Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

  1. #21
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Aparat działa prawidłowo. Zdjęcie jest po prostu niedoświetlone.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta

    Nigdy nie ocenia się jasności po wyglądzie zdjęcia na aparacie, tylko po histogramie, a z niego wynika, że zdjęcie jest bardzo ciemne.
    Ale my to wszystko wiemy, i w pełni się z tym zgadzam Tu problemem jest sytuacja, gdy histogram na podglądzie w aparacie (i w DPP) pokazuje jedno, a histogram w oprogramowaniu Adobe (LR, PS) pokazuje co innego - dając w efekcie zły rezultat na zdjęciu! Biorąc na logikę, to ten zaszyty z RAWem jotpeg, musi pokazywać prawdę, albo zbliżoną prawdę, bo inaczej nie miałoby sensu zaszywanie go tam! Zaś różnice między domyślnymi profilami aparatu, a domyślnymi profilami Adobe nie tworzą takich różnic i przesunięć w histogramie. Nie mylić tego z wprowadzonymi niedawno presetami (LR, ACR): Artistic, B&W, Modern czy Vintage - bo te działają bardziej na zasadzie filtrów (a'la Instagaram) i potrafią bardzo mocno ingerować w rozpiętość histogramu.

    Problemem - jak wszystko zaczyna wskazywać - jest interpretacja tego RAWa, przez soft od Adobe.

  3. #23

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Z ciekawości, zrobiłem mRAW-a z 6D2 niedoświetlonego o -3EV, i jeśli patrzeć na jasność zdjęcia to podgląd zarówno w FastStone jak i w Lightroom jest prawie taki sam. mRAW zrobiłem na Neutral, i w Lr również wybrałem Camera Neutral, porównanie wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	329,8 KB
ID:	1026

    Tak samo porównałem ten sampel z CB, i jest tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie cb.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	377,2 KB
ID:	1027

    6D2 którym robiłem jest w przestrzeni sRGB z firmware 1.0.4
    Sprawdziłem też jak to moje niedoświetlone zdjęcie traktuje ON1 i faktycznie, rozjaśnia i to znacznie, nie wiedziałem o tym wcale, bo używam go do innych rzeczy niż wołanie raw, ale myślę, że to ważna cecha tego softu dla potencjalnego klienta.

  4. #24

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Dodam jeszcze, że próbowałem kombinacji mRAW + jpeg, tylko mRAW, obu z włączeniem kompletnej korekcji obiektywu, automatycznego optymalizatora jasności,D+, i jpeg osadzony w RAW był na podglądzie ekranu aparatu taki sam, jak wyświetlany w Lightroom.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •