Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Ogólnie z dostępnością obiektywów APS-C nie jest najlepiej tak u Sony (tutaj zresztą także FF) jak i u Canona. Przykład z mojego podwórka: a6300 mam pewnie dłużej niż M-kę Canona, a na pewno więcej używam. I teraz najlepsze: nie miałem żadnego obiektywu Sony i całkiem możliwe, że mieć nie będę. Do M-ki mam i 11-22 i 22/2 i 28/3.5 I możliwe, że na tym nie koniec

  2. #22

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Powiedz mi po co Canonowi konwertery skoro ma największy wybór szkieł i systemowych i niesystemowych. To nie sony, gdzie szkła muszą być specjalnie projektowane Robi się po woli absurdalnie.
    Odpowiadam na Twoje pytanie w najprostszy sposób - Canonowi przydałby się taki konwerter jaki ma sony bo wśród gromady obiektywów nie ma fisheye do apsc i nie ma fisheye do M. A sony w E ma. O tym pisałem a nie o wszystkim innym co canon ma. I to tyle więc skup się zamiast pisać jaki to Canon jest wielki a Sony małe i udawać, że nie zaliczyłeś wtopy Niewiedza boli. Nie znasz systemu e a dyskutujesz jak co najmniej "eksper" ;-)

    @jotes25 a tak spytam... po co Ci i bagnet ef i e i m? Dwa jeszcze rozumiem ale 3 to nie łapię

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Odpowiadam na Twoje pytanie w najprostszy sposób - Canonowi przydałby się taki konwerter jaki ma sony bo wśród gromady obiektywów nie ma fisheye do apsc i nie ma fisheye do M. A sony w E ma. O tym pisałem a nie o wszystkim innym co canon ma. I to tyle więc skup się zamiast pisać jaki to Canon jest wielki a Sony małe i udawać, że nie zaliczyłeś wtopy Niewiedza boli. Nie znasz systemu e a dyskutujesz jak co najmniej "eksper" ;-)

    Nie znalazłeś fisheye Samyang pod apsc Canona. Gratuluję, to jest niesamowity wyczyn. Reszty nawet nie komentuje bo czasu szkoda dać się nabierać na typowe forumowe trolowanie połączone z brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem. EOT.

  4. #24

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Nie znalazłeś fisheye Samyang pod apsc Canona. Gratuluję, to jest niesamowity wyczyn. Reszty nawet nie komentuje bo czasu szkoda dać się nabierać na typowe forumowe trolowanie połączone z brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem. EOT.
    Samyang to manual. Dodatkowo to nie canon. Do M nie ma nic z natywnym bagnetem. Czyli jest i tak mniejszy wybór niż w takim słabym systemie jak sony e.... raczej porażka jak na największy system ;-)

    Swoją drogą świetne szkło miałem w wersji do sony e ale oczywiście nie umiem znaleźć
    .... hahaha ;-)

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2015
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Wygląda na to, że jednak jest coś co spokojnie zastąpi 22mm Canona na Sony Ericsson. Mianowicie Samyang 24mm fe czyli z bardzo dobrym autofocus em, który na Sony daje ekwiwalent 36mm, a więc to czego szukam.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    ----
    A75(2004) -> 350D(2005) -> 600d(2013) -> 6d(obecnie) + 17-40mm f/4L; 50mm f/1,4 + 70-200mm f/2,8L USM;
    VELBON Sherpa Plus 600 + VELBON PHD-52Q + Canon Speedlite 430EX II + Aputure Amaran HN100

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2015
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Stało się... Kupiłem pierwszy aparat Sony (a6300). Szkła do Sony to oczywiście tragedia, ale na szczęście jest sigma i Samyang. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    ----
    A75(2004) -> 350D(2005) -> 600d(2013) -> 6d(obecnie) + 17-40mm f/4L; 50mm f/1,4 + 70-200mm f/2,8L USM;
    VELBON Sherpa Plus 600 + VELBON PHD-52Q + Canon Speedlite 430EX II + Aputure Amaran HN100

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    143

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Czy ktoś ma jakieś bliższe porównanie z Sony a6000/6300 i M50?

  8. #28
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Użytkownicy m50 i Sony czy jeśli mielibyście jeden się pozbyć to który aparat by został? Mam mieszane uczucia ,bo z jednej strony m50 daje pewność że wszystko pasuje i działa ze szkłami ef ,a z drugiej Sony chyba daje więcej?
    5d III i parę słoików

  9. #29

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    na papierze?

    Sam oceń co Ci leży pod kątem swoich potrzeb.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Użytkownicy m50 i Sony czy jeśli mielibyście jeden się pozbyć to który aparat by został? Mam mieszane uczucia ,bo z jednej strony m50 daje pewność że wszystko pasuje i działa ze szkłami ef ,a z drugiej Sony chyba daje więcej?
    Właśnie sobie uzmysłowiłem jak to fajnie nie mieć takich rozterek
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •