Strona 131 z 260 PierwszyPierwszy ... 3181121129130131132133141181231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 301 do 1 310 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1301
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tak jak entropia świata rośnie tak zainteresowanie aparatami foto wszelkiej maści spada:
    https://www.canonwatch.com/the-digit...stics-suggest/
    W komentarzu pomylili pojęcia "spadek do" i "spadek o" co brzmi makabrycznie ale i tak fakty są oczywiste.
    No i DSLR ucierpiały przy tym poważnie .
    Budzi szacunek że w Canonie przewidzieli to jakiś czas temu i powzięli przeciwdziałania. Niestety nie są to działania które nam się będą podobały ale tak jest już od lat.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1302
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    to dobrze może nie będziemy sie musieli przepychać łokciami na miejscówce robiąc jakiś znany widoczek - fotografowanie jest (ponoć) trudne a postroces czasochłonny kto ma na to czas w dzisiejszym świecie - ilość zachwytów/lajków/komentarzy pod przeciętnymi zdjęciami w mediach społecznościowych czy portalach foto spada coraz trudniej sie wyrożnić produkując bardzo przeciętne fotki - nikomu się nie chce klepać po plecach, aparaty jak to aparaty sa nadal ... aparatami - nuda panie - kupiłeś jeden to jakbyś kupił już wszystkie

    --- Kolejny post ---

    to że naszego nie kupują to nie jestem zdziwiony - też nie kupuję , ale sony też spada i tego nie rozumiem - tyle ambasadorsko influencerskiej tfu roboty poszło się .... niemożliwe

    https://fstoppers.com/business/sony-...d-sales-394265

    ponoć nawet telefony im spadają ale to akurat rozumiem kupiłem taką topową wtedy zperię z 6 lat temu i nadal nie widze powodu żeby ją zmienić a jak zmienię (kiedyś) to na kolejną jak to mawiaja flagową zperię
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 02-08-2019 o 21:12

  3. #1303
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    W sumie rynek aparatów już się dawno nasycił. A sony z pewnością nie jest zainteresowane osobnikami, które jak ja kupiły wiele lat wcześniej jedną puszkę i cały czas jadą na szkłach canona. Ci co chcieli i musieli się obkupić szklarnią systemowa już to dawno zrobili i nie mają potrzeby co roku zmieniać szkła i puszki, choć co do tego drugiego jednak wielu przesiada się co roku na wyższy model.


    Liczy się też mentalność narodowa i zakorzenione stereotypy sprowadzające się do tego, że ostatnio w komisie widziałem absurdalne ceny na analogi Canona, Nikona i Pentaxa na równi ze aparatami Praktica i Zenit za 500 zł ze słabymi szkiełkami oraz aparat Yashica FR1 (najlepsze połączenie cech Contaxa RTS i Yashici FR) ze szkłem Contaxa łącznie za 190 zł. Podobnie jest gdy słyszę, iż każda szkółka foto bazuje zawsze i wyłącznie na nikonach i czasem ew. canonach.

    Mnie się bardzo podoba jak coś fotograficznego staje się nagle niszowe i mało popularne bo okazuje się atrakcyjne cenowo. Tak więc takie rzekome spadki popularności mają swoje "zady i walety". Wadą może być ponowne spoczęcie na laurach konkurencji, która przestanie czuć oddech konkurencji na plecach - a to zawsze źle wróży i historia lubi powtarzać w tym względzie.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #1304
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Bezlustra ożywiły rynek szkieł manualnych, także tych nowo produkowanych - chińszczyzna ale nie tylko.
    U mnie we wsi znowu ekshumują trupa Meyer Optik:
    https://www.meyer-optik-goerlitz.com/en/
    Z różnymi bagnetami, niby tradycyjne - niemieckie. Może to ruszy niebawem, to chyba druga przymiarka.
    Ten Trioplan 100/2.8 nawet ciekawy.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #1305
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Bezlustra ożywiły rynek szkieł manualnych, także tych nowo produkowanych - chińszczyzna ale nie tylko.
    U mnie we wsi znowu ekshumują trupa Meyer Optik:
    https://www.meyer-optik-goerlitz.com/en/
    Z różnymi bagnetami, niby tradycyjne - niemieckie. Może to ruszy niebawem, to chyba druga przymiarka.
    Ten Trioplan 100/2.8 nawet ciekawy.
    I tak ekshumują go od czterech lat https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...lan-100-mm-f28 A i tak wszyscy wolą kupić stare używki, które cały czas rosną w cenie Ale coś jest na rzeczy https://justynakocur.fotoblogia.pl/1...-optik-g-rlitz

    To nie tylko bezlustra ożywiły popyt na analogowe szkła - to raczej powrót do negatywu i fotografii analogowej. Wejdźcie do dowolnego komisu z analogami a się zdziwicie jaki tam ruch w interesie.

    A tak wracając do Canona to jeśli faktycznie wypuszczą R profi z 70 lub 85-megapikselowym sensorem to ja grzecznie podziękuję i nie skorzystam https://www.canonrumors.com/canon-wi...xel-crown-cr1/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-08-2019 o 23:15
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1306
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    to że naszego nie kupują to nie jestem zdziwiony - też nie kupuję , ale sony też spada i tego nie rozumiem - tyle ambasadorsko influencerskiej tfu roboty poszło się .... niemożliwe
    Cudów nie ma. To jest zjawisko globalne dotyczy jednakowo wszystkich. Podejrzewam że najmniej odczuwają to firmy z małym udziałem w rynku. Sony ma trochę pecha że jak udało im się osiągnąć fajną pozycję rynkową w dziale foto to akurat branża lecia na pysk. Taki lajf niestety....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #1307
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A tak wracając do Canona to jeśli faktycznie wypuszczą R profi z 70 lub 85-megapikselowym sensorem to ja grzecznie podziękuję i nie skorzystam https://www.canonrumors.com/canon-wi...xel-crown-cr1/
    Wyścig na megapiksele w ogóle mnie nie interesuje. Innych chyba także specjalnie nie bo 5Ds czy 5DsR bardzo popularne nie są.

  8. #1308
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Wyścig na megapiksele w ogóle mnie nie interesuje. Innych chyba także specjalnie nie bo 5Ds czy 5DsR bardzo popularne nie są.
    Najfajniejsze fotki krajobrazu jakie oglądam pochodzą najczęściej z D850 a więc sporo pixeli. Fotki z 5Ds wyglądają pięknie, detal jest urokliwy.
    Myślę, że Canon wypuści kolejnego rekordzistę FF żeby wybić z głowy przechodzenie na średni format dla wąskiej grupki speców. Jakiegoś szerszego rynku to pewnie na to nie ma.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #1309
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Wyścig na megapiksele w ogóle mnie nie interesuje. Innych chyba także specjalnie nie bo 5Ds czy 5DsR bardzo popularne nie są.
    Ale warunkiem istnienia firm (w tym pracy dla ludzi) jest zysk.
    A więc musi być sprzedaż.

    Muszą produkować coś co Ty kupisz, jeśli tego nie potrzebujesz to firma musi Ci "wmówić" że będzie Ci lepiej z tym nowym wyrobem.
    Jeśli nie piksele to szum albo dynamika albo AF albo większe/mniejsze, albo lepsze do firmy konkurencyjnej albo.... . Byleś kupił i był zadowolony tak że kupisz następny
    I wtedy będzie zysk i wtedy będzie praca dla ludzi.

    A megapiksele są "łatwo reklamowalne" i czytelne w przekazie. Więcej -> lepiej
    I nie ma znaczenia że większość użytkowników praktycznie nigdy z tej cechy nie skorzysta. Byle kupowali.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-08-2019 o 09:18
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1310
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Najfajniejsze fotki krajobrazu jakie oglądam pochodzą najczęściej z D850 a więc sporo pixeli. Fotki z 5Ds wyglądają pięknie, detal jest urokliwy.
    Myślę, że Canon wypuści kolejnego rekordzistę FF żeby wybić z głowy przechodzenie na średni format dla wąskiej grupki speców. Jakiegoś szerszego rynku to pewnie na to nie ma.
    Muszą mieć coś naj, kiedyś szkła 1.2 dziś została matryca i mp.

    Wszystko spoko ale trochę boje się ceny nowej eRki, coś czuje po kościach okolice £3500.

Strona 131 z 260 PierwszyPierwszy ... 3181121129130131132133141181231 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •