Strona 155 z 260 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165205255 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 541 do 1 550 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1541
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Recepta na sukces canona wydaje sie prosta:
    - matryca od sony
    - wlasna optyka
    - obsluga zblizona do d5 o sprawdzonej i chwalonej ergonomii
    - mniejsza i lzejsza calosc, jako ML.
    - cena porownywalna z S.

    i sprzedaz natychmiast podskoczy w gore.

    od 10 lat nie za bardzo jest sens kupowac canona i wielu nie kupilo , powstalo vacum. Gdyby sie pojawil d5 w wersji ML z pewnoscia wielu sie zdecyduje.
    R aczkowiek b. dobry aparat jest zbyt dziwny aby z tym wiazac przyszlosc.
    C depcze sony po pietach , ostatnio zmniejszyl nawet opoznienie do ok 5 lat , a bylo wieksze .
    Co by się nie pojawiło to i tak będzie im to bardzo trudno sprzedać. W tej chwili został już praktycznie tylko rynek zaawansowanych amatorów/entuzjastów/pasjonatów i ludzi fotografujących komercyjnie, który...jest już bardzo nasycony i doposażony sprzętowo. Widać to zresztą po wynikach sprzedaży wszystkich firm. Weźmy nawet przykład zachwalanej tu firmy - wyszło sony a7IVR, a9II i co? Przyjęcie praktycznie bez entuzjazmu. Nikon Z? Zobaczcie ostatnie wyniki tej firmy. Znam wielu fotografów lepszych ode mnie, którzy osiągnęli komercyjny sukces a focą Canonem 6d i nie czują potrzeby wymiany sprzętu dopóki się nie popsuje. Po prostu ten sprzęt już parę modeli temu był wystarczająco zaawansowany do wielu dziedzin fotografii a przy tym jest bardzo trwały. Rewolucyjne zmiany w specyfikacji mamy już dawno za sobą.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1542
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    a przy tym jest bardzo trwały
    I tu jet pole do popisu, aby zwiększyć sprzedaż.

  3. #1543
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    [QUOTE=jinks;1400191]Co by się nie pojawiło to i tak będzie im to bardzo trudno sprzedać."

    zgoda , ale jesli sie nie pojawi , bedzie jeszcze trudniej sprzedac.

    sprzet jest tak dobry, ze wydaje sie iz nie mna potrzeby zmiany czesciej niz co 10 lat.

    fascynacja nowa technologia mminela .
    jesli aparat nie bedzie rzeczywiscie rownie dobry jak inne , to szansa na sprzedaz jest znacznie nizsza.

    sprzedaz bedzie spadac , generacja anallogowcow , ktorzy traktuja cyfre jak przedluzenie analogu bedzie odchodzic. pokolenie neostrady doskonale obejdzie sie bez duzego aparatu. Moj syn nie moze sobie wyobrazic tzw szafy HI Fi. muzyke ma z komorki i sluchawki bezprzewodowe na uszach . Pragmatycznosc odgrywa wyzsza role od jakosci.

    --- Kolejny post ---

    moze inaczej - dla wiekszosci pragmatyzm odgrywa wieksza role niz jakosc.


    chyba to dotyczy wszystkich bez wyjatku.
    Lapie sie na tym ze czytam idiotyczne artykula z onettiu , gdyz sa latwiej dostepne , od ciekawych analiz z prasy drukowanej.

    Dojdzie do rozwarstwienia , nieliczni o dostatecznie charyzmatycznie opra sie temu , pozostali beda podlegac duraczeniu.
    nie mam watpliwosci , ze tak sie dzieje.

  4. #1544
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    "Dojdzie do rozwarstwienia , nieliczni o dostatecznie charyzmatycznie opra sie temu , pozostali beda podlegac duraczeniu."

    winno byc:

    Dojdzie do rozwarstwienia - nieliczni dostatecznie charyzmatyczni opra sie temu - pozostali beda podlegac duraczeniu.


    korekta z W7 u mnie nie dziala.

  5. #1545
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Recepta na sukces canona wydaje sie prosta:
    - matryca od sony
    Niepotrzebne. Nic to nie da. Matryce Canona w pewnych aspektach trochę odstają od Sony ale jest to różnica w praktyce mało znacząca, dodatkowo inne kolory wcale by wszystkich użytkowników Canona nie uszczęśliwiły - wręcz odwrotnie. Canon ma też swoją technologię AF - pomijając kwestie czy to lepsze czy gorsze rozwiązanie od konkurencji wymusiłoby konieczność stworzenia zupełnie nowego softu i prawdopodobnie zaprojektowania zupełnie nowych procesorów do obsługi tych matryc. Kompletnie niepotrzebne koszty i czas stracony na R&D przy zerowym efekcie sprzedażowym.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    - obsluga zblizona do d5 o sprawdzonej i chwalonej ergonomii
    Ergonomia jedynek jest przez wielu chwalona i nie ma żadnego powodu żeby ludziom którzy są do nich przyzwyczajeni fundować coś tak głupiego.


    Z punktu widzenia firmy takie zmiany byłyby totalnym bezsensem. Wzrost kosztów przy bardzo dużym ryzyku, że sprzedaż mogłaby być mniejsza, a nie większa.

    Nie wiemy jakie są wyniki sprzedaży body i obiektywów z najwyższej półki ale z wywiadów z przedstawicielami Canona wynika pośrednio że tam wcale nie ma zapaści. To jest akurat dosyć stabilny rynek więc żadne rewolucyjne zmiany nie są tu potrzebne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1546
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Niepotrzebne. Nic to nie da. Matryce Canona w pewnych aspektach trochę odstają od Sony ale jest to różnica w praktyce mało znacząca, dodatkowo inne kolory wcale by wszystkich użytkowników Canona nie uszczęśliwiły - wręcz odwrotnie. Canon ma też swoją technologię AF - pomijając kwestie czy to lepsze czy gorsze rozwiązanie od konkurencji wymusiłoby konieczność stworzenia zupełnie nowego softu i prawdopodobnie zaprojektowania zupełnie nowych procesorów do obsługi tych matryc. Kompletnie niepotrzebne koszty i czas stracony na R&D przy zerowym efekcie sprzedażowym.
    Ciekawe, że w jakiś niespotykanie cudowny sposób Nikon korzysta w swoich najlepszych puszkach z matryc Sony https://fotoblogia.pl/12445,matryca-...ona-przez-sony i taki układ bardzo dobrze funkcjonuje pod względem możliwości i jakości.

    No ale Canon przecież ma swoje matryce i swoich fanów :P
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-11-2019 o 17:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #1547
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ciekawe, że w jakiś niespotykanie cudowny sposób Nikon korzysta w swoich najlepszych puszkach z matryc Sony https://fotoblogia.pl/12445,matryca-...ona-przez-sony i taki układ bardzo dobrze funkcjonuje pod względem możliwości i jakości.
    Ale co w tym dziwnego? Robią tak od lat. Mają procesory i soft stworzony pod te matryce od dawna. Canon musiałby startować od zera i wyrzucić do kosza to co już osiągnęli. Pewnie faby matryc w które ostatnio zainwestowali sporo kasy też mają zaorać ..... ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1548
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale co w tym dziwnego? Robią tak od lat. Mają procesory i soft stworzony pod te matryce od dawna. Canon musiałby startować od zera i wyrzucić do kosza to co już osiągnęli. Pewnie faby matryc w które ostatnio zainwestowali sporo kasy też mają zaorać ..... ....
    Jakoś ostatnio coraz częściej odnoszę wrażenie, że Canon z uporem maniaka powraca do przeszłości Jak np. Canon RC-701 a było to w 1986 roku (pierwszy komercyjnie dostępny cyfrowy aparat fotograficzny. Aparat używał przetwornika optoelektronicznego o rozmiarach 6,6 na 8,8 mm, który miał rozdzielczość ok. 300 linii horyzontalnych na 320 pikseli) + obiektywy 11-66mm f/1,2 (ekwiwalent ogniskowych 44-264 mm aparatu o klatce 35 mm), 50-150mm f/2,8 i 6mm f/1,8 (RC-701 mógł robić zdjęcia z prędkością aż 10 klatek na sekundę, a migawka miała czasy od 1/8 do 1/2000 sekundy. Można było także stosować wielokrotną ekspozycję klatki. Obiektywy dedykowane pasowały wyłącznie do owego Canona, ale za pomocą adaptera można było podłączyć wszystkie 64 obiektywy canonowskie z bagnetem FD)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Canon.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	70,6 KB
ID:	3168

    Ja wiem, było fajnie Ale jednak czas pójść parę kroków do przodu Rok 1986 daaaaaaaaawno minął :P
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-11-2019 o 20:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1549
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    ten aparat mial zapis obrazu analogowy. podobnie jak w owczesnych kamerach video. trudno wiec nazwac aparatem cyfrowym.

  10. #1550
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ciekawe, że w jakiś niespotykanie cudowny sposób Nikon korzysta w swoich najlepszych puszkach z matryc Sony https://fotoblogia.pl/12445,matryca-...ona-przez-sony i taki układ bardzo dobrze funkcjonuje pod względem możliwości i jakości.
    Na tyle dobrze, że Nikon stoi nad własnym grobem i brakuje tylko małego kroczku, żeby w niego wpadł.

Strona 155 z 260 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165205255 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •