Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Przesyłanie zdjęć na serwer z aparatu

  1. #1

    Domyślnie Przesyłanie zdjęć na serwer z aparatu

    Witam

    Mam pytanie techniczne dla "sieciowców" i "magików" od transmisji bezprzewodowych. Normalnie poprosiłbym o wypowiadanie się tylko na temat, ale boję się że temat umrze śmiercią naturalną więc piszcie swoje przemyślenia

    Mianowicie:

    Posiadam Canon 80D i chciałbym aby zdjęcie automatycznie po jego zrobieniu zostało automatycznie przesłane na serwer.
    1. Czy technicznie jest to możliwe i da się zrobić?
    2. Jeżeli punkt pierwszy odpada to jak najszybciej dostarczyć plik na serwer?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Przesyłanie zdjęć na serwer z aparatu

    Karta sd-wifi albo, aplikacja (jeżeli aparat obsługuje transmisję).

    I wysyłasz na telefon/komputer a stamta już na serwer w ulubiony sposób. (Syncthing jest dobry)

  3. #3

    Domyślnie Odp: Przesyłanie zdjęć na serwer z aparatu

    Aparat ma wbudowaną funkcję wifi (piszę bo może to coś wnieść do tematu).

  4. #4
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Przesyłanie zdjęć na serwer z aparatu

    Bezposrednio z aparatu sie nie da. Da sie za to wysylac fotki na telefon a z telefonu do chmury. Tylko po co? Nie lepiej najpierw je przejrzeć odrzucić niedobre poprawić co trzeba i dopiero na serwer? Nie wiem ile zdjec robisz ale ja potrzebowalbym okolo 2 TB na serwerze gdybym archiwizował wszystko jak leci.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Przesyłanie zdjęć na serwer z aparatu

    To wyobraź sobie inny scenariusz:
    Jestem na wydarzeniu sportowym na którym robię zdjęcia. Po zakończeniu zdjęć nie wracam do domu/biura tylko pędzę na kolejne wydarzenie i tak często cały dzień. Na te zdjęcia ktoś czeka kto mógłby już zająć się obróbką i skasować je z serwera żeby nie zajmowały gigabajtów... Coś wspominałeś o telefonie i chmurze

  6. #6

    Domyślnie Odp: Przesyłanie zdjęć na serwer z aparatu

    Cytat Zamieszczone przez Miły Zobacz posta
    To wyobraź sobie inny scenariusz:
    Jestem na wydarzeniu sportowym na którym robię zdjęcia. Po zakończeniu zdjęć nie wracam do domu/biura tylko pędzę na kolejne wydarzenie i tak często cały dzień. Na te zdjęcia ktoś czeka kto mógłby już zająć się obróbką i skasować je z serwera żeby nie zajmowały gigabajtów... Coś wspominałeś o telefonie i chmurze
    Zapytaj o te sprawy foto sportowych - dla nich takie rzeczy to codzienność. Twoj aparat musi obsługiwać przesył danych FTP. Najlepiej wykorzystac do tego zewnętrzny transmiter wifi, bo te wbudowane w aparaty maja słabą moc i są wrażliwe na zakłócenia, których na wydarzeniach sportowych nie brakuje. W Canonach mozesz zaprogramowac przycisk SET do wysłania JPEGa zdjecia, ktore przegladasz na ekranie. W dużym skrócie wygląda to tak, że łączysz sie ze swoim serwerm FTP poprzez dostępną sieć WiFi i ślesz wybrane zdjęcia. Może to też działać w drugą stronę - tzn. edytor siedzący przy kompie może przeglądać i ściagać te zdjecia, które chce, bezposrednio z Twojego aparatu. Na pewno mozesz to robić z serią 5D i 7D (plus transmiter WFT-E7B) i serią 1dx (plus transmiter WFT-E8A).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •