Strona 181 z 260 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183191231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 801 do 1 810 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1801
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Niech wreszcie wypuszczą na rynek rf 50 i 85 1.8 bo tego mocno brakuje
    Obawiam się, że to trochę potrwa. Z wywiadu z projektantami Canona wynikało, że Canon bardzo się bał wrzasku z powodu zmiany bagnetu i całe moce projektowe skierował na superjasne szkła wykorzystujące nowe możliwości bagnetu RF,żeby pokazać co to dało. W rezultacie z doludnych stałek póki co mamy RF35/1.8 i koniec.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #1802

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Liczyłem w tym roku na te szkła .
    Jak dodać do tego tą pierwszą migawkę tylko elektroniczną a nie mechaniczną w rp to powoli tracę cierpliwość .
    Poczekam do września . Jak nic się nie pojawi to chyba spróbuje z6.

  3. #1803
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kolejne patenty:
    https://www.canonrumors.com/patent-c...f-m-100mm-f-2/
    Canon EFM 100/2 ciekawe jakie będzie miał rozmiary?
    Co? odpowiednik 160mm? Jakoś takich stałek dotąd nie było. Może lepiej 85mm by zrobili czyli odpowiednik 135mm.

  4. #1804
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Co? odpowiednik 160mm? Jakoś takich stałek dotąd nie było. Może lepiej 85mm by zrobili czyli odpowiednik 135mm.
    jesli to by bylo 100/2 macro (IS)... to to moze byc nieglupie. nie wiem na ile jest rynek takich szkiel do M-ki, ale male szklo z tym swiatlem nie brzmi zle.

    odpowiednik 135 mozna zrobic 85/1.8 z adapterem, nie wiem czy M-kowa alternatywa bylaby wyraznie mniejsza (a na pewno sporo drozsza).
    www albo tez flickr

  5. #1805
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Liczyłem w tym roku na te szkła .
    Jak dodać do tego tą pierwszą migawkę tylko elektroniczną a nie mechaniczną w rp to powoli tracę cierpliwość .
    Poczekam do września . Jak nic się nie pojawi to chyba spróbuje z6.
    To patenty - szkła mogą się w ogóle nie pojawić.
    Bardziej prawdopodobne jest że ukaże się ten EFM, bo podobno druga połowa roku to ma być czas dla tego bagnetu.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Co? odpowiednik 160mm? Jakoś takich stałek dotąd nie było. Może lepiej 85mm by zrobili czyli odpowiednik 135mm.
    Ja wolę dłuższe .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 08-04-2020 o 22:08
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1806
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jesli to by bylo 100/2 macro (IS)... to to moze byc nieglupie.
    no chyba, że tak, ale macro to też większy rozmiar.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    odpowiednik 135 mozna zrobic 85/1.8 z adapterem, nie wiem czy M-kowa alternatywa bylaby wyraznie mniejsza (a na pewno sporo drozsza).
    Tak robię teraz, ale mniejsze choćby o adapter to już będzie coś.

  7. #1807
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Zżera mnie ciekawość.

    "The EOS R6 will NOT use the same sensor as the EOS-1D X Mark III."

    Jaki jest sens, aby specjalnie od podstaw projektować nową matrycę 20 Mpix do Canona R6, która z założenia ma być gorsza od tej używanej obecnie w EOS-1D X Mark III ?

    Aparat R6 najniżej pozycjonowany (wspólna półka z RP) z założenia powinien mieć gorszą matrycę niż wyższe modele: R i R5 ?

    Każdy YouTubber w testach ostrzeże chętnych na R6, aby trzymali się z daleka od tego aparatu, ponieważ ma „niską” rozdzielczość, nie wspominając już o tym, że wejście do Canon Mirrorless FF jest znacznie droższe niż kiedyś z powodu kosztów szkieł z mocowaniem RF. Kolejną przeszkodą będzie to, że w sprzedaży jest RP, który ma wyższą rozdzielczość niż R6, która dla zwolenników wielkiej liczby Mpix będzie "lepsza".

    Mam świeżo w pamięci jak długo Canon używał nieśmiertelnej matrycy APS-C 18 Mpix w około 15 różnych korpusach aparatów, od Rebels do EOS M. A czujnik 6D II pojawił się również w EOS RP, czujnik 5D IV również w EOS R. itp.

    Kwestia gorszej obudowy, 4K, kastracji górnego LCD i gorszego EVF to oczywista-oczywistość.

    Będzie zaskoczenie i niespodzianka ?

    https://www.canonrumors.com/the-cano...ed-in-may-cr2/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-04-2020 o 20:44
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #1808
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    moim zdaniem to nie da się żadnego FF juz niżej pozycjonować niż RP - oczywiście kreatywność naszej ulubionej firmy jest spora więc się mogę zdziwić - nie znam jakoś dokładnie specyfikacji RP (korpus całkowicie po za moimi amatorskimi zainteresowaniami) ale mz ta domniemana specyfikacja R6 jest lepsza od RP - rozdzielczość matrycy to tylko jeden z parametrów, jedni potrzebują większej inni mniejszej (zawsze mnie zadziwiało jak pisali że 16mpix w matryczce m4/3 wielkości paznokcia było pro, a prawie 13 mpix w starym 5D to było mało) r6 ma mieć dwie karty - toż to cecha profesjonalna ibis i 12/20fps jak odpowiednio wycenią to może być hit
    a sensor można zepsuć programwo lub filtrem górnoprzepustowym i mikrosoczewkami możliwości psucia jest wiele i już nie będzie "ten sam" a stare maszyny będą dalej tłukły temat
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 22-04-2020 o 21:08

  9. #1809
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zżera mnie ciekawość.

    "The EOS R6 will NOT use the same sensor as the EOS-1D X Mark III."

    Jaki jest sens, aby specjalnie od podstaw projektować nową matrycę 20 Mpix do Canona R6, która z założenia ma być gorsza od tej używanej obecnie w EOS-1D X Mark III ?
    Bardzo wątpię żeby to było projektowane od podstaw.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1810
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Też coś tu nie gra, R6 nie będzie raczej pozycjonowany niżej niż RP, a w segmencie entry liczba MPix jest dosyć ważna marketingowo. Pierwsze lepsza porównywarka pokaże: "RP has more MPix".

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Bardzo wątpię żeby to było projektowane od podstaw.
    No raczej, będzie programowa kastracja i tyle.

Strona 181 z 260 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183191231 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •