Strona 125 z 260 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135175225 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 241 do 1 250 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1241
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Rozumiem ten zarzut, bo u Canona to prostą przejsciówka sie podpina szkła FD. Albo szkła EF-S do 5D.
    W sytuacji gdy Nikon Z ma największą średnicę i najkrótszy rejestr robienie uwagi (zarzutów) na temat możliwości podpinania optyki jest totalną pomyłką.
    Nie rozumiesz. Chodzi o to że z prostą przejściówką optyka EF/EFS działa u Canona jak natywna co daje użytkownikowi eRki bardzo komfortową sytuację. Nie trzeba żadnych modlitw ani zakleństw żeby optyka "jakoś" działała - co ma miejsce przy wszelkich międzysystemowych adapterach.

    BTW: ta największa średnia u Nikona (nomen omen tylko o 1mm większa niż u Canona) jest teraz podnoszona do rangi być albo nie być. Ciekawe że jakoś dawniej przy starym ciasnym bagnecie F to rzekomo nie miało żadnego znaczenia .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 13-07-2019 o 00:51
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1242
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    [QUOTE=Jacek_Z;1394741] Albo szkła EF-S do 5D.
    Przepraszam, naprawdę? Jesteś pewien, brakuje mi wiedzy w tym temacie. ( Jest taka do mkIII, IV?)

  3. #1243
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Dagu Zobacz posta
    Przepraszam, naprawdę? Jesteś pewien, brakuje mi wiedzy w tym temacie. ( Jest taka do mkIII, IV?)
    Mozesz zalozyc szklo EF-S przez pierscien dystansowy (np 12mm) do pelnej klatki i wtedy uzywasz jak natywnego. Wiekszosc EF-S oczywiscie kryje mniej niz pelna klatke, ale o dziwo czesto wyraznie wiecej niz wycinek cropa

    Bagnet jest 100% kompatybilny i w ta strone, tylko odstsjaca tylna soczewka obiektywow jest mechaniczna przeszkoda
    www albo tez flickr

  4. #1244
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    No, ale jeśli damy pierścień dystansowy to nie ostrzy na nieskończoność?
    Miłego dnia
    moja www

  5. #1245
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie rozumiesz. Chodzi o to że z prostą przejściówką optyka EF/EFS działa u Canona jak natywna co daje użytkownikowi eRki bardzo komfortową sytuację. Nie trzeba żadnych modlitw ani zakleństw żeby optyka "jakoś" działała - co ma miejsce przy wszelkich międzysystemowych adapterach.

    BTW: ta największa średnia u Nikona (nomen omen tylko o 1mm większa niż u Canona) jest teraz podnoszona do rangi być albo nie być. Ciekawe że jakoś dawniej przy starym ciasnym bagnecie F to rzekomo nie miało żadnego znaczenia .
    Oczywiście, że zarówno rejestr jak i średnica mocowania F miało spore konsekwencje, co zresztą zawsze nikoniarzom wypominano ("nie da się zrobić jasnych szkieł") i co powodowało spore problemy z podpinaniem czegokolwiek innego (np z M42) i stąd część nikoniarzy się przeniosła do Sony.

  6. #1246
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No, ale jeśli damy pierścień dystansowy to nie ostrzy na nieskończoność?
    Dokładnie tak jest. Podpiąłem teraz na szybko taki 12mm ze stykami z zestawu od Kenko do obiektywu z mocowaniem EF a całość pod R-kę i nie ostrzy na nieskończoność.

  7. #1247
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Oczywiscie, ze nie ostrzy na nieskonczonosc. Ale poza tym wszystko dziala jak nalezy, nawet obiektyw sie w korpusie identyfikuje
    www albo tez flickr

  8. #1248
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Mozesz zalozyc szklo EF-S przez pierscien dystansowy (np 12mm) do pelnej klatki i wtedy uzywasz jak natywnego. Wiekszosc EF-S oczywiscie kryje mniej niz pelna klatke, ale o dziwo czesto wyraznie wiecej niz wycinek cropa

    Bagnet jest 100% kompatybilny i w ta strone, tylko odstsjaca tylna soczewka obiektywow jest mechaniczna przeszkoda
    Też mi się wydawało że lustro pacnie w mego tokina 50-135 /2,8. Ale jak podpiąłem sigmę 18-35/1,8 do eRki to się zdziwiłem, kryje prawie całą klatkę ( ja ciapok nie uruchomił z menu cropa!). Ale już się naumiałem

  9. #1249
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Dagu Zobacz posta
    Też mi się wydawało że lustro pacnie w mego tokina 50-135 /2,8. Ale jak podpiąłem sigmę 18-35/1,8 do eRki to się zdziwiłem, kryje prawie całą klatkę ( ja ciapok nie uruchomił z menu cropa!). Ale już się naumiałem
    Sigma 18-35/1.8 ma mocowanie ef, więc podejmiesz ją bez problemu do każdego aparatu pełno klatkowego Canona z tym bagnetem. A dużą matrycę ledwo kryje tylko na 35mm.

  10. #1250
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    https://www.canonwatch.com/weird-rum...with-ef-mount/

    Mało prawdopodobne ale ciekawe .

    90D
    EF mount
    Mirrorless APS-C camera body
    31.2mp APS-C sensor (previously 32MP)
    4K video with no crop (no mention of DPAF)
    Full coverage of the sensor for AF
    10fps
    Supports live eyeAF in 4k and Full HD Video modes
    LP-6N battery
    Supports clean video to HDMI out

    Prawdopodobnie albo złe tłumaczenie albo będą dwie puszki - jedna lustrzanka druga eMka...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 125 z 260 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135175225 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •