Strona 31 z 260 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #301
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    candar to A7 czy Fuji x-t2 ? Jak oba to spoko. Zazdroszczę. Podziwiam "Was" użytkowników Sony i innych systemów, że Wam się chce mordować z "lustrzankowym plebsem" na forum Canona. Okazuje się, że jest tak Was dużo a nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie jak się widzi ( a raczej nie widzi) EVF na salach weselnych. Bo po rozmowach z kamerunami to wszyscy jadą na weselach na LV a evf to .... chciałbym porównać opinie fotografów z ich.
    Piszesz też o komfortowej pracy na A7. Co poza ustawianiem ostrości jest tam komfortowego?
    Tak z ciekawości pytam, bez chamskiej prowokacji. Często rozmowy tutaj z użytkownikami kończą się obrażaniem lub chamską pyskówką.
    Preferuję portrety i jestem realistą - czyli wolę szkło w FF 85 mm o f/1.8 i 56 f/1.2 w APS-C co daje porównywalna GO i ostre w punkt zdjęcia bez konieczności domykania szkła. Nie widzę sensu używania w FF szkła 85 mm o większej jasności niż f/1.8 bo wiązać się to będzie ze wzrostem ceny/wagi/gabarytów a zdjęcia nie będą "lepsze"

    W bezlustrach Sony i Fuji doceniam bardzo Eye AF bo daje mi wynikowo 99% ostrych zdjęć nawet w serii. W EVF w locie robię korektę ekspozycji i odrazy widzę rozkład GO, bliki, zaświetlenia, histogram itp, itd.

    Kolejna sprawa - peaking. Idealna sprawa do pracy z analogowymi szkłami, które posiadam od czasów analoga A1 BTW - właśnie dla peakingu przeszedłem 8 lat temu na bezlustra, bo wszelkie próby używania adapterów EF/M42 i EF/FD z dandelionem oraz matówek z klinem i rastrem w DSLR Canona nawet się nie zbliżyły do możliwości peakingu w bezlustrach.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-10-2018 o 12:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #302
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta

    Wydaje mi się, że obecnie to co hamuje przejęcie rynku przez bezlusterkowce to jest cena. Gdyby obiektywy zaczęły kosztować tyle samo co odpowiedniki lustrzankowe, to pewnie ostatecznie przeszedłbym na nie. Niestety, ale waga lustrzanki daje się we znaki, a bezlusterkowiec z jednym zoomem i dwiema stałkami załatwiłby ten problem raz na zawsze, a aparat zawsze można by mieć przy sobie.
    dlaczego bezlusterkowiec miałby cos załatwiać innymi szklami niż lustro?

    przy pelnoklatkowym lustrze mam 3 zoomy 16-35 24-105 100-400 - przy pełnoklatkowym bezlusterkowcu nadal miałbym trzy zoomy i nie widzę żeby waga szkieł czy nawet wielkość mogła by być jakoś znacząco mniejsza - mniejsza waga i wielkość to typowe wishful thinking, sprzęt pełnoklatkowy jak widać ma swoją wielkość i wagę i nie widać żeby się coś w temacie zmieniło.

  3. #303
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta
    J
    Myślę, że każdy system ma swoje wady i zalety. W systemie sony niestety nie znalazłem obiektywów, na które byłoby mnie stać po zakupie A7.
    Dla mnie kupować A7, żeby podpinać do tego szkła manualne w niższych cenach to zły pomysł - a sporo osób tak robi. Przejściówki na inne mocowania też ponoć są co najwyżej średnie, a jak nawet są dobre (metabones) to kosztują tyle co fajny obiektyw
    Nie bierzesz pod uwagę jednego Byli użytkownicy Canona mają pełno analogowych i doskonałych AF-owych szkieł Canona (L-ki) oraz Sigmy Art. Wystarczy dokupić adapter MC-11 aby w trybie detekcji fazy wszystko działało (modele od A7 Mark II w górę)

    BTW - bardzo chciałbym, aby EOS R choć zbliżył sią możliwościami do nowych A7-ek Sony...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-10-2018 o 12:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #304
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie bierzesz pod uwagę jednego Jako były użytkownik Canona mam pełno analogowych i doskonałych AF-owych szkieł Canona (L-ki) oraz Sigmy Art. Wystarczy dokupić adapter MC-11 aby w trybie detekcji fazy wszystko działało (modele od A7 Mark II w górę)

    BTW - bardzo chciałbym, aby EOS R choć zbliżył sią możliwościami do nowych A7-ek Sony...
    Jeśli faktycznie tak jest, to chętnie kupię sobie kiedyś A7 i będę podpinał szkła, które już mam. Póki co z tego co się rozeznałem nie wygląda to tak różowo.
    Mi tak naprawdę szkoda szkieł, które zgromadziłem, a które są całkiem fajne. Puszkę też lubię, ale jak się zestarzeje technologicznie, to nie widze problemu ze zmianą.

    Obecnie wszystkie argumenty optujące za bezlusterkowcami moja puszka spełnia:
    1. Celność AF - u mnie też doskonała, brak FF/BF
    2. Szybkość AF - błyskawica
    3. Ilość punktów AF = nie mam oczywićie 100% kadry w punktach AF, ale nie znalazłem jeszcze sytuacji, w której byłby to problem
    4. Wizjer, OVF mi wystarcza
    5. FPS - mam 10 i to jest ogromnie dużo. Nawet tego nie jestem w stanie wykorzystać na codzień, czasem przy ptakach się przydaje i jakbym miał 20 to by nic mi nie dało.
    6. Focus peaking - nigdy nie używałem i nie potrzebowałem, zawsze mogę na LV się przełączyć i zrobić zbliżenie x10 i wyostrzę lepiej niż focus peakingiem.

  5. #305
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    dzięki za odpowiedź. To wszystko co napisałeś już wiemy - czyli Af i korekta ekspozycji EVF. Czego brakuje R do a7 poza eye af ? Slot drugi? Podobno R robi beckup na telefon przez wifi.
    p.s Kupić sobie SONY by przez przejściówkę SIGMA podpiąć szkła CANON Zawsze chciałem to napisać
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 12-10-2018 o 12:17

  6. #306
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Też mam kilka szkieł ef i jakoś ciśnień na nowy sprzęt nie ma. To co mam już dawno zarobiło na siebie, a wydawanie kolejnych tysięcy jakoś mnie nie bawi. Spadkami cen też się nie przejmuje ponieważ raczej nie kupuje się sprzętu foto aby po 10 latach na nim zarobić .

  7. #307
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta
    Jeśli faktycznie tak jest



    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta
    Celność AF - u mnie też doskonała, brak FF/BF
    Takie pytanie...
    Jak często używasz jasnych szkieł f/1.2 i f/1.4 w pełni otwartych przy portretowaniu ludzi ?


    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta
    Focus peaking - nigdy nie używałem i nie potrzebowałem, zawsze mogę na LV się przełączyć i zrobić zbliżenie x10 i wyostrzę lepiej niż focus peakingiem.
    Ta jasne Nie zapominaj, że używałem Canonów z ostrzeniem na zombie na LV

    Oczywiście LV dla Ciebie będzie lepsze niż peaking w EVF z ustawionym poziomem zarysu poprzez zaznaczenie obszarów ostrych (a dokładniej: najbardziej kontrastowych) wybranym przez siebie kolorem (lubię czerwony) oraz lepszy niż symulacja wizjera klinowego (split-screen) w Fuji X-T2.

    No wybacz, ale mam całkiem inne zdanie w tym temacie jako użytkownik a nie teoretyk

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    p.s Kupić sobie SONY by przez przejściówkę SIGMA podpiąć szkła CANON Zawsze chciałem to napisać
    Dodaj do tego jeszcze żółty pasek Nikona na korpusie do kompletu
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-10-2018 o 12:49
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #308
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Używam 400mm 5.6 - tam głębia ostrości jest płytka (z odległości 10m (13cm GO) lub 4m (2cm GO) jest taka sama jak 50mm 1.4 z odległości 2.5m lub 1m) i nie mam problemu z celnością.
    Mam też 35mm 2.0 IS - zero problemów
    Kiedyś na amatorskim body miałem 50mm 1.8 II i tam były problemy, ale przeciez sami wiemy, że mechanika szkła pozostawiała trochę do życzenia .

    Miałem LX100 z focus peakingiem i nadal uważam, że do statecznych kadrów mi wystarczy LV w dslr - tyle, że ja praktycznie tego nie używam, bo po to kupuję szkła z autofocusem.

    Pewnie masz inne doświadczenia i to co pisze wydaje Ci się nie pojęte. Pewnie Ty częściej tego używasz do innych celów niż ja. To jest indywidualna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez adf1985 ; 12-10-2018 o 13:03

  9. #309
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Takie pytanie...
    Jak często używasz jasnych szkieł f/1.2 i f/1.4 w pełni otwartych przy portretowaniu ludzi ?

    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta
    Używam 400mm 5.6 - tam głębia ostrości jest płytka (z odległości 10m (13cm GO) lub 4m (2cm GO) jest taka sama jak 50mm 1.4 z odległości 2.5m lub 1m) i nie mam problemu z celnością.
    Mam też 35mm 2.0 IS - zero problemów


    przy 85 mm f1.4 głębia ostrości wyniesie ok 2 cm
    przy szkle 400 f5.6 głębia ostrości wyniesie średnio ok 6-8 cm

    Faktycznie "drobiazg" Przy bardzo bliskich portretach w których ważne jest, aby oko znalazło się w polu ostrości (a nie 2 cm przed, lub za)
    Jasnymi szkłami w DSLR bardzo łatwo "przestrzelić" i trzeba wykonać kilkanaście fot, aby trafić Coś o tym wiem W bezlustrach ten problem nie istnieje
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-10-2018 o 13:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #310

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ZAWSZE ostre zdjęcia bez bf/ff i dużo innych rzeczy których w DSLR Canona (w EOS R też jakoś nie bardzo takowe widać) nie było i nigdy nie będzie.
    Używałem cały dzień A7III w ostatni weekend z różnymi szkłami Sony, moim zdaniem niestety jeżeli chodzi o komfort używania aparatu to A7 wypada słabo vs DSLR lub EOS R. Eye-af nie działa zawsze tak jak piszesz (oraz to co widzimy na youtube), bardzo często miał problemy, aby złapać oko w ciągu dnia na zew., część zdjęć z serii mam ostre ale część zdjęć już ostre nie jest (mimo że złapał oko), a najlepsze było jak body wywałało komunikatem, że ta funkcja nie jest obsługiwana przy aktywacji eye-af mimo że 30 sek temu była obsługiwana (WTF?!) - pomagało wyłączenie i włączenie aparatu

Strona 31 z 260 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •