Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

  1. #11

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Umieść tego Raw-a w sieci, to go podejrzymy na innych komputerach.
    https://app.box.com/s/2247jwtcmfn77jveq5u5llr9e5whtc6p jeden z plików, jakie wtedy wykonałam.

    Dziwna sprawa, bo wcześniej tak nie było( zrobiła w sobotę nim cały ślub) i tamte pliki otwierają się poprawnie, czyli to co na wyświetlaczu jest zbliżone do tego co w CR. A tu wyświetlacz swoje a CR swoje. W wolnej chwili pobawię się jeszcze, może dojdę do tego o co chodzi.


    Przy okazji jak już pytam to mam jeszcze jeden "problem" otóż na Macu nie wyswietla mi się podgląd RAWów. Z 6d normalnie a z 6dmII już nie. System zaktualizowany, także jak kliknę spacją (czyli podgląd w okienku większym) też się nie otwiera.

  2. #12
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    u mnie na windowsie jest wszystko ok. Popziom jasnosci taki jak u Ciebie na ekraniku aparatu.
    tak to wygląa w DPP: http://dzikiswiat.fotoprzyroda.pl/im...47/MG_8149.jpg
    Ostatnio edytowane przez KNC ; 17-07-2018 o 15:01
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Cytat Zamieszczone przez Bokeh Zobacz posta
    Hej! mam taki problem, nie wiem czy to istotne, ale zakupiłam niedawno drugie body 6dmII, początkowo nie było problemu, natomiast dziś zrobiłam parę zdjęć (robie tylko w RAW) po czym przerzuciwszy je do CR - zdjęcie (RAW) otwierało się mega za ciemne - pomimo, że na wyświetlaczu jest poprawnie naświetlone(wg ustawień także jest dobrze naświetlone) Inne rawy z poprzednich dni otwierają się normalnie. Próbowałam na różnych kartach. W ustawieniach poza czasem i migawką oraz ISO nie było zmieniane nic w aparacie. Ktoś miał coś podobnego?
    Miałaś włączony "Priorytet jasnych partii obr." na "D+".

    Co się pokazuje jak się wciśnie przycisk INFO.? "Poprawia gradację jasnych partii obrazu. Opcja [Włącz] może zwiększać zakłócenia partii ciemnych."

    No i zwiększa te zakłócenia. Włączenie "D+" przesuwa histogram w lewo, nie jakoś drastycznie no ale widać że coś się tam dzieje. To widać już na JPEG więc będzie tym bardziej widoczne w RAWach bo RAWy z zasady są ciemniejsze od JPEG, zwłaszcza tych robionych przy użyciu stylu obrazów "Standard".


    Nie masz też czasem za bardzo podkręconej jasności wyświetlacza? W 6D Mark II nie ma czujnika oświetlenia który pozwala na automatyczne dobranie jasności wyświetlacza. U mnie w 5DS jest i ustawienie na automacie w pozycji środkowej (neutralnej) odpowiada w 100% ustawieniu ręcznemu na 3. Tu ciekawostka dla zainteresowanych - podkręcenie jasności w automacie na maksa w prawo nie ma swojego ręcznego odpowiednika, na 4 już jest jaśniej niż w automacie.

    Cytat Zamieszczone przez Bokeh Zobacz posta
    https://app.box.com/s/2247jwtcmfn77jveq5u5llr9e5whtc6p jeden z plików, jakie wtedy wykonałam.

    Dziwna sprawa, bo wcześniej tak nie było( zrobiła w sobotę nim cały ślub) i tamte pliki otwierają się poprawnie, czyli to co na wyświetlaczu jest zbliżone do tego co w CR. A tu wyświetlacz swoje a CR swoje. W wolnej chwili pobawię się jeszcze, może dojdę do tego o co chodzi.


    Przy okazji jak już pytam to mam jeszcze jeden "problem" otóż na Macu nie wyswietla mi się podgląd RAWów. Z 6d normalnie a z 6dmII już nie. System zaktualizowany, także jak kliknę spacją (czyli podgląd w okienku większym) też się nie otwiera.
    Lightroom/Photoshop nie rozpoznaje użycia "D+" oraz oryginalnych "Picture Style" lub utworzonych przez użytkownika aparatu/ściągniętych z Internetu i może w tym tkwi problem?


    http://www.canon-board.info/attachme...o-10.49.20.png - da się tam ustawić coś innego pod "Profil:" niż "Adobe Kolor"?

    Nie masz podglądu RAWów bo robisz zdjęcia w MRAW a nie pełnym RAW.

    https://discussions.apple.com/thread/8107800
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 17-07-2018 o 16:10

  4. #14

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Chwilowo jestem w drodze, wiec załadowałem z iPhona do LR CC i jest tak samo ciemny ten plik, a na podglądzie iOSa wyglądał normalnie!
    W domu sprawdzę na Macu i Windowsie

  5. #15

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    W Lightroom 6.14 mam ciemne, w DxOPhotoLab nie mam nic, bo nie wczytuje mRAW i sRAW, ale za to jest wszystko w porzadku w ON1 PhotoRaw. Wszystko pod Windows.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	692,0 KB
ID:	1024
    Ostatnio edytowane przez Wieslaw18 ; 17-07-2018 o 17:03

  6. #16

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    U mnie ciemnica na Macu, pod Win dopiero jutro mogę sprawdzić, ale już widzę, że też będzie ciemno w LR i PS. Dlaczego? Bo jak tylko uruchomiłem podgląd w Bridge, to przez chwilę miniatura była jasna - prawidłowa i zaraz wskoczyła na ciemną - jakby Bridge zczytał jakiś profil czy XMP. Natomiast przeglądarka Irfan View wyświetla prawidłowo.

    EDIT:
    A dlaczego ten plik ma taką małą rozdzielczość, to jakoś sRAW? Może to jest przyczyna

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ACR+LR_test.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	442,2 KB
ID:	1025
    Ostatnio edytowane przez marlo ; 17-07-2018 o 17:49

  7. #17

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    @marlo
    to co widzisz przez chwilę po wczytaniu pliku to wszyty w RAW jpeg. U mnie w Fast Stone też wygląda to OK, bo FSIV pokazuje właśnie wszytego jpeg. Skoro DPP i ON1 PhotoRaw dobrze wczytują tego mRAW-a, to znaczy, że LR i ACR wczytują go źle.

  8. #18
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    U mnie jest tak, że w Faststone zdjęcie wygląda OK, w DPP wygląda OK (DPP ma od 6d mk II), natomiast w Lightroom i Photoshop po wcześniejszym prze konwertowaniu do .dng muszę dać ok +2 EV korekty by było OK.
    Nie mam pojęciea co może być przyczyną, myślałem pierwotnie, że może jakiś preset Ci się z automatu uruchamia w Lr, ale ta teoria legła w gruzach po odpaleniu PSa.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    No to wspólnymi siłami namierzyliśmy winowajcę.

    To nie jest pierwszy problem jaki dotyczy plików w formacie mRAW z 6D Mark II odpalanych pod oprogramowaniem od Adobe https://feedback.photoshop.com/photo...room-photoshop Na szczęście został już rozwiązany no ale jak widać pojawił się nowy.

    Teraz to w sumie fajnie by było jakby dziewczyna napisała tutaj https://www.facebook.com/Photoshop/app/267506003363207/ o swoim problemie wybierając zakładkę "Report a Problem" bo tak to nikt z Adobe nic nie zrobi bo nie będzie nic o tym wiedział prawda?

  10. #20
    Coś już napisał Awatar skinny500
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bangkok
    Posty
    84

    Domyślnie Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Na moje oko z trzeciego postu wynika, że wszystko się zgadza - zdjęcie totalnie niedoświetlone, histogram na LCD aparatu sięga ledwo w okolice połowy - jest bardzo ciemne i tyle. Tak też wygląda w ACR, co prawda tam histogram przesunął się jeszcze bardziej w lewo, ale to już kwestia profilu aparatu, można go zmienić i histogram też się nieco zmieni, ale w granicach rozsądku. Na LCD wygląda ok, bo jest jasno ustawiony (plus wspomniane rozjaśnianie programowe). Jak monitor ustawisz na 100% jaskrawości, to też będzie jaśniej niż obecnie.

    JPG będzie wyglądał w zależności od tego jakie były ustawienia profilu w aparacie, jak było rozjaśnianie ciemnych partii (nie znam tego modelu, ale podejrzewam że może być taka opcja), to aparat automatycznie sobie porozjaśnia co trzeba i dlatego ACR może mieć histogram bardziej w lewo. Ale to samo można zrobić w ACR suwakami. Możliwe też że te małe RAWy coś mieszają i przez jest jeszcze ciemniej, no ale histogram pokazuje, że nawet jeśli tak, to w oryginałach i tak byłoby tylko trochę jaśniej.

    ON1 Photo Raw ma biel na tym zdjęciu jaśniejszą niż wynika z histogramu w aparacie, więc ewidentnie jest to programowo podciągnięte, tyle że z automatu lub czytając ustawienia puszki (nie znam programu, więc nie wiem która opcja).

    Nigdy nie ocenia się jasności po wyglądzie zdjęcia na aparacie, tylko po histogramie, a z niego wynika, że zdjęcie jest bardzo ciemne.
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 18-07-2018 o 09:59

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •