Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Obróbka LR - kolory

  1. #1

    Domyślnie Obróbka LR - kolory

    Witam, czy może ktoś z Was wie w jaki sposób otrzymać efekt jak na poniższym zdjęciu? Próbowałem z podciągnięciem blue na kontraście RGB plus większy kontrast i wyższe clarity. Wiem, że obróbka była tylko Lightroom. Pytam, ponieważ muszę obrobić własne zdjęcia ślubne, a fotograf który robił nam zdjęcia omyłkowo wykasował wszystko z karty. Udało mi się odzyskać jakieś 80% zdjęć i muszę obrobić je sam. Będę wdzięczny za pomoc, to nasza jedyna pamiątka, a fotograf dał dup..:/ Próbowałem także z HDR, ale to raczej to.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	9,18 MB
ID:	1148

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Obróbka LR - kolory

    Cytat Zamieszczone przez czeski600 Zobacz posta
    Witam, czy może ktoś z Was wie w jaki sposób otrzymać efekt jak na poniższym zdjęciu? Próbowałem z podciągnięciem blue na kontraście RGB plus większy kontrast i wyższe clarity. Wiem, że obróbka była tylko Lightroom. Pytam, ponieważ muszę obrobić własne zdjęcia ślubne, a fotograf który robił nam zdjęcia omyłkowo wykasował wszystko z karty. Udało mi się odzyskać jakieś 80% zdjęć i muszę obrobić je sam. Będę wdzięczny za pomoc, to nasza jedyna pamiątka, a fotograf dał dup..:/ Próbowałem także z HDR, ale to raczej to.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	9,18 MB
ID:	1148
    Normalne foto. Zadnego cudu nie widze. Pokaz rawa to bedziemy mogli cos pogadac


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3

    Domyślnie Odp: Obróbka LR - kolory

    Niestety nie mam RAW tego zdjęcia, mam tylko odzyskane z własnego ślubu:/

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Obróbka LR - kolory

    Nie możesz obrobić tych zdjęć po swojemu? nie rozumiem po co miałbym je robić w stylistyce tego fotografa?
    Miłego dnia
    moja www

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Obróbka LR - kolory

    Cytat Zamieszczone przez czeski600 Zobacz posta
    Niestety nie mam RAW tego zdjęcia, mam tylko odzyskane z własnego ślubu:/
    No to bez rawa jest duzo ciezej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Obróbka LR - kolory

    Zdjęcie z pierwszego postu jest zwykłym zdjęciem, na którym tak a nie inaczej ułożyło się światło. Może jest lekko poprawione, ale bez żadnych rewolucji IMHO.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Obróbka LR - kolory

    @Bangi, zwykłe ale lampa była odbita od sufitu (jak na moje oko). Jak typ robił bez lampy w jpg, to może być lipa. Oczywiście wszystko się da, ale siedzenie 45min nad jedną fotką...

  8. #8
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Obróbka LR - kolory

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    @Bangi, zwykłe ale lampa była odbita od sufitu (jak na moje oko). Jak typ robił bez lampy w jpg, to może być lipa. Oczywiście wszystko się da, ale siedzenie 45min nad jedną fotką...
    Zgadza się, lampa w sufit. Biel bez przebarwień, analiza histogramu również nie wykazuje żadnych specjalnych efektów... Poprawiony na pewno był kontrast, normalna sprawa. Jest to zwykłe zdjęcie na którym fajnie uchwycona jest fioletowa poświata z oświetlenia akcentującego.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  9. #9
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Obróbka LR - kolory

    Z tą lampą macie racje, myślałem, że to dla pytającego oczywiste

  10. #10

    Domyślnie Odp: Obróbka LR - kolory

    Dzięki za odpowiedzi i pomoc, wnioskując zwykłe podciągnięcie kontrastu wystarczy, plus oczywiście w miarę dobre zdjęcie z odbitym światłem lampy Zacząłem już obrabiać własne zdjęcia i nawet jakoś to idzie jak na amatora z małym doświadczeniem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •