Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 143

Wątek: Rowery - jeździcie?

  1. #21
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Rowery - jeździcie?

    Cytat Zamieszczone przez Can_on Zobacz posta
    W Holandii nie ma takiej aury zimowej jak u nas, rower na kilka miesięcy musi iśc w odstawkę.
    zgadza sie. chociaz to nie jest tylko kwestia aury ale tez prostej kalkulacji. rower jest tutaj takim samym srodkiem transportu jak samochod wiec jego uzytkownik tez ma prawo do odsniezonej i odlodzonej drogi (inaczej wsiadzie w blaszana puszke i na drogach zrobi sie taka sra*, ze nikt do szkoly/pracy nie dojedzie), wiec jak juz zdarzy sie tak kleska zywiolowa w postaci lodu/sniegu, to gmina natychmiast zasuwa i odsnieza/posypuje te kilometry sciezek rowerowych.

    oczywiscie, taka gratka nie zdarza sie codzien (snieg czy lod) tylko moze 2 razy normalnej zimy a i to nienachalnie (jakis tak mokry snieg popada godzinke). tak ze lepienie balwanow czy lyzwy na jeziorze to raz na 2-3 lata sie zdarzaja...

    z temperatura to jest troche inaczej tutaj. w NL turysci bardzo szybko ucza sie na czym polega roznica miedzy rubryczka "temperatura" a "temperatura odczuwalna" w prognozie pogody. a im dalej z poludnia sa, tym mocniej koryguja ta druga. bo jak przyjezdza taki klient z Iberii i idzie pierwszego dnia na pole tulipanow w lekkiej kurteczce, bo prognoza mowila 15C (tylko ze wiatr zachodni o sile 5 i odczuwalna 5C), to na drugi dzien przy takiej samej prognozie ma juz na sobie kalesonki, gruba zimowa kurtke, uszanke i termosik herbatki, bo "!mierda, que inverno!" i dziwi sie, ze go szkraby holenderskie na rowerach mijaja ubrane w stroj hokejowy (podkoszulka, spodnie/spodniczka, skarpy do kolan)


    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Pewnie piszesz raczej o temperaturach? Bo jak widać śnieg to oni może mają i nieczęsto ale i tak jakby go nie zauważali https://www.youtube.com/watch?v=ICELT_ZFHc0
    prawda, tutaj zwyczajowo jest +5 w zimie, +15 w lecie, a przy +25C lokalsi leza pokotem i przerwa na lunch w pracy jest 2-godzinnym wyjsciem do knajpki na otwartym powietrzu

    ale snieg zdarza sie rzadko. mroz tak, ale taki solidny (nie roztapiajacy sie 1m nad ziemia) snieg to, ze wzgledu na bliskosc morza, rarytas. znienawidzony przez drogowcow i rzadowych ekonomistow, bo caly kraj staje w korkach albo zostaje "pracowac" w domu
    www albo tez flickr

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Cytat Zamieszczone przez Can_on Zobacz posta
    W Holandii nie ma takiej aury zimowej jak u nas, rower na kilka miesięcy musi iśc w odstawkę.
    U nas czyli gdzie? W Polsce centralnej jeżdżę cały rok z wyjątkiem gdy zalega śnieg na drodze.
    CMEHA - reszta to upgrade

  3. #23
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Teraz już sezon rowerowy się skończył.. Ale jazda rowerem to istna przyjemność U mnie zawsze do puszczy na rower się wybieram w sezonie !

  4. #24
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Dla mnie to rower tak samo jak mówił jeden baca...
    ... "co to za pojazd, że d**a jedzie a nogi biegną "...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #25

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Ja osobiście bardzo lubię jeździć na rowerze. Jest to bardzo dobra forma wypoczynku a przy okazji ruchu fizycznego no i pięknie się o tego chudnie. W mojej okolicy same lasy, jeziora i parki więc jest zdecydowanie gdzie jeździć.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Oczywiście - jak tylko są warunki, to oczywiście się jeździ. A słyszeliście, że planują wprowadzić obowiązkowe oc dla rowerzystów? Ciekawe jak będą to weryfikować?

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Ja nawet raz miałem OC. Wtedy w PZU za rok zapłaciłem 35 zł. Rok później już nie wykupilem ponieważ cena wzrosła do 100 zł. A co do jazdy zimą? Gdy tylko smog odpuszcza to jeżdżę, nawet przy minus 5
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Też sporo jeżdżę, chociaż preferuję warunki, gdy temperatura jest jednak powyżej zera
    Jeżeli chodzi o ubezpieczenie, to zależy kto ile jeździ. Jeżeli ktoś dużo jeździ, po ruchliwych trasach, to moim zdaniem warto, bo przecież wypadki chodzą po ludziach.
    Co do kosztów ubezpieczenia, to przecież w PL,mamy nie tylko PZU. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: ubezpieczenie
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 21-12-2018 o 22:07

  9. #29

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Nie jeżdżę jeszcze bo za zimno na rower
    To właśnie możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.

  10. #30
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Dobry wątek. Warto odświeżyć

    Też jeżdżę. Cały rok więc wychodzi między 5000 a 7000km rocznie. W Polsce zimy ostatnio prawie nie ma więc też możnaby jeździć cały rok. U mnie jest trochę gorzej. W styczniu i lutym jakieś 2 metry śniegu i -20C nie jest właściwie niczym nadzwyczajnym. I tak najgorzej jest latem kiedy na zewnątrz robią się tropiki: 35C i 85% wilgotności powietrza.

    Dla jeżdżenia musiałem też zrezygnować z lustrzanki. Za duża, za ciężka żeby wozić ze sobą na rowerze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0265.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	252,9 KB
ID:	2811

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •