Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85

Wątek: Kenko czy Canon

  1. #1
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie Kenko czy Canon

    Który byście polecili:

    http://www.pstryk.com.pl/opis/1481 lub

    http://www.pstryk.com.pl/opis/196

    Bądź co bądź róznica cenie 400zł (w porównaniu do cen u TIP-a)
    Telekonwenter podpięty byłby do Canon 70-200 f/2,8.

    Co do Canona to widziałem sample ale o Kenko nic nie wiem.

    [ Dodano: 07-10-2004 ]
    Aha;

    Przy Kenko u Pstryka zaniepokoił mnie poniższy tekst:

    "UWAGA! Producenci aparatów nie zalecają stosowania konwerterów firm niezależnych. Nie gwarantujemy poprawnego działania telekonwerterów Kenko ze wszystkimi modelami aparatów i obiektywów. Nie ponosimy odpowiedzialności za niewłaściwy dobór konwertera ani za ewentualne uszkodzenia wynikłe z jego stosowania. "

    Co o tym sądzicie.
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

  2. #2
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    A czemu akurat Kenko, a nie np. Sigma? U pstryka ledwie stowke drozsza, a z 70-200/2.8 wg tabeli zgodnosci dziala w 100% :-)

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Jak juz wywalic tyle forsy w telekonwerter to lepiej w cos co dziala na pewno. Czyli wlasnie albo Sigma albo Canon.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    dzięki :-)

    [ Dodano: 08-10-2004 ]
    czy warto dopłacić 300zł do Canona czy Sigma jest OK.
    Ma ktoś doświadczenia?
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Nie mam na jeszcze DSLR (jedzie ) ani nigdy nie stosowałem konwerterów, ale obiło mi się o uszy coś, co może warto sprawdzić.

    Otórz przeczytałem wielokrotnie w przypadku recenzji 300D i 10D (20D podobno ma tak samo) że z konwerterami 2x nie działa AF. Wg opisów nic nie wskazywało, że zależy to od obiektywu a jedynie aparatu (np. z MK2 działa OK) - takie ograniczenie Canona dla nieprofesjonalnych aparatów. Lepiej sprawdzić niż później żałować.
    pozdrawiam
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Nie mam na jeszcze DSLR (jedzie ) ani nigdy nie stosowałem konwerterów, ale obiło mi się o uszy coś, co może warto sprawdzić.

    Otórz przeczytałem wielokrotnie w przypadku recenzji 300D i 10D (20D podobno ma tak samo) że z konwerterami 2x nie działa AF. Wg opisów nic nie wskazywało, że zależy to od obiektywu a jedynie aparatu (np. z MK2 działa OK) - takie ograniczenie Canona dla nieprofesjonalnych aparatów. Lepiej sprawdzić niż później żałować.
    pozdrawiam
    Spokojnie - AF nie działa gdy podłączony zestaw będzie ciemniejszy niż f5.6 - jak podłączysz do obiektywu o świetle 2.8 to powinien działać z każdym. Po drugie telekonwertery Canona można podłączyć tylko do niektórych obiektywów i trzeba o tym pamiętać, po trzecie Kenko ma lata praktyki w produkcji takich wynalazków (telekonwertery i pierścienie pośrednie) a po czwarte polecam Canona
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    No i dzięki Krzychu, przynajmniej się czegoś nauczyłem

    Dla zainteresowanego oznacza to jednak, że konwerter będzie miał AF tylko przy części szkieł.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #8
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    Dla zainteresowanego oznacza to jednak, że konwerter będzie miał AF tylko przy części szkieł.
    Tak i na dodatek w przypadku szkieł Canona będzie działał z obiektywami powyżej 135mm i niektórymi zoomami (o ile dobrze pamiętam "L- zommy")

  9. #9
    timmy
    Guest

    Domyślnie

    Ze swojej strony polece Kenko. Sam uzywam. Ale tylko i wylacznie PRO 300. W przypadku Twojego obiektywu nie bedzie zadnego problemu zarowno z 2.0x jak i 1.4x - autofocus bedzie dzialal bez problemu, aczkolwiek nie z pelnym speedem. Canon jest drozszy jednak wielu profesjonalistow uzywa Kenko - nie maja one limitow jezeli chodzi o wspolprace z konkretnymi obiektywami. Co do kwestii 2.0x czy 1.4x przy Twojej f2.8 mozesz smialo brac 2.0x aczkolwiek jezeli nie jest priorytetem max ogniskowa to jednak jakosciowo lepiej bedzie pracowal 1.4x. Pozdrawiam.

  10. #10
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Jak juz wywalic tyle forsy w telekonwerter to lepiej w cos co dziala na pewno. Czyli wlasnie albo Sigma albo Canon.
    A niby dlaczego w takim razie nie rozwazac zakupu Kenko? Akurat Teleplus PRO 300 sa calkiem niezlej jakosci i nie sadze zeby sprawialy problemy.

    Sam uzywam Kenko PRO 300 1.4x z EF 200mm f/2.8 i musze powiedziec ze spisuje sie swietnie. Oprocz max. przeslony f/4 i lekkiej straty ostrosci w rogach nie ma wiekszych roznic. AF jest tak samo szybki jak bez TC. Canon 1.4x TC daje lepsza ostrosc w rogach no i jest szczelny (gumowe o-ringi). Poza tym bez wiekszych roznic.

    Podejrzewam ze przy TC 2x jest podobnie.

    Jeszcze jedna rzecz - wole Kenko bo nie ma ograniczen jak Canon. Dziala z obiektywami od 50mm (Canon od 100mm, +zoomy od 70mm), i ma cofnieta soczewke przez co daje sie go podpiac do wiekszej ilosci obiektywow. No i $100 roznicy.

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •