Strona 340 z 504 PierwszyPierwszy ... 240290330338339340341342350390440 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 391 do 3 400 z 5039

Wątek: Pokaż zdjęcie które lubisz

  1. #3391

    Domyślnie Odp: pokaz zdjecie ktore lubisz

    Tak na szybko dwa zdjęcia z R10 który przyszedł dzisiaj ale z rozładowaną baterią ,miałem tylko 30 minut na naładowanie zanim całkowicie się ściemni
    #2842
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0088.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	155,3 KB
ID:	9663
    #2843
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0117.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	116,4 KB
ID:	9664

  2. #3392
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 074

    Domyślnie Odp: pokaz zdjecie ktore lubisz

    Czyli nie wszystkie egzemplarze mają uszkodzony AF...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #3393

    Domyślnie Odp: pokaz zdjecie ktore lubisz

    Trudno mi coś więcej napisać bo miałem tylko chwile,
    wstępnie tracking wyłączyłem i pod spust migawki zapisałem pierwszą zakładkę pola af a pod af-on eye af.Rasumując ostrzyłem spustem następnie aktywoawałem eye af
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 11-12-2022 o 01:56

  4. #3394
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: pokaz zdjecie ktore lubisz

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Trudno mi coś więcej napisać bo miałem tylko chwile,
    wstępnie tracking wyłączyłem i pod spust migawki zapisałem pierwszą zakładkę pola af a pod af-on eye af.Rasumując ostrzyłem spustem następnie aktywoawałem eye af
    Ciekawa metoda, ale pewnie masz już takie doświadczenia z używania R. Jak się zdecyduję zostawić sobie R10, to może wypróbuję.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #3395
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: pokaz zdjecie ktore lubisz

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Tak na szybko dwa zdjęcia z R10 który przyszedł dzisiaj ale z rozładowaną baterią ,miałem tylko 30 minut na naładowanie zanim całkowicie się ściemni
    Super, żyleta. Możesz zdradzić co robiłeś w postprodukcji?

  6. #3396

    Domyślnie Odp: pokaz zdjecie ktore lubisz

    To wszystko co zrobiłem nastepnie tylko odszumiłem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dunnock.JPG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	149,5 KB
ID:	9665
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rudy.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	140,9 KB
ID:	9666
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 11-12-2022 o 02:30

  7. #3397
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: pokaz zdjecie ktore lubisz

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Czyli nie wszystkie egzemplarze mają uszkodzony AF...
    Ciężko porównywać nieporównywalne rzeczy, a tu ani motyw, ani dystans, ani warunki zdjęciowe się do porównania nie nadają, bo powyższe są prawie idealne- jak ptak usiadł to nigdzie nie łaził i bliskiego tła za nim nie ma. Ja miałem bardzo ciężkie warunki pogodowe, daleki dystans, ciężki do fotografowania obiekt, nie używałem statywu na którym każdy sprzęt działa lepiej, i porównałem to tylko do tego, co w tych samych warunkach byłem w stanie osiągnąć na 7D II. Nie miałem takiej sytuacji, abym mógł zrobić zdjęcie przy 1/160s!

    Nie chodziło mi o to, że się nie da zrobić ostrego zdjęcia, bo się da- statystycznie w serii jakieś ostre będzie, ale o porównanie do wydajności starszego sprzętu, czyli czy skórka jest warta wyprawki.

    W podsumowaniu swojego wpisu nie uznałem kiepskich wyników terenowych za wiążące ze względu właśnie na warunki robienia zdjęć, ale rozwaliła mnie nieskuteczność ostrzenia na oko w pomieszczeniu, a to się pokrywało z kiepską skutecznością w terenie.

    Ostre, a nawet bardzo ostre zdjęcia robiłem i C 550D z 55-250 STM, i C 80D z 55-250 STM i z Tamronem 100-400, ale te zestawy nie mają startu do 7D II ze 100-400L II, więc mnie interesuje to, czy w opinii kogoś innego R10 wypada tu lepiej, czy gorzej, i czy funkcja śledzenia obiektu i wykrywania oka działają na tyle dobrze, że warto ich używać, bo ja na tak idealne warunki do robienia zdjęć praktycznie nie mam co liczyć, i nigdzie sobie zasiadki nie zbuduję żebym się skichał.

    Ile np. w serii było ostrych zdjęć ptaka, który tu został pokazany, tego jeszcze nie wiem, ale to, że jakieś było, to widzę. Ja też nie pokazuję kompletnie nieostrych zdjęć, a jeśli mam z funkcji śledzenia nie korzystać i robić zdjęcia dalej tak samo, jak na 7D II, to po co mi wywalać pieniądze?

    Nie wiem też, czy pokazane zdjęcia są zmniejszone, tylko przycięte, czy jedno i drugie, bo to znacznie poprawia ostrość, więc z miłą chęcią bym ujrzał wyraźnie określone 100% wycinki.

    --- Kolejny post ---

    Swoją drogą to jest dość ciekawe podejście do robienia zdjęć aparatem, który jest zdolny sam wykryć obiekt i od razu jego oko, a zamiast tego łapać ptaka archaiczną metodą na pojedynczy punkt AF, a dopiero potem uruchamiać eye detection. Ja zwykle już tym jednym punktem AF od razu celuję w oko bo sam mam eye detection
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #3398
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: pokaz zdjecie ktore lubisz

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    To wszystko co zrobiłem nastepnie tylko odszumiłem
    Lux, dzięki.

  9. #3399
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: pokaz zdjecie ktore lubisz

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta

    Swoją drogą to jest dość ciekawe podejście do robienia zdjęć aparatem, który jest zdolny sam wykryć obiekt i od razu jego oko, a zamiast tego łapać ptaka archaiczną metodą na pojedynczy punkt AF, a dopiero potem uruchamiać eye detection. Ja zwykle już tym jednym punktem AF od razu celuję w oko bo sam mam eye detection
    to jest dość standardowe podejście back button focus i double back button focus - nie warto wymyślać rzeczy już dawno wymyślonych - nie jesteśmy unikalni (wbrew temu co się słyszy "każdy jest unikalny" - guzik prawda 90% albo i więcej to szara jednolita masa) i nasze problemy w większości są już dawno rozwiązane

    nie focę ptaków ale używam back button focus od bardzo dawna (pierwsza ustawienie które zmieniam na nowym korpusie i od tego momentu staje sie nieużywalny dla znajomych którzy zapragną zrobić zdjęcie)

    polecam film gościa

    https://www.youtube.com/watch?v=KgCPjCR-GpI

    inne jego filmy też sa ciekawe i foci ptaki
    EOS 3, 5D, R5

  10. #3400
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: pokaz zdjecie ktore lubisz

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    to jest dość standardowe podejście back button focus i double back button focus - nie warto wymyślać rzeczy już dawno wymyślonych - nie jesteśmy unikalni (wbrew temu co się słyszy "każdy jest unikalny" - guzik prawda 90% albo i więcej to szara jednolita masa) i nasze problemy w większości są już dawno rozwiązane

    nie focę ptaków ale używam back button focus od bardzo dawna (pierwsza ustawienie które zmieniam na nowym korpusie i od tego momentu staje sie nieużywalny dla znajomych którzy zapragną zrobić zdjęcie)

    polecam film gościa

    https://www.youtube.com/watch?v=KgCPjCR-GpI

    inne jego filmy też sa ciekawe i foci ptaki
    Przecież mi nie o to chodzi. Też umiem korzystać z back button AF, ale bardziej mi pasuje przypisać do niego funkcję STOP AF albo jakąś inną. W tym momencie dziwi mnie aktywacja wykrywania oka skoro obiekt został namierzony bez automatyki wykrywania go.
    Przecież ta automatyka wykrywania i śledzenia obiektu jest sztandarową funkcją bezlusterkowca!

    Jeśli na bezlusterkowcu mam się posługiwać metodami lustrzankowymi, to gdzie tu jakiś postęp i na co mi to?

    Mnie interesuje skuteczność tej automatyki wykrywania i śledzenia obiektu, a nie robienie tego samego, tak samo, tylko na kolejnym sprzęcie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 340 z 504 PierwszyPierwszy ... 240290330338339340341342350390440 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •