Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

  1. #1

    Domyślnie Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

    Mam zdjęcia, które zrobiłem przypadkowym ludziom. Czy, jako amator, mogę takie zdjęcia opublikować bez problemu czy jest to zabronione bez zgody tych ludzi?
    P.s. przeszukałem forum ale chyba takiego tematu nie było

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

    RODO nie dotyczy relacji między osobami fizycznymi. Odnosi się tylko do relacji między firmą a osobą fizyczną.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  3. #3

    Domyślnie Odp: Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

    ale też chyba zależy ile osób jest na zdjęciu, bo jak jest już zbiorowisko ludzi, no to można publikować bez pytania o zgodę? znak zapytania, bo tak mi się wydaje, ale nie jestem pewna.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

    Tylko to dalej nic wspólnego z rodo nie ma

  5. #5

    Domyślnie Odp: Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

    Czy w związku z tym mogę upubliczniać czy jednak nie?

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  6. #6
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

    Możesz opublikować, jeśli zdjęcie służy do celów informacyjnych (np. jako uzupełnienie graficzne artykułu w prasie/necie), jest odpowiednio opisane, nie narusza obyczajów, ani niczyich interesów, a przede wszystkim nie służy celom komercyjnym (np. reklamowaniu jakiś produktów, wydarzeń itd). To tak w skrócie

  7. #7

    Domyślnie Odp: Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

    I o taką informację mi chodziło :-) . Dziękuję.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  8. #8
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Możesz opublikować, jeśli zdjęcie służy do celów informacyjnych (np. jako uzupełnienie graficzne artykułu w prasie/necie), jest odpowiednio opisane, nie narusza obyczajów, ani niczyich interesów, a przede wszystkim nie służy celom komercyjnym (np. reklamowaniu jakiś produktów, wydarzeń itd). To tak w skrócie
    Jak podstawa prawna potwierdzając to co piszesz?

  9. #9

    Domyślnie Odp: Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

    Miałem szkolenie z RODO w firmie, w której pracuję. W zasadzie wizerunek jest też dobrem osobistym, ale jeżeli w relacji między osobami fizycznymi nie ma RODO, to może jakaś inna ustawa to reguluje.

    Facet prowadzący te szkolenie mówił, że z tymi zdjęciami zbiorowymi to też jest śliski temat, bo nie jest to dokładnie sprecyzowane, czy coś w tym stylu, ale chyba nie wyjaśnił dlaczego. Nie pamiętam już dokładnie, bo było to dość dawno. My podpisujemy zgodę na wykorzystanie wizerunku, ale jako firma.

    W praktyce raczej nic z tego nie będzie, ale formalnie raczej nie można bez zgody osoby fotografowanej.
    Ostatnio edytowane przez Eit ; 21-03-2019 o 10:01

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Fotografowanie amatorskie a rodo. Jak to jest?

    Cytat Zamieszczone przez BenRhod Zobacz posta
    I o taką informację mi chodziło :-) . Dziękuję.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    To co napisał @Macios było w skrócie... jeśli np. zrobiłeś portret przypadkowej osobie to IMHO powinieneś mieć jej zgodę na jego upublicznienie, nawet niekomercyjne...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •