Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 143

Wątek: Rowery - jeździcie?

  1. #31
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Jeżdżę, chyba dużo, ale nierówno (5-10 tys rocznie), gros to jazda do/z pracy (23 km dziennie) przez cały rok, weekendy od wiosny do cieplej jesieni na fotografowanie, takie 40-100 km dziennie (duża wycieczka bez wyjazdu poza granice Warszawy to potrafi być 80-90 km). Do tego jeden z dwóch urlopów wakacyjnych obowiązkowo na dwóch kółkach.
    I nie zrezygnowałem z lustrzanki. Powiem więcej - aktualnie na rower targam 5d4 z przemonstrualnym w rozmiarach i wadze 28-300 L. Wymagało to nowego plecaka i innego ulozenia sprzętu (pionowo), ale daje radę. Jest ciężko, ale efekt to wynagradza.
    Fotografia kolei to takie połączenie sportu (szybki ruch) z krajobrazem, więc nie potrzeba małej GO, a zoom daje możliwość ogarnięcia terenu z rożnej perspektywy. Do tego pewny AF i czasem wyższe ISO (pomimo tego nie myśle o Sony

  2. #32

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Ja także lubię wybrać się na wycieczkę rowerową ale rzeczywiście lustrzanka potrafi być niezłym bagażem. Trzeba się zaopatrzyć w dobry plecak aby nie czuć wożonego ciężaru. Ujęcia są jednak bezcenne i warto się poświęcić.

  3. #33
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Cytat Zamieszczone przez grazynakat Zobacz posta
    rzeczywiście lustrzanka potrafi być niezłym bagażem. Trzeba się zaopatrzyć w dobry plecak aby nie czuć wożonego ciężaru.
    Plecak to moim zadniem najgorszy wybór. Nie dość, że na rowerze będziesz zawsze czuć ciężar ciężkiego aparatu to jeszcze za każdym razem żeby zrobić zdjęcie musisz zdjąć go z pleców.

    Zdecydowanie lepszym pomysłem jest dobra torba na kierownicę, z czego obecnie korzystam. Mam szybki dostęp do aparatu i nie muszę nawet zsiadać z roweru żeby zrobić zdjęcie.

    Jeszcze lepszym (choć może nie dla wszystkich) jest rezygnacja z lustrzanki. Lżejszy bezlusterkowiec z małym obiektywem w zupełności daje radę.

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    masz przyklad takiej sprawdzonej torby ?

    --- Kolejny post ---

    inne pytanie mnie dreczy i nie znalazlem nan odpowiedzi - jak najlepiej przewozic statyw ?

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    najlepsza to lowepro inwerse
    a statyw to chyba zalezy od rozmiaru
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    W zasadzie nie wyobrażam sobie przewozy aparatu inaczej niż w sakwie bocznej powieszonej na bagażniku.... Statyw można z powodzeniem w pokrowcu przymocować na platformie tegoż bagaznika (np paskami Voile lub FixPlus )
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 020

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Jeżdżę od 9 lat (czemu tak późno kupiłem rower..). Różne przebiegi, ostatnie lata między 5-10tys. W tym roku ok 7500km. Na rower nie zabieram już aparatu, chyba że jadę stricte na fotki. Komórka mi wystarcza. A niebawem mam nadzieję wyjdzie następca iphona SE to fotki będą dużo lepsze

    Pojeździłem trochę po Polsce, trochę po Kanarach, trochę po Niemczech (wzdłuż Odry i wybrzeża). Na MTB najlepsza miejscówka jak do tej pory w Polsce to Izery i singletrek pod smrkem. Na majówkę chcę się wybrać do Kotliny Kłodzkiej sprawdzić tamtejsze single. Na szoskę polecam koniecznie GreenVelo Kielce - Sandomierz i trasa z Sandomierza do Skarżyska kamiennej. Szosowo mój Everest to objazd Tatr dookoła w jeden dzień (205km, 3000m przewyzszeń). W 2020 chcę znów objechać Tatry, ale już tym nowo budowanym szlakiem rowerowym dookoła Tatr od Nowego Targu, 3 dni po ok. 100km, więcej po płaskim. Najwyższe wzniesienie - Teneryfa i wjazd z poziomu morza do kolejki na Teide (50km, 2250m up). W tym roku zagapiłem się i nie zarezerwowałem żadnego lotu na Kanary, Fuertę albo Lanzarote żeby sobie pojeździć między świętami, szkoda.

    Obecny skład:
    Specialized Roubaix 2017
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-0029-kopia.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	236,6 KB
ID:	3560

    Specialized Epic HT 2017
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-6463-Copy.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	184,5 KB
ID:	3561
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    statyw wielkosc MF 055 lub mniejszy MF190

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    U mnie z kolei zazwyczaj podczas moich przejażdżek nie mam głowy jednak na fotografowanie jak wsiadam na rower to włącza mi się tryb jazda! Ale czasem do małej nerki wrzucam mojego Ricoha GR II.. choć przyznaję że gdybym miał kasę to bym do tej nerki kupić Sony RX z tym obiektywem do 200mm (czyli chyba RX VII?)
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  10. #40
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    trochę jeżdżę i zawsze mam aparat + drugi obiektyw w plecaku. wycieczki max. 100kmm asfalt, szuter, leśne ścieżki, bez hardcoru. aparat w plecaku jest trochę uciążliwy, trzeba go za każdym razem wyciągać, ale myślę, że sprzęt jest bezpieczniejszy na plecach niż w torbie np. na kierownicy. oczywiście to subiektywne odczucia. dużą robotę robi rozmiar plecaku, jego pojemność i komfort jazdy. używam plecaka od krossa 25l i jestem mega zadowolony.
    ebe ebe

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •