Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Sigmy czy eLki

  1. #31

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    Ostatnio miałem przyjemność dorwać się do Sigmy 50/1.4, wielokrotnie przedstawianej jako dużo lepszy instrument optyczny niż 50L, zrobiłem około 50 zdjęć i "ku mojemu zaskoczeniu" żadne z nich nie wyszło ostre. Przestrzelone albo w jedną albo w drugą stronę, koszmar. Przez całą karierę nie miałem żadnych problemów ze szkłami z serii L (17-40, 16-35/2.8II, 24-70, 24-105, 70-200/2.8 I i II, 24, 35, 50, 85 i 135)
    Też miałem problem z Sigmą 50mm
    Ale po zabawie z USB dockiem i skalibrowaniu na kilka dystansów zaczęła dobrze trafiać.
    Obiektywów Canona miałem łącznie 10 różnych.
    Z tego oddałem do sklepu 50mm 1.2 bo jednak trafiał zdecydowanie gorzej jak ta Sigma po USB docku.
    Mam też problem z 35mm IS, wymaga różnej korekty na blisko a innej na daleko.
    Oddałem do serwisu Canona. Pierwsza kalibracja zestawu bez zmian.
    Teraz czekam jak będzie po drugiej. Czuję, że lepiej nie będzie.
    Nie jest do końca prawdą, że kupując Canona mamy 100% pewności, że nie będzie problemów.

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    Ja się jeszcze odniosę do kolorystyki z sigm art. Faktycznie wychodzi trochę cieplej, ale na pewno nie są to bledsze, czy mniej nasycone zdjęcia. Wręcz przeciwnie. Nasycenie jest wyższe, kontrast pewnie identyczny z L. Jeśli komuś AF dobrze działa to nie dziwię się, że wybiera Sigmę zamiast eLek. Są 2-3x tańsze.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #33
    Dopiero zaczyna Awatar RenOBUDOWAsoczewka
    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    KRUSZYN
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    Sigma szczególnie art lub 500 f/4 i każda lepsza od Tamrona, ale fakt przeszedłem większość i zostało na Canonie coś w tym jest ?NA RZECZY

    O tym bardziej że i Carl Zeissy przeszedłem z latach 70-80-90-siątych też i kilka innych producentów więc jakiś ogląd jest.

  4. #34
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    ... czy z niesystemowym szkłem jakość obrazka spada? W nikonie na przykład na sigmach miałem większy szum niż na nikkorach.
    Tak, i krowy jajek nie niosą.
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •