Strona 189 z 262 PierwszyPierwszy ... 89139179187188189190191199239 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 881 do 1 890 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1881
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ponoć Olympus miał świetną obsługę, sam nigdy nie maiłem Olympusa, ale znajomemu dwa razy wymieniali puszkę na nową, raz om-d e-m5, na nowy, a potem na mk2, bez żadnych dopłat.
    Tyle że to teraz nie najlepszy przykład ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1882
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ..Canon ujawni w końcu jakie matryce będą w R5 i R6, czy będzie tajemnica do czasu odbioru aparatu ?
    Sony w końcu ujawni jaka matryca będzie w A7Smk3?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Seria "S" jest stricte do filmowania z bardzo dobrym wysokim ISO , tak więc raczej taka sytuacja nigdy nie zajdzie. Serie S i R są adresowane wybitnie do określonych odbiorców.
    Policz ile Mpx potrzeba do filmowania w 8K. Co zrobi Sony? Tylko 4K? I w momencie startu będzie na przegranej pozycji? Jak zrobi 8K to zapomnij o bardzo dobrym wysokim ISO.
    To body będzie mogło być filmowe tylko ze względu na RAW, profile, kodeki itp.

  3. #1883
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    https://www.canonrumors.com/canon-de...-image-sensor/
    Ciekawe. Czyżby migawka elektroniczna była tak blisko?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1884
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    https://www.canonrumors.com/canon-de...-image-sensor/
    Ciekawe. Czyżby migawka elektroniczna była tak blisko?
    To raczej ma niewiele wspólnego z migawką elektroniczną, którą można już teraz zrobić prościej i taniej.
    Detekcja każdego pojedynczego fotonu padającego na każdy piksel to właściwość przydatna w bardzo specyficznych zastosowaniach - w linku masz kilka potencjalnych sytuacji. Ja się do tej pory spotkałem jedynie z zastosowaniem tego typu matryc w bardzo specyficznych kamerach astronomicznych - sprzęt zupełnie niedostępny dla "zwykłego śmiertelnika" i kosmicznie drogi.

  5. #1885
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tyle że to teraz nie najlepszy przykład ....
    No więc właśnie obsługa aż tak bardzo na sprzedaż nie wpływa. Trochę na pewno, ale nie jak napisał candar: "równie ważna jak system"

  6. #1886
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    https://www.canonrumors.com/canon-de...-image-sensor/
    Ciekawe. Czyżby migawka elektroniczna była tak blisko?
    Nie, to raczej nie jest żadna nowość jeśli chodzi o GS. Od paru lat można już kupić od Canona sensor z GS (ca.5 MPx) w jakimś małym formacie (2/3")? Jest też zdaje się sensor GS do kamery C700 w ofercie.

  7. #1887
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    No więc właśnie obsługa aż tak bardzo na sprzedaż nie wpływa. Trochę na pewno, ale nie jak napisał candar: "równie ważna jak system"
    1.
    Raczej się nie zgodzę.
    Obsługa to wpływ na emocje/prestiż firmy które mają duży wpływ przy wyborze/zakupie nowego sprzętu.
    A emocje są przekazywane szeroko przez media społecznościowe

    2.
    Ciekawe jak obiektywy RF będą współpracować z R5 (przenoszenie rozdzielczości, ostrość)
    Z przetestowanych w DxOMARK z R obiektywów RF 50/1.2L oraz RF 28-70/2L wynika że jest (dla nich) dobrze (P-Mpix 21,22 przy matrycy R 30 Mpix)
    Ale R5 to ma być matryca o większej Mpix

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-06-2020 o 08:42
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #1888
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sony w końcu ujawni jaka matryca będzie w A7Smk3?


    Policz ile Mpx potrzeba do filmowania w 8K. Co zrobi Sony? Tylko 4K? I w momencie startu będzie na przegranej pozycji? Jak zrobi 8K to zapomnij o bardzo dobrym wysokim ISO.
    To body będzie mogło być filmowe tylko ze względu na RAW, profile, kodeki itp.
    Od liczenia pixeli to są tutaj inni Nie znam się na Video, ale mając do wyboru 8K ze słabym wysokim ISO wolałbym 4K z bardzo wysokim ISO. Fajnie , że będzie konkurencja, każdy sobie będzie mógł wybrać to, co bardziej mu pasuje.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1889
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Pytanie

    Ludzie którzy kupią aparat fotograficzny z "filmowym" 8k na czym będą teraz oglądać swoje filmy ?
    Odłożą "do archiwum" do obejrzenia w pełnej rozdzielczości za kilka/kilkanaście lat ?

    jp

    PS
    Mam aparat 7956pix i sens jest taki że niektóre ze zdjęć drukuję (80cm i więcej)
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-06-2020 o 09:57
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1890
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pytanie

    Ludzie którzy kupią aparat fotograficzny z "filmowym" 8k na czym będą teraz oglądać swoje filmy ?
    Odłożą "do archiwum" do obejrzenia w pełnej rozdzielczości za kilka/kilkanaście lat ?
    A kiedy Ty ostatni raz oglądałeś swoje zdjęcia w pełnej rozdzielczości na ekranie monitora? Drukujesz wszystkie zdjęcia żeby je sobie pooglądać? Bo na monitorze nie dasz rady ich wyświetlić w pełnej rozdzielczości.
    Większa rozdzielczość w filmie ma dokładnie te same zalety co w foto: możliwość skalowania w dół i możliwość cropowania, dodatkowo możliwość wykorzystania cropa lub płynnego zooma w trakcie filmowania (tą funkcję nawet wasze sony posiadają), lub postprodukcji. Instrukcję sobie poczytaj i staraj się unikać wypowiadania na tematy, o których masz mgliste pojęcie.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 29-06-2020 o 18:29

Strona 189 z 262 PierwszyPierwszy ... 89139179187188189190191199239 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •