Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Canon eos 200D + standard zoom + telezoom. Jaki?

  1. #1

    Domyślnie Canon eos 200D + standard zoom + telezoom. Jaki?

    Szanowni forumowicze potrzebuję porady. Chcę kupić body canona 200d i szukam do niego 2 uniwersalnych zoomów, nie lubię nosić stałek i ich zmieniać co chwilę. Zastosowanie to głównie podróże, weekendowe wypady, spotkania rodzinne. Nie tylko zdjęcia ale też filmy z takich wypadów. Chciałbym się zmieścić mniej więcej w 2000 zł za te dwa zoom'y. Mam na oku: Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM i Canon 55-250 mm f/4-f/5.6 EF-S IS STM. Czy to dobry wybór czy możecie zaproponować coś lepszego w tej kwocie?

    Serdecznie pozdrawiam,
    Łukasz

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon eos 200D + standard zoom + telezoom. Jaki?

    Jest bardzo ok, mozesz ewentualnie porownac ta Sigme ze zwyklym Canonem 18-55, mam na mysli w kwestii wielkosci, dopasowania ergonomicznego do body 200D (skadinad malutkiego). 18-55 jest ciemniejszy, ale moze zwyczajnie sie lepiej nosic

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon eos 200D + standard zoom + telezoom. Jaki?

    Witam. Się podepnę też pod temat bo sam się zastanawiam nad ww. wspomnianą Sigmą do tego samego modelu Canona. Powstrzymuje mnie jedynie często przewijający się sieci problem z autofocusem.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon eos 200D + standard zoom + telezoom. Jaki?

    Dziękuję bardzo za błyskawiczną poradę. Niestety nie zdecydowałem się na canona eos 200D. Po przeanalizowaniu moich potrzeb i wszystkich za i przeciw zwiększyłem budżet i kupiłem Lumix'a GX9 z obiektywami 12-32mm f/3.5-5.6 i 35-100 mm f/4.0-5.6. Zdecydowały przede wszystkim małe gabaryty body jak i obiektywów (będę mógł mieć aparat często przy sobie a w canonach lepsze zoom'y to często armaty), i mnogość funkcji jak filmy 4K, stabilizacja w korpusie przy zdjęciach i filmach i na przykład focus peaking, którego w canonie brakuje a magic lantern w 200D jeszcze nie jest dostępny. Dużym minusem w lumix'ie jest jednak brak wyjścia na mikrofon, przy potrzebie dobrego dźwięku, trzeba będzie przymocować do stopki np. zoom H1 i później w obróbce łączyć dźwięk z obrazem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •