Strona 148 z 260 PierwszyPierwszy ... 4898138146147148149150158198248 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 471 do 1 480 z 2600

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1471
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    RF35/1.8 kupuje prawie każdy właściciel Rki. Tak przynajmniej to wygląda na grupach fb poświęconych tej linii.
    Dlatego bardzo mnie dziwi, że ciągle nie wypuszczają dobrej 50/1.8 i 85/1.8 w identycznym przedziale cenowym 2500-3000zł. Do tego spacer-zoom 28-70/f3.5-5.6 (nie L). To są po prostu pewniki sprzedażowe. Ciągle mam wrażenie, że linię R trochę wytrzymują. Najbardziej mnie zdziwiło, że z RP nie wyszedł właśnie taki kit-owy zoomik a najpopularniejsza profesjonalna ogniskowa czyli 35L pojawi się jako ostatnia. Już się przyzwyczaiłem, że dawkują technologie, ale żeby nie dali ludziom tego co chcą kupić?
    Z kitowym zoomem zgoda, choć coś już jest. Natomiast 35L jest w sprzedaży dosyć młode i bardzo dobre. To co się pokaże i tak będzie pewnie w takiej cenie że większość kupi EFa albo jeszcze tańsze alternatywy. Zupełnie mnie nie dziwi brak pośpiechu z taką premierą.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1472
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Cena, wielkość , waga i jasność.
    Tak.
    Duża cena, duża wielkość, spora waga, jasne i bardzo dobre optycznie - to są priorytety Canona w linii RF. Jak ktoś oczekuje czegoś innego to póki co ma do wyboru inne opcje.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1473
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Tak.
    Tak podejrzewałem

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dokładnie osiem lat temu, gdy kupiłem pierwszego małego bezlusterkowca do małych analogowych szkieł na spacery.
    I wtedy ta twoja idea miała zapewne sens.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Masz z tym jakiś problem ?
    Jestem ciekawy czy:
    1/ obecnie używany przez Ciebie sprzęt Fuji/Sony jest zgodny z tą ideą "Cena, wielkość , waga i jasność - jest tańszy,mniejszy i lżejszy" niż ten sprzed 8 lat?
    2/ uważasz, ze najnowsze bezlustra i obiektywy Fuji/Sony są obecnie bliższe twojej idei niż 8 lat temu - tzn. są teraz tańsze, mniejsze oraz lżejsze, a optyka do nich jest jaśniejsza, tańsza, mniejsza i lżejsza niż miało to miejsce 8 lat temu?
    3/ przyznasz, że jednak ideą skonstruowania bezluster była chęć wyeliminowania lustra

  4. #1474
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Coś tu nie gra,
    1. jest już RF35f1.8 jakoś nie widzę miejsca dla f2? Dla f2.8 tylko pod warunkiem, że będzie mały lekki i tani.
    2. f2.8 dłuższy niż f2?
    Długość RF 35 mm f/1.8 IS STM Macro to 62,8 mm. Czyli Canon RF 35mm f/2 przy długości obiektywu 30 mm byłby o połowę krótszy. Prawie jak systemowy naleśnik i do tego jasny. Gdyby faktycznie to szkło ujrzało światło dzienne byłoby znakomitym szkłem do streetfoto i nie tylko.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #1475
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Canon patentuje sporo rzeczy. Często podobny obiektyw w kilku wariantach. Przeważająca większość nigdy nie ujrzy światła dziennego.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1476
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Tak podejrzewałem


    Jestem ciekawy czy:
    1/ obecnie używany przez Ciebie sprzęt Fuji/Sony jest zgodny z tą ideą "Cena, wielkość , waga i jasność - jest tańszy,mniejszy i lżejszy" niż ten sprzed 8 lat?
    2/ uważasz, ze najnowsze bezlustra i obiektywy Fuji/Sony są obecnie bliższe twojej idei niż 8 lat temu - tzn. są teraz tańsze, mniejsze oraz lżejsze, a optyka do nich jest jaśniejsza, tańsza, mniejsza i lżejsza niż miało to miejsce 8 lat temu?
    3/ przyznasz, że jednak ideą skonstruowania bezluster była chęć wyeliminowania lustra
    Nic się w tej kwestii nie zmieniło bo dalej używam tych samych analogowych szkieł od kilku dekad. Cenowo też nie widzę konkurencji dla swoich leciwych bezluster, które chodzą obecnie w cenie 3-4k zł.

    BTW- to czego używam:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porówn.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	113,4 KB
ID:	2732

    Nie zamierzam niczego i nikomu udowadniać. W plener zabieram do małej torby dwa aparaty i cztery szkła. W przypadku lustra zmieściłbym do tej samej torby tylko jeden aparat + jedno szkło. Na jakość nie narzekam a nawet przeciwnie bo zawsze mam 100% ostrych fot w punkt.

    Dla mnie ideą bezlustra jest mała waga, gabaryty i cena oraz doskonała mobilność i przede wszystkim dobra jakość zdjęć. Nie wiem co i komu chcesz udowodnić, ale piszesz pod zły adres...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-09-2019 o 22:36
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #1477
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    RF35/...bardzo mnie dziwi, że ciągle nie wypuszczają dobrej 50/1.8 i 85/1.8 w identycznym przedziale cenowym 2500-3000zł. Do tego spacer-zoom 28-70/f3.5-5.6 (nie L). To są po prostu pewniki sprzedażowe. Ciągle mam wrażenie, że linię R trochę wytrzymują. Najbardziej mnie zdziwiło, że z RP nie wyszedł właśnie taki kit-owy zoomik
    Jednak wyszedł RF 24-240mm F4-6.3 IS USM

  8. #1478
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    RF35/1.8 kupuje prawie każdy właściciel Rki. Tak przynajmniej to wygląda na grupach fb poświęconych tej linii.
    Dlatego bardzo mnie dziwi, że ciągle nie wypuszczają dobrej 50/1.8 i 85/1.8 w identycznym przedziale cenowym 2500-3000zł. Do tego spacer-zoom 28-70/f3.5-5.6 (nie L). To są po prostu pewniki sprzedażowe.
    Dokładnie tak. Sam używam z bezlustrem bardzo często systemowego 85/1.8 bo... "mały, ale wariat". Szkła o f/1.8 to idealny kompromis ceny/wagi/wielkości i murowany pewnik sprzedażowy. Trzy szkła RF 35 mm , 50 mm i 85 mm o f/1.8 i nic więcej nie potrzeba. No chyba, że tzw. naleśnik 35 albo 45 mm z f/2.0 , lub 2.8.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1479
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    RF35/1.8 kupuje prawie każdy właściciel Rki. Tak przynajmniej to wygląda na grupach fb poświęconych tej linii.
    tak jakby byly jakies inne szkla RF o uczciwej optyce w budzecie przecietnego wlasciciela R...

    nie robmy sobie jaj z pogrzebu moze?!
    www albo tez flickr

  10. #1480
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    RF35/1.8 kupuje prawie każdy właściciel Rki. Tak przynajmniej to wygląda na grupach fb poświęconych tej linii.
    Dlatego bardzo mnie dziwi, że ciągle nie wypuszczają dobrej 50/1.8 i 85/1.8 w identycznym przedziale cenowym 2500-3000zł. Do tego spacer-zoom 28-70/f3.5-5.6 (nie L). To są po prostu pewniki sprzedażowe. Ciągle mam wrażenie, że linię R trochę wytrzymują. Najbardziej mnie zdziwiło, że z RP nie wyszedł właśnie taki kit-owy zoomik a najpopularniejsza profesjonalna ogniskowa czyli 35L pojawi się jako ostatnia. Już się przyzwyczaiłem, że dawkują technologie, ale żeby nie dali ludziom tego co chcą kupić?
    Właściwie Kolekcjoner już Ci odpowiedział dlaczego tak się dzieje:
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak.
    Duża cena, duża wielkość, spora waga, jasne i bardzo dobre optycznie - to są priorytety Canona w linii RF. Jak ktoś oczekuje czegoś innego to póki co ma do wyboru inne opcje.
    Z linią RF Canon wszedł na rynek aby konkurować z pełnoklatkowymi bezlustrami innych firm. Póki co "w pewnych aspektach" jego puszki nie są obecnie w stanie doścignąć konkurencji. Dlatego próbuje ją/konkurencję/ pokonać tym co od lat miał najlepsze, czyli optyką. Zapewne na obiektywy "które ludzie chcą kupić" przyjdzie czas później. Z resztą dla mas pewnie miała być linia M

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dla mnie ideą bezlustra jest mała waga, gabaryty i cena oraz doskonała mobilność i przede wszystkim dobra jakość zdjęć. Nie wiem co i komu chcesz udowodnić, ale piszesz pod zły adres...
    Skoro tak upierasz się przy tej swojej idei bezlustra, to obecnie najbliższe jej są smartfony

Strona 148 z 260 PierwszyPierwszy ... 4898138146147148149150158198248 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •