Strona 11 z 260 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ciekaw jestem do jakiego poziomu doprowadzili AF. Bo poza tym -6 EV (rewelacyjnym zresztą), to cicho. Aproksymując rozwiązanie z M50, w R powinno być ok. 239 punktów AF. I mam nadzieję, że śledzenie oka rozwinięte do trybu ciągłego.

  2. #102
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Z AF w Canonie będzie pewnie jak zawsze. W zeszłym roku kupiłem Canona M5 po czytaniu wywodów na temat super AF. W praktyce, w dobrych warunkach to to chodziło, natomiast w gorszych szału nie było. Eos R raczej AF jaki jest w sonym A7III to narazie nawet nie powacha.

  3. #103
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta
    Z AF w Canonie będzie pewnie jak zawsze. W zeszłym roku kupiłem Canona M5 po czytaniu wywodów na temat super AF. W praktyce, w dobrych warunkach to to chodziło, natomiast w gorszych szału nie było. Eos R raczej AF jaki jest w sonym A7III to narazie nawet nie powacha.
    Jak dotychczas największy postęp jest ponoć w M50, nowy DiGIC, nowe algorytmy, wykrywanie oka etc. Myślę, że tutaj będzie jeszcze lepiej, co np. zwiastuje te EV -6.

  4. #104
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    A daj boże żeby AF był w końcu chociaż dobry poważnie myślałem nad przejściem w 2019r na A7III, ale lubię ergonomię canona i mam nadzieję że EOS R będzie na tyle dobry że zostanę w tym systemie, a jedyne zmiany jakie poczynie to przejście na bezlustro, pozostając dalej w Canonie

  5. #105

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta
    24-105 też ma IS, nie liczyłem na stabilizację matrycy. A szkoda bo 135L na adapterze dużo by zyskało w dużych pomieszczeniach i skąpym oświetleniu
    Stabilizacja ze szkła może współpracować tą z matrycy, tak jak w panasie, olku i fuji,

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Powiem Ci, że osobiście zarówno do fotografowania komercyjnego (śluby, sesje itd.) jak i swojego wolałbym lżejsze puszki + w miarę możliwości kompaktowe, ale dobre szkła f1.8-2. Niestety ostatnio trend na f1.4 z idealną optyką o wadze 1kg. Pogodziłem się z tym choć ciągle czekam
    Bateria od lustrzanki to ok, ale będzie można zrobić 25% - 30% mniej zdjęć niż lustrzanką

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #107
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Stabilizacja ze szkła może współpracować tą z matrycy, tak jak w panasie, olku i fuji,
    Pewnie że może, pytanie tylko czy Canon nagle zmienił się w dobrego wujka i będzie aż tak rozrzutny.

  8. #108
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Wydaje mi się że na forum Nikona są bardziej przejęci że canon wypuści bezlustro

  9. #109
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ich plotkarze też podgrzewają atmosferę:

    https://nikonrumors.com/2018/08/31/f...d-online.aspx/


  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ciekaw jestem do jakiego poziomu doprowadzili AF. Bo poza tym -6 EV (rewelacyjnym zresztą), to cicho. Aproksymując rozwiązanie z M50, w R powinno być ok. 239 punktów AF. I mam nadzieję, że śledzenie oka rozwinięte do trybu ciągłego.
    Najczulsze, specjalizowane/wydzielone układy AF (np. D850) to czułość środkowego punktu -4 EV a pozostałe znacznie mniej czułe.
    W 6D2 środkowy to -3 EV a pozostałe to -0,5 EV

    Czułość Dual Pixel AF to dla M5 1 EV a dla M50 -2 EV

    A7 wersji 3 ma wszystkie punkty AF czułości -3 EV
    Czułość AF na poziomie -6 EV to można by łapać ostrość w bezksiężycową noc

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-09-2018 o 20:51
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 11 z 260 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •