wielkiego bagnetu RF do małego sensora. Już jedni zrobili odwrotnie i wyszło co wyszło.
    W którym miejscu ten bagnet jest "wielki"?
    Canon w DSLR na jednym bagnecie ciągnął FF, ASP-C i ASP-H i logicznym jest kontynuacja (bez ASP-H oczywiście). Nie każdy ma na wydanie 2k$ lub więcej przy jednoczesnej niechęci do M, crop z RF jak najbardziej się sprzeda tak jak sprzedaje się crop w DSLR. Sam posiadam 3 cropowe puszki i podpinam do nich nie tylko EF-s. Moim zdaniem następna premiera to będzie FF PRO a po niej korpus z ASP-C i 2-3 szkiełka RF-s.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  9. #489
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    W którym miejscu ten bagnet jest "wielki"?
    Canon w DSLR na jednym bagnecie ciągnął FF, ASP-C i ASP-H i logicznym jest kontynuacja (bez ASP-H oczywiście). Nie każdy ma na wydanie 2k$ lub więcej przy jednoczesnej niechęci do M, crop z RF jak najbardziej się sprzeda tak jak sprzedaje się crop w DSLR. Sam posiadam 3 cropowe puszki i podpinam do nich nie tylko EF-s. Moim zdaniem następna premiera to będzie FF PRO a po niej korpus z ASP-C i 2-3 szkiełka RF-s.
    No właśnie. Przecież te bagnety średnicą wewnętrzną są praktycznie takie same.

    Myślę, że nowy bagnety pojawił się też dlatego, że przy okazji przechodzenia na ML sprzedadzą ludziom szkła od nowa. W tej chwili Canon, czy Nikon mają ogromny rynek wtórny, który hamuje sprzedaż.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #490
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W tej chwili Canon, czy Nikon mają ogromny rynek wtórny, który hamuje sprzedaż.
    w jakim sensie hamuja?

    rynek wtorny to jest to, dla czego ludzie kupuja takie aparaty jak 6D mkII, 77D czy M5. no bo chyba nie bedziemy sie upierac, ze to o matryce badz video w tych korpusach chodzi
    www albo tez flickr

Strona 49 z 262 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •