Strona 135 z 260 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145185235 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 341 do 1 350 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1341
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    dołączyłem do grona posiadaczy eRki, generalnie jest to super aparat do portretów, ślubów, ogólnego reportażu

    ale do sportu zupełnie się nie nadaje, wczoraj wziąłem eRkę na mecz ekstraklasy, opóźnienie w wizjerze i praktycznie niemożliwość śledzenia akcji sprawiły, że do łask wróciło 5dmk4

  2. #1342
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Brakuje jeszcze 35L i 70-200/2.8L i mamy wszystkie najczęściej używane szkła przez zawodowców. Oczywiście jeśli chodzi o zastosowania wymienione przez krolewicza powyżej.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #1343
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Brakuje jeszcze 35L i 70-200/2.8L i mamy wszystkie najczęściej używane szkła przez zawodowców.
    Brakuje, nie brakuje Jest "w drodze" R70-200/2.8L, jest patent na R35/1.2. Zaraz zobaczymy te szkła. Cena będzie adekwatna do jakości, niestety.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #1344
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Brakuje, nie brakuje Jest "w drodze" R70-200/2.8L, jest patent na R35/1.2. Zaraz zobaczymy te szkła. Cena będzie adekwatna do jakości, niestety.
    Jak już będzie to 35/1.2 to może sobie kupię eRkę. Boję się tylko że na ten obiektyw już kasy nie wystarczy

  5. #1345
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jak już będzie to 35/1.2 to może sobie kupię eRkę. Boję się tylko że na ten obiektyw już kasy nie wystarczy
    Min. 12k zł coś czuje, że z pewnych względów ef-y jeszcze trochę pociągną. Zresztą 35L mk2 jest praktycznie nową konstrukcją o bardzo wysokiej jakości.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1346
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Min. 12k zł coś czuje, że z pewnych względów ef-y jeszcze trochę pociągną.
    To jest IMHO tak zaplanowane. Canon częściowo robi ofertę uzupełniającą w eRkach.

    Co do zaś bagnetu RF to to jest ciekawe:
    https://photorumors.com/2019/08/09/n...komodo-camera/
    Chodzą ploty że RF jest najlepiej przemyślanym przyszłościowo bagnetem jeśli chodzi o bezlustra.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 12-08-2019 o 01:19
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #1347
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To jest IMHO tak zaplanowane. Canon częściowo robi ofertę uzupełniającą w eRkach.

    Co do zaś bagnetu RF to to jest ciekawe:
    https://photorumors.com/2019/08/09/n...komodo-camera/
    Chodzą ploty że RF jest najlepiej przemyślanym przyszłościowo bagnetem jeśli chodzi o bezlustra.
    zupelnie by mnie to nie zdziwilo. patrzac na to jakimi szklami-misiami pod RF i w jakim tempie napinkalaja (hodowanie tej wielkosci soczewek trwa!) i ze tej klasy szkiel do EF wypuszczali w ostatnich latach minimum, podejrzewam ich o to, ze RF pichcili juz od kilku lat, tylko czekali na wlasciwy moment.

    w Canonie w zasadzie jak sie chce znac przyszlosc mocowan, to trzeba patrzec na dostepna optyke. jak wala szklami, od ktorych spadaja kapcie, to znaczy, ze w tym bagnecie bedzie przyszlosc i tam tysiace Kowalskich/Schmidtow bedzie kupowac Rebele z kitami (czyt. RP + 24-240, chociaz to mogloby byc jeszcze bardziej dziadowskie zeby trafilo "pod strzechy"). jak raz na ruski rok wypchna jakies tam kity+ (10-18, 55-250), no to wiadomo, ze dlugo to nie pociagnie.

    a nad tym wszystkim jak Gwiazda Smierci z jej gigantyczna grawitacja wisi 100 milionow szkiel z bagnetem EF
    www albo tez flickr

  8. #1348
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To jest IMHO tak zaplanowane. Canon częściowo robi ofertę uzupełniającą w eRkach.


    Chodzą ploty że RF jest najlepiej przemyślanym przyszłościowo bagnetem jeśli chodzi o bezlustra.
    same wymiary polaczenia w zasadzie nie ulegly wiekszej zmianie , tylko kosmetycznej . sa takie od kilkudziesieciu lat.
    wieksza srednica pozwala na uzyskanie wiekszej transmisji obiektywu.

    sony mimo potencjalnie tej samej swiatlosily bardzo jasnych obiektywow da zawsze nizsza transmisje, gdyz ma wieksze winietowania.
    przy optyce o b. duzej srednicy , jakas tam czesc promieni skrajnych ulegnie odcieciu. Canon i NIkon sa tym obarczone dopiero dla dalece wyzszych swiatlosil , w praktyce bez znaczenia, gdyz niepostykanych. Wymiary bagnetu nie sa dla C ani N waskim gardlem. sam protokol - nie mam danych wiec sie nie wypowiem.

  9. #1349
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    A u nich wszyscy zdrowi ? RF 50-80 mm f/1.1 https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...50-80-mm-f-1-1

    Bardzo ciekawy zoom, ale idea małych i lekkich szkieł do systemu RF odchodzi powoli w niebyt. Sam pomysł jak najbardziej trafiony, ale jakim kosztem zostanie osiągnięty ?

    Odnoszę wrażenie, że cały czas idą w Bareizmy, czyli będzie: "to jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom."

    A jakieś szkła RF 24/35/50,85/135 o f/1.8 to nie łaska ? byłyby sensownym kompromisem między wielkością i ceną. Biorą w ogóle pod uwagę, że nie wszyscy tęsknią za szkłami wielkśćią i wagą nie różniące się od odkurzacza ?

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-08-2019 o 19:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #1350
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)


Strona 135 z 260 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145185235 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •