Strona 106 z 260 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116156206 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 051 do 1 060 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1051
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    candar masz skłonność do popadania w skrajności . Mój zaprzyjaźniony mechanik uważa, że powinno się kupować tylko pojazdy marki mającej przewagę dzięki technice i krytykuje wszystkich, którzy nie chcą idąc w jego ślady zostać władcami pierścieni. Widać, że można mieć trudności z zaakceptowaniem, że klientela może mieć różne priorytety i niekoniecznie musi dążyć do posiadania sprzętu najdoskonalszego technologicznie.Rzeczywistość jednak jest taka, że "sprzętowi onaniści" nie stanowią najliczniejszej grupy zarówno wśród nabywców samochodów jak i aparatów fotograficznych. I ze świadomością tego chyba musisz nauczyć się żyć, pomimo że nie potrafisz tego zaakceptować.
    Znaczy się nie potrafię zaakceptować tego, że cały czas używam aparatu ML zakupionego 5 lat temu ze słabym EVF z matrycą mającą 6 lat i nie widzę w ofercie interesującego mnie producenta nic lepszego od tylu lat ???

    Uwierz, że już dawno to zaakceptowałem i nie kręci mnie pogoń za króliczkiem w odróżnieniu od Twojego zaprzyjaźnionego mechanika oraz innych osób stawiających sobie za cel lśniące nowością cudeńka w garażu, czy też w torbie fotograficznej.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Zapominasz, że tego typu posty piszę się też, gdy czerpiesz przyjemność z trolowania lub... dostajesz przelewy z agencji obsługującej daną markę
    No to pewnikiem nie "zdanżasz" z opróżnianiem konta po tylu przelewach z agencji?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-03-2019 o 15:57
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #1052
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Znaczy się nie potrafię zaakceptować tego, że cały czas używam aparatu ML zakupionego 5 lat temu ze słabym EVF z matrycą mającą 6 lat i nie widzę w ofercie interesującego mnie producenta nic lepszego od tylu lat ???
    Jeśli w ofercie "interesującego Ciebie producenta" od co najmniej 5 lat nie widzisz nic interesującego, to rzeczywiście nasuwa się pytanie: co jeszcze robisz na forum poświęconym głównie temu co Cię nie interesuje od tylu lat

  3. #1053
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Jeśli w ofercie "interesującego Ciebie producenta" od co najmniej 5 lat nie widzisz nic interesującego, to rzeczywiście nasuwa się pytanie: co jeszcze robisz na forum poświęconym głównie temu co Cię nie interesuje od tylu lat
    Proste pytanie, prosta odpowiedź. Mam wiele szkieł z mocowaniem FD/EF i czekam na odpowiednią zakrętkę do nich. Na razie nic się nie dzieje w temacie zakrętki choć szkiełka są sensowne.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-03-2019 o 16:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #1054
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mam wiele szkieł z mocowaniem FD/EF i czekam na odpowiednią zakrętkę do nich. Na razie nic się nie dzieje w tym temacie.
    Do co najmniej jednego z posiadanych przez Ciebie aparatów można dokupić całkiem niezłe adaptery do obiektywów z takimi mocowaniami. Masz body z dwóch innych systemów, obiektywy z mocowaniami FD i EF i nadal czekasz na ML Canona? Mimo, że też do niego będziesz potrzebował adapterów?
    Ostatnio edytowane przez Sunders ; 17-03-2019 o 16:26

  5. #1055
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Do co najmniej jednego z posiadanych przez Ciebie aparatów można dokupić całkiem niezłe adaptery do obiektywów z takimi mocowaniami. Masz body z dwóch innych systemów, obiektywy z mocowaniami FD i EF i nadal czekasz na ML Canona? Mimo, że też do niego będziesz potrzebował adapterów?
    Jest coś złego w używaniu szkieł FD/EF z różnymi puszkami poprzez adaptery ? Nie bardzo rozumiem sens tego pytania, bo mam wiele adapterów na rożne szkła i nie mam problemów z tym, że szkła i puszki mają inne mocowania. Nie mogę też czekać na ML od canona ?

    Pilnujecie "czystości" systemowej na forum CB, czy o coś innego chodzi ? Jakiś problem, że C było wkładane w S ? Serio ??? Zrobiło się misiowato...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-03-2019 o 16:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1056
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jest coś złego w używaniu szkieł FD/EF z różnymi puszkami poprzez adaptery ?
    Jedynie to, że z dedykowanymi puszkami, gdy adaptery są zbędne, współpraca układa się lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem sens tego pytania, bo mam wiele adapterów na rożne szkła i nie mam problemów z tym, że szkła i puszki mają inne mocowania. Nie mogę też czekać na ML od canona ?
    Jak widać możesz, tylko po co? Wobec tego, że konkurencja wyprzedziła twoim zdaniem Canona o tak wiele lat i na domiar tego kierownictwo Canona najwyraźniej nie widzi w tym żadnego problemu, czy to oczekiwanie ma jakikolwiek sens? Czyżby znaczek firmowy miał jednak jakieś znaczenie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Pilnujecie "czystości" systemowej na forum CB, czy o coś innego chodzi ? Jakiś problem, że C było wkładane w S ? Serio ??? Zrobiło się misiowato...
    Nie mamy takich uprawnień.Ci od pilnowania są tutaj odpowiednio oznakowani.

  7. #1057
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Canon oficjalnie potwierdził, że będzie body pro z serii R, że pracują nad IBIS tak żeby współdziałał z IS, po za tym pojawią się w niedalekiej przyszłości szkła do R skierowane bardziej dla amatorów i że pracują nadal nad kolejnymi puszkami APS-C i M.
    To tyle.
    Dziękuję za uwagę ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1058
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Canon oficjalnie potwierdził, że będzie body pro z serii R, że pracują nad IBIS tak żeby współdziałał z IS, po za tym pojawią się w niedalekiej przyszłości szkła do R skierowane bardziej dla amatorów i że pracują nadal nad kolejnymi puszkami APS-C i M.
    To tyle.
    Dziękuję za uwagę ....
    Mam nadzieje, że nie będzie to seria 1 ponieważ będzie tyko można pomarzyć. Ale do skarpety zaczynam odkładać.

  9. #1059
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Na dpreview pokazał się wywiad z ludźmi z Canona: https://www.dpreview.com/interviews/...-latest-lenses

    Postanowiłem więc wyciągnąć szklaną kulę i powróżyć z fusów na temat przyszłości. Możecie się zgodzić lub nie, ale tak to mniej więcej wygląda wg mnie:

    System R
    To przyszłość i będzie rozwijany. Z czasem coraz więcej ludzi przesiądzie się z lustrzanek FF (6D, 5D, 1D) na eRki. W końcu roku ma pokazać się puszka pro. Dajmy Canonowi ze 3 lata i myślę, że doczekamy się fajnych szkieł na ten system, nie tylko eLek ale też czegoś tańszego.
    Nie wydaje mi się natomiast żebyśmy się mieli doczekać puszki APS-C R. Canon raczej dał do zrozumienia, że chce by wraz z EOSem RP full frame trafił pod strzechy.

    Lustrzanki FF
    Na pewno zostaną z nami przez dłuższy czas, szczególnie seria 1, która jeśli zostanie wyeliminowana to na szarym końcu (podobnie jak to się stało z analogową jedynką). Jeszcze długo profesjonaliści będą chcieli używać lustrzanek zamiast eRek. Myślę, że pierwsza która pójdzie pod nóż to seria 6D. Canon będzie chciał żeby amatorzy przesiedli się na eRki.

    Jeśli chodzi o obiektywy to system EF jest kompletny i nie spodziewałbym się nowych szkieł, poza odświeżeniem starszych serii. Canon pewnie będzie teraz skupiał uwagę na szkłach RF.

    Lustrzanki APS-C
    Mam wrażenie, że te lustra będą powoli wycofywane i odwrotnie niż w FF DSLR, tutaj pierwsza do wycięcia będzie pewnie najwyższa seria - 7D. Znowu - Canon będzie chciał by ludziska się przenieśli na serię R. Sami to powiedzieli: "We hope it's possible for APS-C users to step up to the FF camera market."
    Pewnie ostatnia na placu boju zostanie seria 2000D jako tania wydmuszka dla mas. Obiektywy EF-S najprawdopodobnie nie będą już w ogóle rozwijane i nie spodziewałbym się tutaj niczego nowego.

    System M
    Pewnie pozostanie przez pewien czas jako bezlusterkowy system APS-C Canona, tym bardziej, że dobrze się sprzedaje. Ale to trochę dziwny system bo przez lata Canon pokazał jakieś 7 korpusów i tylko 7 obiektywów. To bardzo mało by brać system M na poważnie. Myślę, że M zostanie jeszcze na pewien czas jako mała i lekka alternatywa do lustrzanek i puszek R. Pytanie tylko czy dostaniemy jeszcze jakies ciekawsze szkła czy tylko słoiki typu 18-150mm.

    Generalnie gdybym teraz miał szufladę szkieł EF to bym sobie je zostawił bo się jeszcze przydadzą przez dłuższy czas. Gdybym miał tylko EF-S to bym je czym prędzej zaczął sprzedawać. A jeśli miałbym M to bym poczekał ale nie kupował nic nowego (tym bardziej, że i tak prawie nie ma z czego wybierać).

  10. #1060
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    System M to pod kątem obiektywów prawie ukończony system. Dla mnie brakuje tylko rybiego oka. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, czyli mały rozmiar i waga nie spodziewałbym się czegoś w rodzaju 70-200 2.8 czy 100-400

Strona 106 z 260 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116156206 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •