Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Sigmy czy eLki

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    W pełni zgoda. Co ciekawe większość moich ulubionych fotografów korzysta z c85/1.2L...

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    A tak ciekawy jestem jak to jest w Canonie czy z niesystemowym szkłem jakość obrazka spada? W nikonie na przykład na sigmach miałem większy szum niż na nikkorach.
    I takie pytanie czy lepiej brac dwa używane 50 1.2 i 85 1.2 czy jeden nowy 85 1.4 is ?

  3. #13
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    Jeden nowy, ale C.85mm f/1.2 .

  4. #14

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    Obiektyw 85mm IS przeszedł bez większego echa na forach i portalach foto.
    Ludzie marudzą, ze Sigma jest o włos ostrzejsza a stary Canon ma o włos lepsze rozmycie tła.
    Mam tego 85mm IS od grudnia.
    Ja go uwielbiam.
    Po prostu oceniam obiektyw jako całość.
    Ma dobrą prędkość AF, bardzo celny AF, dobrą stabilixację, bardzo dobrą ostrość i naprawdę ładny obrazek.
    Dzięki temu naprawdę bardzo mały odsetek zdjęć jest nieudanych technicznie.
    W pomieszczeniach robi po prostu zdecydowanie lepsze zdjęcia jak inne obiektywy moim zdaniem.
    Stabilizacja bardzo się przydaje. Realnie pozwala mi obniżyć ISO 2-4x przy statycznych zdjęciach ludzi.
    Nawet aparaty pełnoklatkowe robią dużo ostrzejsze zdjęcia gdy nie musimy podbijać ISO.
    Co z tego, ze starszy model ma o włos lepsze tło skoro wolniej ustawia ostrość.
    Ludzie na ślubach i weselach czasem chodzą i odsetek udanych zdjęć na pewno jest mniejszy

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    A co na szeroki kąt? Canon 24 1.4 czy 16-35 2.8? Oba używane

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    A jeszcze takie pytanie. Jak na canonie sprawuja sie tamrony? Z af podobnie jek z sigmami?

  7. #17
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    A tak ciekawy jestem jak to jest w Canonie czy z niesystemowym szkłem jakość obrazka spada? W nikonie na przykład na sigmach miałem większy szum niż na nikkorach.
    I takie pytanie czy lepiej brac dwa używane 50 1.2 i 85 1.2 czy jeden nowy 85 1.4 is ?
    jaki wpływ może mieć szkło systemowe vs niesystemowe w kontekście szumów? :O

    jak szeroko i nie stałka to raczej 16-35/4 jesli f2.8 nie jest musem koniecznym

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta

    jak szeroko i nie stałka to raczej 16-35/4 jesli f2.8 nie jest musem koniecznym
    przy slubach, swiałto bywa "musem koniecznym"
    ale tez raczej bym szedł (poszedłem ) w strone 16-35mm niz 24mm
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    Pobawilem się dzisiaj trochę szkłami w sklepie. Canon 85 1.2 bardzo mi się spodobał. Eszyscy mówili że mega wolny a moim zdaniem jest ok bo skutecznie przeostrza. Spodobał mi się też tamron 15-30 ale chyba lepiej pójść w szkło systemowe. Canon 16-35 4.0 bardzo fajny ale 4.0 to chyba dla mnie za ciemno chociaż przy plenerach stabilizacja byłaby bardzo fajną opcją. Canon 24 raczej mi nie podszedł wolę jednak coś szerszego i szeroki kat chyba rzeczywiście lepiej pokryć zoomem. Zabawa sigmami dała mi te same odczucia co na nikonie także chyba te szkła sobie odpuszczę. Klaruja mi się więc w głowie zestawy z tamrona albo z canona.

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigmy czy eLki

    Nie wiem dlaczego zakładasz, że Tamron będzie lepszy od Sigmy...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •