Cześć,

od jakiegoś czasu szukam najlepszego dla mnie obiektywu do robienia zdjęć maszyn w pomieszczeniach. Niestety wybór jest duży, a przez to ciężko się zdecytować.
Mam wielką prośbę o wsparcie w tym temacie, pomocne będą sugestie i wszystkie podpowiedzi.

Kilka słów na tamat przeznaczenia obiektywu:
- szkło będzie pracowało z canonem 100D. W najbliższym czasie raczej nie kupię pełnej klatki, więc obiektyw raczej EF-S. Pełna klatka najwcześniej za 4-5 lat
- zdjęcia maszyn w pomieszczeniach zakmiętych, światło obce, często niezbyt jasno. Mam statyw i uczę się z nim pracować
- pomieszczenia przeważnie nie są wystarczająco duże, żeby robić zdjęcia kitowym obiektywem tj. 18-55mm. Maszyny przeważnie nie meszczę się w kadrze.
- wymyśliłem, że sprawę rozwiąże zoom szerokokątny, np. 10-20mm; w takim zakresie szukałem potencjalnych kandydatów
- mój budżet to max 2500zł, chciałbym żeby był nowy (na fakturę)
- światło nie musi być super, bo pewnie i tak większą część zdjęc będzie trzena wykonać ze statywu
- przeznaczenie zdjęć to dokumentowanie realizacji maszyn; zdjęcia będą trafiały na bloga firmowego i stronę internerową

Moi kandydaci:
Tokina AT-X 11-16 PRO DX Canon wersja II lub V
Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM Canon
Sigma 8-16mm F4.5-5.6 DC HSM Canon
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Tamron SP AF11-18mm F/4.5-5.6 Di II LD Aspherical [IF] Canon


Dla lepszego zrozumienia tematu załączam zdjęcia.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0468.JPG
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	592,5 KB
ID:	1006
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0460.JPG
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	593,3 KB
ID:	1007