Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: kontrowersyjny zapis w umowie

Widok wątkowy

  1. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: kontrowersyjny zapis w umowie

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    gdyby byla sprzedaz premiowa , to klient nie musialby czegokolwiek w zamiaan dawac.
    No właśnie nie, w sprzedaży premiowej dostaje się nagrodę po spełnieniu przez klienta dodatkowych warunków. Tym warunkiem może być właśnie udzielenie zgody na udostępnienie zdjęć na stronie sprzedawcy, np. biura podróży czasem obniżają cenę gdy się zgodzi na publikację zdjęć z imprezy. Oczywiście jest dużo innych warunków do spełnienia, aby coś zakwalifikować jako sprzedaż premiową - np. musi być dostępny dokładny regulamin takiej promocji.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Sprzedaje komus samochod za 20000 zl , ale jesli ktos mi w zamian cos sprzeda np motocykl za 5000 zl , to w takim wypadku nie mozna powiedziec ze sprzedaleme samochod za 15000 , obydwie strony odprowadzaja podatek z tytulu sprzedazy , mimo ze tylko jeden przekazal fizycznie pieniadze drugiemu.
    Ależ w takim przypadku bardzo często stosuje się sprzedaż premiową zostaw nam swojego grata, a nowy samochód dostaniesz 1000zł taniej (ostatnio nawet dealer dzwonił do mnie z dokładnie taką ofertą), zostaw nam swój stary telefon, a dostaniesz na nowy rabat 10%. W Twoim przykładzie oczywiście kwota jest za wysoka na zwolnienie.

    Pewnie Cię nie przekonałem, cóż masz swoje zdanie na ten temat a ja swoje. Z jednym się zgadzam ostatecznie decyzja należy do US i lepiej mieć zabezpieczenie w postaci indywidualnej interpretacji podatkowej.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 05-03-2020 o 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •