Strona 102 z 260 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1011
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Póki co sprzedaż w styczniu spada o kolejne kilkanaście procent. Nie jest dobrze i może się okazać że prognozy o spadku sprzedaży o połowę w ciągu dwóch lat były optymistyczne...
    To Cię dziwi? Po takich świetnych premierach bezluster od Canona i wypasie szkieł do systemu RF?

  2. #1012
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Póki co sprzedaż w styczniu spada o kolejne kilkanaście procent. Nie jest dobrze i może się okazać że prognozy o spadku sprzedaży o połowę w ciągu dwóch lat były optymistyczne...
    To raczej nie jest wielkie zaskoczenie. Innowacja technologiczna nie polega na wyrzuceniu lustra z lustrzanki za cenę dorobienia nowych, cięższych i droższych obiektywów. Innowacja jest tam, gdzie statystyczny Pawlak telefonem wykona lepsze zdjęcia niż aparatem za kilka tysięcy euro. Myślę, że i Canon i Nikon chciały jednak do tego zmierzchu fotografii opartej o wymienne obiektywy i body dotrwać do końca. Faktem jest, że sony marketingiem zmusiło ich do wyrzucenia lustra. Natomiast to nie jest żadna świetlana przyszłość fotografii. Za całkiem niedługi czas kupując lustrzankę czy ML z obiektywami będziemy musieli z przyczyn finansowych dywagować pomiędzy tym sprzętem, a kupnem nowego samochodu z salonu. Liderami tego rynku będą nadal Canon i Nikon (chyba, że Sony w końcu zdecyduje się na ten zakup), z tym że rynek z rynku zamieni się w ryneczek. Każdego roku natomiast sprzedawać będą się miliony coraz lepszych urządzeń mobilnych z coraz doskonalszymi systemami rejestracji obrazu. Tak, tak Panie i Panowie - fotografia w rozumieniu dzisiejszym za chwilę stanie się drogim i niszowym hobby. Posiadacz body z wymiennymi obiektywami będzie kimś na miarę audiofila. I nie będzie miało żadnego znaczenia, czy ma lustro czy bez (będą dysputy typu czy lepszy jest wzmacniacz lampowy, czy nie, ale tylko w gronie fotograficznych popaprańców). Oczywiście zostanie rynek profesjonalny, ale niekoniecznie mam tu na myśli fotografowanie po weselach.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    To Cię dziwi? Po takich świetnych premierach bezluster od Canona i wypasie szkieł do systemu RF?
    Nie ma to nic wspólnego z premierami Canona i Nikona, tylko z premierami Samsunga, Huawei i innych mi/sri i apple.

  3. #1013
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Innowacja technologiczna nie polega na wyrzuceniu lustra z lustrzanki za cenę dorobienia nowych, cięższych i droższych obiektywów.
    Ująłeś sedno tego problemu - ludzie chcą mniejszych rozmiarów aparatów i obiektywów, mniejszej wagi, odchylanych dotykowych ekranów, szybkiego zgrywania na telefon - w tym kierunku powinny iść bezlustra i tu wg mnie nie ma rozróżnienia między amatorów a pro - wiadomo, że aparaty i obiektywy dla pro będą cięższe i większe ale sorry, bez przesady! Canon robi jakieś monstrualne potwory cięższe niż w lustrzankach, ich eos r wcale nie jest taki kompaktowy. Widać oni tego jeszcze nie czują. Dużo bliżej jest tu Sony - ma mniejsze i lżejsze szkła. Ja osobiści jeśli mam wybierać między mniejszym i lżejszym szkłem z trochę gorszą optyką a ogromnym i ciężkim z lepszą to wybieram to pierwsze bo "najlepszy aparat to ten który masz przy sobie".

    Canon zapowiedział zrobienie obiektywu RF 14-24 1.4. SERIO? Fajnie, że zrobicie jako pierwsi taki obiektyw. Już nie tak fajnie, że pewnie będzie on bardzo ciężki, duży i cholernie drogi. Dla kogo taki obiektyw?
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 08-03-2019 o 11:09

  4. #1014
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Liderami tego rynku będą nadal Canon i Nikon (chyba, że Sony w końcu zdecyduje się na ten zakup), z tym że rynek z rynku zamieni się w ryneczek. Każdego roku natomiast sprzedawać będą się miliony coraz lepszych urządzeń mobilnych z coraz doskonalszymi systemami rejestracji obrazu. Tak, tak Panie i Panowie - fotografia w rozumieniu dzisiejszym za chwilę stanie się drogim i niszowym hobby. Posiadacz body z wymiennymi obiektywami będzie kimś na miarę audiofila. I nie będzie miało żadnego znaczenia, czy ma lustro czy bez (będą dysputy typu czy lepszy jest wzmacniacz lampowy, czy nie, ale tylko w gronie fotograficznych popaprańców). Oczywiście zostanie rynek profesjonalny, ale niekoniecznie mam tu na myśli fotografowanie po weselach.
    W pełni się z tym zgadzam, co więcej uważam to za pozytywne zjawisko. Może fotografia odzyska dawny blask. Może będzie szansa zobaczyć porządne zdjęcia a nie przedzierać się przez zalew fotośmieci.
    W wielu miejscach świata, coraz trudniej zrobić normalne zdjęcie, bo zewsząd atakują tysiące zombie z kompaktami i innym tanim sprzętem.
    Zombie ze smarfonem jest szybsze (bo nie męczy się z ustawieniami) i mniej przeszkadza. Zresztą coraz częściej zakaz selfie sticków, więc zniechęceni brakiem szerokiego kąta mniej focą.

    Także kurczący się rynek który musi zarabiać marżą a nie wolumenem, dla mnie w to graj.
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  5. #1015
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Canon zapowiedział zrobienie obiektywu RF 14-24 1.4. SERIO? Fajnie, że zrobicie jako pierwsi taki obiektyw. Już nie tak fajnie, że pewnie będzie on bardzo ciężki, duży i cholernie drogi. Dla kogo taki obiektyw?
    Dla prosów którzy będą nim tłuc kasiurę.

  6. #1016
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Póki co sprzedaż w styczniu spada o kolejne kilkanaście procent. Nie jest dobrze i może się okazać że prognozy o spadku sprzedaży o połowę w ciągu dwóch lat były optymistyczne...
    i będą efekty - małe matryce pójdą do wora pierwsze - im mniejsza różnica między matrycą w aparacie a matrycą w iphonie tym szybciej - ostatni korpus firmy to totalna pomyłka - nie widzę targetu dla tego korpusu (poza ambasadorem) - szkoda bo system (od strony dizajnu) mi się podoba

    https://www.diyphotography.net/olymp...t-reports-say/

    ale oczywiście ambasadorzy będą śpiewać swoją pieśń do końca

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Canon zapowiedział zrobienie obiektywu RF 14-24 1.4. SERIO? Fajnie, że zrobicie jako pierwsi taki obiektyw. Już nie tak fajnie, że pewnie będzie on bardzo ciężki, duży i cholernie drogi. Dla kogo taki obiektyw?
    jak ktoś głownie foci nocne niebo to pewnie kupi (jak będzie dobry optycznie) bo taka jasność zrobi różnicę - nie wszyscy oczekują standardowych ogniskowych - trzba kupować dobre obiektywy (najlepsze na jakie cie stać) w zakresie który jest kluczowy dla twoich zdjęć w innych zakresach ogniskowych można mieć dziurę
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 08-03-2019 o 11:30

  7. #1017
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i może się okazać, że bezlustra nie uratują sprzedaży aparatów (FF, APS-C), a przypadek dużej sprzedaży Sony to niska cena i .. brak innych produktów (w sensie lustrzanek) Sony.
    Spadek dotyczy też bezluster. W mniejszym stopniu ale też. Sony ma powody do obaw, przyjdą chude czasy dla nich jeśli chodzi o dział foto.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    i będą efekty - małe matryce pójdą do wora pierwsze - im mniejsza różnica między matrycą w aparacie a matrycą w iphonie tym szybciej - ostatni korpus firmy to totalna pomyłka - nie widzę targetu dla tego korpusu (poza ambasadorem) - szkoda bo system (od strony dizajnu) mi się podoba
    Być może 43 ale apsc wcale nie musi iść do kosza. Tu relacja wielkości do jakości jest bardzo dobra i jeszcze trochę potrwa zanim smarkfony osiągną taką jakość - szczególnie w kwestii optyki. Zresztą jak rozmawiam ze znajomymi z branży nazwijmy to telefonicznej - tu też jest pewne spowolnienie zarówno w kwestii technologii jak i sprzedaży.

    Ja mam wrażenie że strategia Canona polegająca na wypuszczaniu coraz bardziej wypasionych szkieł (póki co kompletnie nieosiąganych w telefonach czy w wielu innych systemach jest bardzo przemyślana i sensowna. Zainwestowali w ostatniej dekadzie ogromne pieniądze w R&D działu optyki i moim zdaniem jest to bardzo dobry kierunek w obecnej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 08-03-2019 o 14:29
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1018
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Być może 43 ale apsc wcale nie musi iść do kosza. Tu relacja wielkości do jakości jest bardzo dobra i jeszcze trochę potrwa zanim smarkfony osiągną taką jakość - szczególnie w kwestii optyki.
    Tak przedstawia się porównanie DR mojego S7 i M50:
    http://www.photonstophotos.net/Chart...y%20S7(IMX260)

    Setki postów na CB dotyczy 1EV różnicy między systemami a tu mamy 4EV jak byk na wszystkich ISO. I ludziska to kupują bez zająknienia.
    Ludzie mają gdzieś teoretyczną jakość fotek. Moi znajomi, którzy przez wiele lat mieli lustrzanki i zmieniali je co jakiś czas teraz zarzucili to w diabły. Dotyczy to Nikona (2 przypadki), Canona (2 przypadki) i Sony (1 przypadek). Powód ten sam: marne efekty w ciemniejszych pomieszczeniach - tu gdzie teoretycznie DSLR miażdży smartfona. Nikomu się nie chce obrabiać fotek, wyciągać cieni, dopracowywać świateł. Nie chce się taszczyć godzinami sprzętu, który nie daje natychmiastowej przewagi nad smartfonem. Kolega przywiózł z poważnej wycieczki kilkaset zdjęć z ogromnym paprochem na matrycy i zarzeka się, że to ostatni raz taszczył tego bubla.
    Sprzedaż spadnie do poziomu liczby poważniejszych amatorów i pro.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #1019
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tak przedstawia się porównanie DR mojego S7 i M50:
    http://www.photonstophotos.net/Chart...y%20S7(IMX260)

    Setki postów na CB dotyczy 1EV różnicy między systemami a tu mamy 4EV jak byk na wszystkich ISO. I ludziska to kupują bez zająknienia.
    Ludzie mają gdzieś teoretyczną jakość fotek. Moi znajomi, którzy przez wiele lat mieli lustrzanki i zmieniali je co jakiś czas teraz zarzucili to w diabły. Dotyczy to Nikona (2 przypadki), Canona (2 przypadki) i Sony (1 przypadek). Powód ten sam: marne efekty w ciemniejszych pomieszczeniach - tu gdzie teoretycznie DSLR miażdży smartfona. Nikomu się nie chce obrabiać fotek, wyciągać cieni, dopracowywać świateł. Nie chce się taszczyć godzinami sprzętu, który nie daje natychmiastowej przewagi nad smartfonem. Kolega przywiózł z poważnej wycieczki kilkaset zdjęć z ogromnym paprochem na matrycy i zarzeka się, że to ostatni raz taszczył tego bubla.
    Sprzedaż spadnie do poziomu liczby poważniejszych amatorów i pro.
    Nie zrozumiałeś albo ja zbytnio uprościłem wypowiedź . Ja pisałem o tych dla których jakość smartfona to zdecydowanie za mało i że dla wielu osób apsc da zupełnie akceptowalną jakość przy rozsądnym rozmiarze zarówno aparatu jak i optyki. Tak poniekąd jest u mnie. Oczywiście że to wszystko dąży do niszy ale po prostu nie uważam że w tej niszy nie będzie miejsca na mniejsze formaty niż FF.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 08-03-2019 o 20:23
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1020
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    https://www.canonrumors.com/canons-p...ext-month-cr2/
    Ciekawe czy się sprawdzi.
    Ciekawostką jest też to, że podobno te same obiektywy z mocowaniem PL nie dają takiego kontrastu i ostrości jak EFy...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 102 z 260 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •