Strona 163 z 262 PierwszyPierwszy ... 63113153161162163164165173213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 621 do 1 630 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1621
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Gdzieś był zapowiadany taki plan?
    To jak z drukarkami. Kupujesz tanio urządzenie a potem zarabiają na tuszu. Jak z konsolami gdzie w tej chwili największy dochód jest już nawet nie z samych gier, ale z abonamentów. Takich chytrych planów się nie zapowiada
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1622
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    To jak z drukarkami. Kupujesz tanio urządzenie a potem zarabiają na tuszu. Jak z konsolami gdzie w tej chwili największy dochód jest już nawet nie z samych gier, ale z abonamentów. Takich chytrych planów się nie zapowiada
    Napisałeś tak jakby to było coś potwierdzonego, stąd moje pytanie. Ja mam zupełnie inne info ale to też ploty więc nie ma póki co spekulować. Pewnie w samym Canonie nie wiedzą do końca w jakim to wszystko pójdzie kierunku.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1623
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Napisałeś tak jakby to było coś potwierdzonego, stąd moje pytanie. Ja mam zupełnie inne info ale to też ploty więc nie ma póki co spekulować. Pewnie w samym Canonie nie wiedzą do końca w jakim to wszystko pójdzie kierunku.
    To wątek ze spekulacjami więc oprócz wklejania linków do rumors-ów możemy też trochę pofantazjować. Przepraszam za zmyłkę.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1624
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pewnie w samym Canonie nie wiedzą do końca w jakim to wszystko pójdzie kierunku.
    Był wywiad z oficjelami Canona (chyba jest w tym wątku link) i tak właśnie powiedzieli: będą czekali na reakcję klientów. Nie wypowiadali się jakoś z euforią o ML w grupie FF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #1625
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    To wątek ze spekulacjami więc oprócz wklejania linków do rumors-ów możemy też trochę pofantazjować. Przepraszam za zmyłkę.
    Jasne. Nie ma za co przepraszać. Po prostu byłem ciekaw .......
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1626
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Canon nadal pracuje nad współpracą IBIS z IS:
    https://www.canonrumors.com/another-...nt-on-ibis-is/
    Ponieważ Canon wypuścił pokaźną ilość obiektywów z IS to sobie dał czas na IBIS. Ludziska biadolą a oni nadal doskonalą współpracę z IS.
    Mam obiektywy z IS więc nie mam parcia na ten IBIS, zwłaszcza za dopłatą. Ale nabywcy super jasnych szkieł z RF pewnie się ucieszą.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #1627
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Canon nadal pracuje nad współpracą IBIS z IS:
    https://www.canonrumors.com/another-...nt-on-ibis-is/
    Ponieważ Canon wypuścił pokaźną ilość obiektywów z IS to sobie dał czas na IBIS. Ludziska biadolą a oni nadal doskonalą współpracę z IS.
    Mam obiektywy z IS więc nie mam parcia na ten IBIS, zwłaszcza za dopłatą. Ale nabywcy super jasnych szkieł z RF pewnie się ucieszą.
    Ciekawe jest to że na tym rysunku wygląda to na mocowanie EF....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1628
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ciekawe jest to że na tym rysunku wygląda to na mocowanie EF....
    W tekście też tak piszą: EF z EVF. To pewnie ta nowa hybryda z ruszającą się matrycą. Pewnie uznali, że jak już ma się ruszać matryca to i IBIS sie jakoś doczepi.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #1629
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Canon nadal pracuje nad współpracą IBIS z IS:
    https://www.canonrumors.com/another-...nt-on-ibis-is/
    Ponieważ Canon wypuścił pokaźną ilość obiektywów z IS to sobie dał czas na IBIS. Ludziska biadolą a oni nadal doskonalą współpracę z IS.
    Mam obiektywy z IS więc nie mam parcia na ten IBIS, zwłaszcza za dopłatą. Ale nabywcy super jasnych szkieł z RF pewnie się ucieszą.
    Współpraca IS i IBIS to może być teraz trudna "do pogodzenia" w obiektywach z IS które nie były projektowane do tej współpracy.
    To ciekawe wyzwanie.

    Zarówno obiektyw jak i body mają swoje własne zestawy czujników
    Oba zestawy czujników wykrywają ruch w tym samym momencie i jeśli nie ma jakiegoś podziału pracy, wymiany informacji to zarówno IS jak i IBIS będą niezależnie "rozbić swoje".

    W serii A7/9 jeśli IBIS/IS wykryją że są "połączone" to jest ustalony podział pracy, każdy system robi to co wychodzi mu najlepiej
    IBIS zajmuje się tylko ruchami body x,y oraz obrotami wokół osi obiektywu a IS tylko po/odchyleniami osi obiektywu IS

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-12-2019 o 14:24
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1630
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Współpraca IS i IBIS to może być teraz trudna "do pogodzenia" w obiektywach z IS które nie były projektowane do tej współpracy.
    To ciekawe wyzwanie.

    Zarówno obiektyw jak i body mają swoje własne zestawy czujników
    Oba zestawy czujników wykrywają ruch w tym samym momencie i jeśli nie ma jakiegoś podziału pracy, wymiany informacji to zarówno IS jak i IBIS będą niezależnie "rozbić swoje".

    W serii A7/9 jeśli IBIS/IS wykryją że są "połączone" to jest ustalony podział pracy, każdy system robi to co wychodzi mu najlepiej
    IBIS zajmuje się tylko ruchami body x,y oraz obrotami wokół osi obiektywu a IS tylko po/odchyleniami osi obiektywu IS

    jp
    Atrakcyjne byłoby uzyskanie stabilizacji czasów dłuższych niż 1s. Do tego potrzebny jest moim zdaniem ciągły obraz w wizjerze w czasie ekspozycji. Znikanie obrazu nie daje szans fotografującemu uniknięcia dużego przemieszczenia (niemal przekadrowania) w długim czasie bo nie ma odniesienia.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 163 z 262 PierwszyPierwszy ... 63113153161162163164165173213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •